Jau tradicionāli jauniešiem no 13 līdz 18 gadu vecuma bijusi iespēja pieteikties pašvaldības organizētajai skolēnu vasaras praksei novada uzņēmumos.
Skolēnu iespēju vasarā strādāt jaunajā Cēsu novadā piedāvā gan pašvaldības apvienību pārvaldes, gan Izglītības nodaļa. Cēsīs organizētā pieteikšanās jau noslēgusies, bet pārvaldēs vēl turpinās.
Cēsīs 14. martā astoņos no rīta atvērtā pieteikšanās tiešsaistē noslēgusies ātrāk par pusstundu. Tad jau bija saņemti 135 pieteikumi, ievērojami pārsniedzot šovasar paredzētās 80 līdz 85 prakses vietas, tādēļ pieteikšanos pārtrauca.
Cēsu novada pašvaldības Izglītības pārvalde skaidro, ka pieteikšanās vienmēr notikusi aktīvi, bet šogad aktivitāte pārspēj iepriekšējos gadus. Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Markus-Narvila vērtē: “Līdz ar kovida laiku, kad ir mazāk iespēju būt aktīviem un satikt citus, skolēni vēl intensīvāk meklē iespējas, ko darīt un kur darboties. Aktivitāte ir augsta, un vēlme strādāt vasarā tiešām ir ļoti liela. Tieši lielā pieprasījuma dēļ tāda iespēja katru gadu tiek nodrošināta. Turklāt tā skolēniem ir ne tikai iespēja strādāt un attīstīt dažādas prasmes, bet arī vasaras brīvlaikā socializēties un saturīgi pavadīt brīvo laiku, kas ir ne mazāk svarīga pievienotā vērtība darbam vasarā.”
Šogad domes budžetā skolēnu vasaras praksei atvēlēti 14 tūkstoši eiro, kas dod iespēju 80 līdz 85 skolēniem iziet praksi un gūt darba pieredzi. Lielākā daļa, ap 70%, skolēnu strādās zemnieku saimniecības “Kliģeni” dārzniecībā, citās iestādēs strādās mazāks skaits skolēnu. Arī iepriekšējos gados pašvaldības projekts deva iespēju vasarā strādāt apmēram 90 skolēniem.
Izglītības pārvaldes speciāliste Anda Kamzole papildina: “Šīm darba vietām varēja pieteikties visa novada bērni, bet pamatā skolēni ir no Cēsīm, jo darbavietas ir pilsētā, bet apvienības pārvaldes, kurās jau iepriekš arī bija šāda prakse, to turpina.”
Līgatnes apvienības pārvaldes izglītības un jaunatnes lietu speciāliste Dace Bērziņa apstiprina, ka pārvalde turpina īstenot skolēnu vasaras prakses arī šovasar, tajā skaitā sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru: “Līgatnes novadā skolēnu nodarbinātības pasākumus organizējam kopš 2012.gada. Interese par prakses vietām ir liela gan skolēnu vecākiem, gan pašiem bērniem. Darba devēji pieteiksies līdz marta beigām, skolēni – aprīlī. Skolēni iesniegumu iesniedz papīra formātā.” 2020.gadā bija 33 prakses vietas, 2021.gadā 45, šogad atvēlētā budžeta ietvaros mazliet mazāk.
Amatas apvienības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Elita Eglīte skaidro, ka pārvaldē arvien vēl var pieteikties prakses vietām: “Darbavietas tiek nodrošinātas līdz 50 skolēniem. Strādā viņi tajā pagastā, kurā dzīvo. Darbu nodrošina kultūras nams, Āraišu ezerpils un citas iestādes.”
Komentāri