Cēsīs netrūkst jaunu, uzņēmīgu cilvēku, kuri darbojas mūzikā. Tāds ir arī Madars Kļaviņš, kurš ne tikai pats raksta dziesmām tekstus un melodijas, bet arī mājās ir izveidojis nelielu ierakstu studiju.
Madars dziesmas raksta hip- hop stilā, kas viņam ir tuvākais. Tas tādēļ, ka šī stila dziesmām būtiskākā nav mūzika, bet vārdi. Tie viņam šķiet svarīgi. “Pirmās dziesmas rakstīju studijā “Skapis”, taču ar laiku kopā ar draugu sākām domāt, ka pašiem kaut ko vajag darīt. Tā arī var trenēties, dzirdēt, kāda ir dziesmas kvalitāte. Pamazām arī sāku pirkt nepieciešamo studijas iekārtošanai,” stāsta Madars, atklājot, ka ir paspējis arī savām dziesmām izveidot divus videoklipus, pēdējais pat redzams TV Kanālā 2.
Madars stāsta, ka dziesmās runā par mērķtiecību, uzdrīkstēšanos un citām lietām. Viņš bilst, ka necenšas rakstīt par tēmām, kuras ir ļoti novazātas. “Hip – hop stils noteikti Latvijā nav no populārākajiem. Vairāk jauniešu pavelkas uz popu vai roku. Arī no pazīstamākajiem mūziķiem šajā sfērā darbojas tikai daži, jaunie īsti neienāk apritē, lai gan, iespējams, cenšas. Gribētu, lai arī Cēsīs būtu daudz aktīvāku jauniešu, kuri darbojas mūzikas jomā. Es to nedomāju tā, ka viņi nāk pie manis ierakstīties un es ar to pelnītu naudu, es pat gribētu tikai palīdzēt, dot padomus un atbalstīt. Vēlētos veicināt jauno mūziķu veidošanos Cēsīs,” saka Madars un vaicāts, ko īsti nozīmē ierakstu studijas izveidošana mājas apstākļos, atbild: “Jāsāk jau ar to, ka šī studija patiešām izveidota manā mājā, turklāt ar vecāku atbalstu un sapratni. Esmu izbūvējis telpu, domājot, lai būtu laba akustika, jāsaka, ka ar rezultātu esmu apmierināts. Kvalitāte noteikti nav sliktāka kā līdzīgās amatieru studijās.” Vērtējot mūzikas pasauli Latvijā, Madars vērtē, ka jaunie mūziķi rodas ik pa laikam. Cits jautājums, cik ilgi viņi paliek šajā vidē un vai spēj attīstīties, iekarojot savu vietu jau pazīstamu mūziķu vidū. Madars stāsta, ka ar mūzikas rakstīšanu nodarbojas daudz jauniešu, bet nereti viņi tālāk par vienas dziesmas ierakstīšanu netiek. Puisis saka, tas tādēļ, ka ir pārāk nenopietna attieksme pret to, ko dari. “Tas ir līdzīgi kā skolā – vari darīt labi un vari slikti. Ja gribi darīt labi mūzikā, jāraksta daudz tekstu, jātrenējas un jādzied. Tādēļ arī uztaisīju ierakstu studiju, lai pats varētu trenēties, taisīt demo ierakstus,” stāsta Madars un bilst, ka patiešām būs priecīgs, ja jaunajiem mūziķiem interesēs iespēja izmantot viņa mājas ierakstu studiju. Viņš atzīst, ka palīdzēs ar padomiem un pieredzi, ko, darbojoties mūzikas jomā, ieguvis.
Runājam arī par to, ka pēdējos gados bijušas vairākas jauno mūziķu dziesmas par Cēsīm. Madars teic, ka tas ir pozitīvi, turklāt norāda, ka lielākoties cēsnieki ir lepni par savu pilsētu. “Ļoti gribētos, lai jaunieši atgriežas un darbojas pilsētā. Cēsis ir fantastiskas, te ir daudz radošu un interesantu cilvēku,” saka Madars un bilst, ka turpinās darboties mūzikas jomā. Jau tagad viņš strādā pie jaunas dziesmas teksta. “Bet nesteidzos. Dziesmai tekstu rakstu tad, ja man ir, ko teikt. Man nepatīk bārstīties ar tukšiem vārdiem. Turklāt darbojos viens un nemēģinu dziesmām pieaicināt kādu pazīstamu mūziķi. Gribu, lai mani iepazīst kā mani pašu, nevis tādēļ, ka dziedu kopā ar reperi Grafomānu vai vēl kādu citu,” saka Madars. Liene Lote Grizāne
Komentāri