Cēsīs, radošo industriju centra koprades mājā “Skola6”, darbību uzsākusi muzikālā organizācija – “ARTSOUND”.
Tās dibināšanai un veiksmīgas darbības turpināšanai brīvprātīgi apvienojušies pieci jaunieši: Ieva Vītoliņa, Reinis Rabenau, Agris Līdaks, Laura Buša un Andrejs Matvejs, kuri katrs savā veidā ir saistīti ar mūziku. “ARTSOUND” vadītāja un digitālās mūzikas performances nodarbību pasniedzēja Ieva Vītoliņa stāsta, ka biedrības galvenais mērķis ir apvienot vienuviet radošus un muzikālus cilvēkus. “Aizvadītajā gadā mēs veicām aptauju, kurā tika iesaistīti vairāk nekā simts cēsnieku. Apmēram četrdesmit iedzīvotāju norādīja, ka ir saistīti ar mūziku, piemēram, spēlē kādu mūzikas instrumentu, bet muzikālās gaitas palikušas novārtā tikai tāpēc, ka nav spējuši atrast domubiedrus, ar kuriem kopā darboties. Mūsu biedrība vēlas apvienot cilvēkus, lai tie varētu dalīties savā muzikālajā radošumā un, iespējams, veidotu jaunas grupas. Tāpat biedrības mērķis ir popularizēt mazpazīstamus un pagaidām nevienam nezināmus mūziķus,” stāsta Ieva Vītoliņa. Viņas teikto papildina biedrības “ARTSOUND” menedžeris Aigars Līdaks: “Biedrība galvenokārt koncentrējas uz jauniešiem, sākot no piecpadsmit gadu vecuma, taču mums piederas arī vecākā gada gājuma paaudze, cilvēki, kuri sasnieguši piecdesmit gadu vecumu, jo arī viņi ir izrādījuši interesi apgūt kādu no mūzikas instrumentiem. Tomēr gribu uzsvērt, ka ciemos gaidām arī tos, kuri nav mūziķi. Ikviens var nākt un klausīties to, kas šeit notiek,” informē Agris Līdaks.
Jau kopš maija muzikālā organizācija “ARTSOUND” cēsniekiem un citiem interesentiem piedāvās dažādas nodarbības, kurās var apgūt ne vien mūzikas instrumentus, bet arī DJ nodarbības mūzikas miksēšanā un digitālās mūzikas performancēs, kā arī tehniskās lietas. “Lai ar mūziku varētu veiksmīgi nodarboties, ir jāzina, kā tā rodas, kas tā ir, tāpēc jāpārzina arī praktiskās lietas, lai mākslinieks savā performancē nepiedzīvotu nepatīkamus brīžus. Bieži par pasākuma tehniskajām lietām parūpējas skaņotājs, tomēr var gadīties, ka ne vienmēr viņam pietiek pieredzes, tāpēc svarīgi, ja pats mākslinieks visam var izsekot līdzi. Mēs jaunajiem māksliniekiem vēlamies palīdzēt, lai viņu uzstāšanās būtu izdevusies, tāpēc ikviens pie mums var vērsties ar dažādiem jautājumiem, neskaidrībām par mūziku. Palīdzēsim, kā vien varēsim. Tāpat gaidām ciemos ikvienu mākslinieku, kurš vēlas dalīties pieredzē, lai jaunie mūziķi varētu iegūt papildu zināšanas,” teic Andrejs Matvejs.
Muzikālā organizācija “ARTSOUND” rīko pasākumus. “Ierasts pasākums mums ir “Ceturtdienu Aplis”, kas notiek katru ceturtdienu un ir skatāms arī tiešraidē, interneta vidē, pulksten 20 bez maksas. Tajā muzicē dažādu žanru jaunie mākslinieki, plašākai sabiedrībai nezināmi mūziķi, kā arī cenšamies pieaicināt populārus mūziķus,” atklāj I. Vītoliņa. Martā pirmo reizi tika rīkots muzikāls pasākums “Sacepums” – mūzikas improvizācijas vakars, kurā mākslinieki varēja parādīt, ko katrs māk. “Šī pasākuma koncepts – radīt mūziķiem iespēju iepazīties, kopā spēlējot, radīt mūziku. Pārsteigums bija liels, jo uz pasākumu ieradās negaidīti daudz cilvēku. Arī atsauksmes bija dzirdamas tikai tās labākās,” lepni teic Reinis Rabenau.
Jaunieši ir priecīgi, ka ir izjūtams atbalsts un interese par to, kas tiek darīts. “Interese ir ne vien cēsniekiem, bet arī citu novadu iedzīvotājiem, tas ir pats galvenais, jo mēs necenšamies lokalizēties tikai Cēsīs, bet visā Latvijā. Prioritāte, protams, ir cēsnieki, bet nevajag novilkt robežas, jo visā Latvijā ir daudz labu mākslinieku, kuri vēlētos dalīties pieredzē,” norāda muzikālās apvienības – biedrības “ARTSOUND” menedžeris Agris Līdaks.
Komentāri