Pēc kārtējā spraigā tusiņa nedēļas nogalē jaunieši apjauš, ka atkal pazudusi jaka, maks, pase vai somiņa. Nereti viņi uzdrīkstas teikt, ka ir apzagti, tomēr bieži izrādās, ka mantas vienkārši vakara gaitā nozaudētas. Kaislīgais klubu apmeklētājs Toms Balodis stāsta, ka ne reizi vien gadījies klubos kaut ko pazaudēt, un norāda, ka ar to pat dažkārt jārēķinās. “Kad eju uz tusiņu, nekad makā līdzi neņemu svarīgus dokumentus, jo gadīties jau var visādi. Atstāju naudiņu vakara dzērieniem un studentu karti, lai nepieciešamības gadījumā man līdzi būtu kāds dokuments,” saka Toms un uzsver, ka garderobe klubos ir svarīga, jo jaunieši daudz ērtāk un drošām var justies izklaides vietās, kur par mantas glabāšanu pašiem nav jāuztraucas.
“Ziemā, kad jāvalkā jakas, šalles, cepures, cimdi, kaut ko pazaudēt gadās gana bieži. Pašam bijusi situācija, kad mājās esmu nācis bez jakas, jo to klubā neesmu varējis atrast. Kādā citā reizē mājās pārnācu ar svešu jaku mugurā, to konstatēju tikai nākamajā dienā. Bet abi gadījumi beidzās veiksmīgi. Parasti jau šādās reizēs nākamajā dienā cilvēks atgriežas klubā un atdod svešo mantu. Pretim gadās vēl otrs tāds pats, tā mantas atrod īstos saimniekus,” smaidot stāsta puisis un vērtē, ka visnepatīkamāk ir pazaudēt mobilo telefonu un maku ar naudu, jo tos gan retāk atnes atpakaļ uz klubu, lai atdotu saimniekam. To, ka mantu nozaudēšana klubos ir aktuāla problēma, pierāda arī “Fonokluba” mājas lapa, kurā izveidota sadaļa Lost &Found (Pazaudēts & Atrasts). Tajā ievietoti neskaitāmi vīriešu virsjaku, dažādu džemperu, šaļļu, cimdu, cepuru, somu foto. Pazaudēto mantu vidū ir arī pase un mobilais telefons. Interesanti, ka mājas lapas apmeklētāji šo sadaļu nosaukuši par vietējo Cēsu ebay. Kluba pārstāvis Jānis Sildniks “Druvai” atzīst, ka, īpaši ziemā, mantu pazaudēšana ir aktuāla problēma. “Pāris pēdējās nedēļās esam savākuši daudzas atstātas mantas. Klubā trīs lieli maisi pilni ar apģērbu un citām lietām. Kopā vismaz 55 džemperi un jakas, turklāt jāsaka, ka lielākoties apģērbs ir labs un kvalitatīvs. Cilvēki jau uz klubu velk izejamās drēbēs,” stāsta J. Sildniks un norāda, ka pēc ballītēm saimnieki atraduši klubā mētājamies makus, naudu un reiz pat tualetes podā atrasts gana labs rokas pulkstenis.
“Gadās jau visādi. Nenoliedzami, varbūt kāds kaut ko arī nozog, tomēr biežāk ir tā, ka drēbes tiek atstātas vai sajauktas, jo bieži vien jau virsdrēbes ir līdzīgas. Taču šo jautājumu kluba administrācija risina. Tiks izvietotas arī video novērošanas kameras, kas palīdzēs fiksēt notiekošo telpās, varbūt arī to, kas atstāj un aizmirst savas virsdrēbes,” norāda J. Sildniks un atklāj, ka tikai četri cilvēki pakaļ atnākuši savam apģērbam. “Fonokluba” mājas lapā izvietoto pazaudēto apģērbu galeriju komentē arī jaunieši. Viens secinājis, ka meitenes pazaudē tikai lakatiņus, bet džeki pat kreklus un jakas. Liene Lote Grizāne
Komentāri