Cēsnieki Krišjānis Diegs, Klaids Krūmiņš, Jānis Rogozins un Emīls Kukarels nepilnas divas nedēļas pavadīja Rumānijā. Jaunieši stāsta, ka turp devās, iesaistoties projektā.
Krišjānis Diegs norāda, ka daudzi jaunieši ikdienā aktīvi iesaistās biedrības “Jaunatne par” piedāvātajās aktivitātēs. Netrūkst to, kuri pilda arī brīvprātīgo darbu un par to stāsta citiem.
“Mūsdienās ir ļoti dažādas iespējas aizbraukt uz ārzemēm, piedalīties apmaiņas programmās, doties uz dažādiem semināriem. Mēs, četri cēsnieki, devāmies uz Rumāniju, kur bija ieradušies jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, lai runātu par pilsoņa atbildību un pienākumiem. Katru dienu bija dažādas kopīgas aktivitātes, radošās darbnīcas, veicamie uzdevumi, bet vakaros varējām iepazīt līdz šim neiepazīto Rumāniju,” stāsta Krišjānis.
Puiši, atceroties pavadīto laiku Rumānijā, norāda, ka visvairāk viņus izbrīnījušas divas lietas. Pirmkārt, tas, ka Rumānijā uz ielām klīst ļoti daudz suņu. Otrkārt, cilvēki, kuri cenšas apmānīt un apkrāpt ik uz soļa.
Emīls teic, ka viņam vismaz trīs reizes nācās saskarties ar dažādām dīvainām situācijām. “Pienāca pie manis uz ielas vietējais cilvēks un teica, lai iedodu viņam naudu. Sacīju, ka nav, bet tad pamanīju, ka viņam sānu kabatā visai uzkrītoši stāv nazis. Daudz nedomājot, tās pāris naudiņas iedevu. Izrādījās, ka cilvēks, kurš tirgoja ogas, krāpjas. Krūzītē ogas bija salasītas tikai augšpusē, bet apakšā saliktas lapas,” ar smaidu atminas Emīls. Savukārt Klaids norāda, ka viņam visdīvaināk licies tas, ka uz ielām mēdz būt tik daudz klaiņošu suņu. “Šķiet, tajās dienās, ko pavadījām Rumānijā, redzēju vien pāris kaķu. Savukārt suņi tur ir visur, un lielākoties tie patiešām ir bezsaimnieka suņi, kurus neizķer un nekādi citādi nenorobežo no sabiedrības,” stāsta Klaids.
Tāpat puiši stāsta, ka interesanta pieredze bijusi rumāņu virtuve. Nācies ēst gan cūkas smadzenes, gan interesanti pagatavotas aknas.
Jānis Rogozins bilst, ka vienmēr, dodoties uz citu valsti, pirmās atšķirības jūtamas tradicionālajā virtuvē. Tā tas bijis arī Rumānijā. “Bija ēdieni, kas garšoja. Bija tādi, kurus pats īsti neizvēlētos, bet tā ir lieliska pieredze. Uzskatu, ka jebkura šāda iespēja jauniešiem aizbraukt uz citu valsti ir tikai apsveicama. Turklāt iepazināmies ne tikai ar rumāņiem, kas gan nebija aktīvākie nodarbību dalībnieki, bet arī ieguvām draugus no Itālijas, Portugāles un citām valstīm. Pieredze bija tiešām brīnišķīga, un svarīgi, ka tas patiesībā teju neko nemaksā, jo tiek piesaistīti projektu līdzekļi,” bilst J. Rogozins.
Par daudzajām iespējām, kas mūsdienās pieejamas jauniešiem, piekrīt arī pārējie puiši, kuri uzsver, ka atliek vien pašiem izvēlēties, ko redzēt un izdarīt vairāk. Krišjānis Diegs, kurš tūliņ uzsāks studijas universitātē, norāda, ka arī studentiem ir dažādas programmas, kuru laikā var doties mācīties uz citām valstīm. “Jauniešiem pašiem ir jābūt aktīvākiem. Tepat Cēsīs ir tik daudz iespēju. Ar biedrības “Jaunatne par” piedāvātajām dažādajām programmām un izstrādātajiem projektiem vien var braukt pieredzes braucienos, brīvprātīgo darbu programmās un daudz kur citur,” saka Krišjānis.
Komentāri