Lai uzzinātu vairāk par saimnieciskās darbības iespējām nevalstiskajā organizācijā un radītu savas naudas piesaistes idejas, janvāra otrās nedēļas nogalē 22 aktīvi Vidzemes reģiona jaunieši pulcējās apmācībās “ES pa VIDu ZEMEI”. Kā informē jauniešu biedrības “VirziensA” pārstāvis Artis Krists Mednis, šī mērķa sasniegšanai tika izmantota Britu padomes izstrādātā metodoloģija “Nākotnes pilsētas spēle”, kuru vadīja “zināšanu eņģelis” – Vita Brakovska.
Pēc Arta Krista Medņa teiktā, „Nākotnes pilsētas spēle” ir situācijas analīzes un ideju radīšanas metode, kas sniedz iespēju dažādu jomu, pieredžu, interešu un vecuma grupu pārstāvjiem sadarboties, izstrādāt inovatīvas idejas un risināt ar kādu noteiktu teritoriju (pilsēta, novads, apkaime) saistītus jautājumus, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti konkrētajā vietā.
Pirmajā dienā apmācību dalībnieki sadraudzējās viens ar otru, uzzināja par Valmieras novada fonda un Jauniešu ideju laboratorijas pieredzi saimnieciskās darbības veikšanā un klausījās Vitas Brakovskas stāstos par veiksmīgākajiem sociālās uzņēmējdarbības piemēriem Latvijā. Protams, neiztika arī bez neformālām vakara aktivitātēm, iespējas parādīt savu talantu karaokes dziedāšanā bija ikvienam.
Ar otro dienu aizsākās dalībnieku piedzīvojumi aktivitātē “Nākotnes pilsētas spēle”, kuras ietvaros komandās tika radītas 40 “ātrās” idejas jaunatnes organizāciju darbības uzlabošanai, tai skaitā naudas piesaistes idejas.
Trešajā dienā katra komanda izvēlējās vienu labāko ideju, padziļināti izpētīja to un prezentēja. Sagatavotās prezentācijas vērtēja un atgriezenisko saiti sniedza pārstāvji no Alūksnes pilsētas, Valmieras pilsētas, Mazsalacas pilsētas un Burtnieku novada pašvaldībām. Lielāko sajūsmu izraisīja idejas par latvāņu interjera priekšmetiem un interesantām garšaugu audzēšanas kastēm.
Dalībnieki pārstāvēja deviņu Vidzemes pašvaldību sešas nevalstiskās organizācijas un četras neformālās grupas. Apmācības notika Burtnieku novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā, un tās organizēja jauniešu biedrība “VirziensA” ar Valmieras novada fonda un Latvijas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.
Komentāri