Reičela Bišere ir no Pārgaujas novada. Viņa mācās Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klasē, taču pirms gada atgriezās no Itālijas. Meitene stāsta, ka uz Itāliju devās kā biedrības AFS apmaiņas studente, un norāda, ka pavadītais gads bijis neaizmirstams. Reičela atzīst, ka doties uz citu valsti kā apmaiņas skolniecei viņu pamudināja vecāki, aicinot pamēģināt ko jaunu. Reičela nenobijās un labprāt izmantoja AFS Latvija piedāvātās skolēnu apmaiņas programmas.
“Tas patiešām nebija nekas grūts. Atlika vien aizpildīt anketu, aizbraukt uz Rīgu, lai klātienē tiktos ar AFS Latvija biroja darbiniekiem un noskaidrotu, kas un kā būs jādara. Mācījos Ziemeļitālijā un ieguvu daudz jauku draugu, brīnišķīgu viesģimeni, pie kuras dzīvoju, un visjaukāko māsu pasaulē,” stāsta Reičela. Viņa stāsta, ka AFS Latvija pārstāv starptautisko asociāciju AFS Intercultural Programs, kas ir bezpeļņas organizācija.
“AFS veicina starpkultūru sakarus visā pasaulē. Ik gadu Latvijā iebrauc vairāki desmiti viesskolēnu, kuri dzīvo viesģimenēs visā Latvijā un uzsāk mācības latviešu skolās. Zinu, ka arī Cēsīs vairākus gadus ir mācījušies AFS apmaiņas skolēni, turklāt tieši no Itālijas, bet Priekuļu vidusskolā pirms pāris gadiem mācījās meitene no Vācijas. Tāpat ik gadu latviešu skolēniem, biežāk desmitās un vienpadsmitās klases jauniešiem, ir iespēja pieteikties apmaiņas programmās uz dažādām Eiropas un citu pasaules daļu valstīm. Jāteic, ka dzīvojam brīnišķīgā laikā, kad robežas ir vaļā,” domās dalās jauniete un bilst, ka viņai ļoti patika Itālija. Patika draudzīgie cilvēki, siltais klimats un viss, ko viņai nācās darīt kopā ar jauno ģimeni.
“Es patiesi jūtos kā ieguvēja un ikvienam jaunietim varu novēlēt to izbaudīt. Turklāt tā ir iespēja ne tikai iepazīt citu kultūru, tradīcijas, bet arī iemācīties jaunu valodu. Tas ir fantastiski,” saka Reičela.
Viņa bilst, ja jaunietim tomēr ir bail pašam doties prom no ģimenes uz pusgadu vai gadu, tad vienmēr ir iespēja savās mājās uzņemt viesskolēnu. “Arī šādā veidā pasauli varam ielaist savās mājās,” smaidot saka Reičela, kura patiešām visvairāk novērtē ciešo draudzību ar viesos iegūto māsu no Itāllijas.
“Mums izveidojās tik labas attiecības, ka sapratām viena otru no pusvārda. Man viņas šobrīd pietrūkst, bet bieži sazināmies un uzturam ļoti labas attiecības,” saka meitene.
Stāstot par skolas ikdienu un mācībām Itālijā, Reičela atzīst, ka tās ir citādākas nekā Latvijā, un norāda, ka Latvijas skolās gan starp klasesbiedriem, gan skolēniem un pedagogiem attiecībās valda lielāks emocionālais siltums. Taču viņa ir priecīga, ka bija iespēja izbaudīt ko jaunu.
“Arī studiju laikā jauniešiem ir dažādas iespējas, bet pati vēl neesmu izlēmusi, kur un ko studēšu. Taču tagad zinu, ka nebaidīšos mācīties un dzīvot arī citās valstīs,” saka Reičela.
Komentāri