Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem septīto vasaru notika dienas nometne “Piecas dienas “Vēveros””. 16 audzēkņi darbojās dažādās darbnīcās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijā “Vēveri” Vecpiebalgā.
“Mums ar muzeju ir ļoti laba sadarbība. Katru gadu tiek domāts, kādas būs darbnīcas, ko bērni varētu iemācīties. Tā ir ne tikai jaunu prasmju iegūšana, bet arī iespēja iepazīt lauku sētu. Mums bija ekskursija pa visām “Vēveru” ēkām,” pastāsta skolotāja Zanda Liedskalniņa.
Katru dienu vienlaikus notika divas nodarbības, kurās audzēkņi mainījās. Šovasar varēja darboties rotu kalšanas, stikla apgleznošanas, keramikas, zīmēšanas, izšūšanas, ādas, tāss apstrādes darbnīcās, kā arī gatavot pūķus, pamēģināt strādāt ar sietspiedi, mezglot.
Katram nometnes dalībniekam kādas nodarbības patika vairāk, kādas neieinteresēja vai šķita par grūtu. Noteikti atmiņā no nometnes paliks iespēja iepazīties, kā strādā arheologi, pabūt izrakumu laukumā, padarboties ar arheologu darbarīkiem.
“Es aizrāvos ar iepirkumu maisiņu mezglošanu, jo patīk rokdarbi. Rotas kalt gan ir grūti,” pastāstīja Ieva Zariņa, bet Armands Erenbergs atklāja, ka paticis izgatavot ādas maciņu, arī strādāt ar mālu. “Skolā man patīk metālapstrāde, un te varu izgatavot sev gredzenu,” teica Armands. Laura Pērkone priecājās, ka pašai būs savs gredzentiņš un nemaz nav tik grūti pie tā tikt. Bet Madaram Dāvim tagad mājās ir paša gatavots pūķis. “Bija interesanti,” atzīst puisis.
Nometnes pēdējā dienā bija arī stikla apgleznošana. Bērni pastāsta, ka visgrūtākais bijis izdomāt, ko uzzīmēt, tad no skices precīzi zīmējumu pārlikt uz stikla, jo tas jādara ātri, daudz labot nevar. Karolīna Apsīte rāda savu darbu “Puķītes svaigā gaisā”, kas priecīgās, gaišās krāsās. Vairāki bērni uz stikla nesteidzīgi velk vējdzirnavu kontūras. Tās redzamas arī uz pašu apgleznotajiem krekliņiem.
“Bērni ir radoši, bet jūtams, ka nav bijuši skolā, jākoncentrējas, jāatveras, jāizdomā ideja – tas nav tik viegli, vienkāršāk, ja skolotājs pasaka, kas jāzīmē vai jādara,” raugoties, kā nometnes dalībnieki strādā, vērtē pedagoģe Z.Liedskalniņa.
Nometnē tapušie darbi būs apskatāmi skolas tīmekļvietnes galerijā.
“Lai tradīcija nepārtrūktu, šovasar “Piecas dienas “Vēveros”” finansē Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, iepriekšējos gados piesaistījām Vidzemes kultūras programmas finansējumu. Ceram, ka arī nākamvasar nometne būs,” stāsta “Vēveru” vadītājs Edgars Žīgurs.
Komentāri