Jaunatnes lietu speciālisti, politiķi un jaunieši no vēsturiskā Cēsu rajona novadiem – Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas – septembra beigās tikās, lai sāktu darbu pie vērienīga projekta. Vecpiebalgas novada jaunatnes lietu speciāliste Lelde Burdaja “Druvai” stāsta, ka sākts divu gadu darbs pie projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde”. Viņa, viena no projekta iniciatorēm, par to ir gandarīta.
“Pirmajā tikšanās reizē, kad pulcējās visu astoņu novadu pārstāvji, katrs iepazīstināja ar sistēmu, kā tiek organizēts darbs ar jaunatni. Novados šajā jomā daudz kas ir līdzīgs, bet bija arī idejas, ko mācīties no kaimiņiem. Tas arī tika atzīts kā galvenais ieguvums pirmajā semināra dienā – iepazīšanās un pieredzes apmaiņa,” norāda Lelde un bilst, ka svarīgi, domājot par jauniešu nākotni, veidot vienotu stratēģiju.
“Katrā novadā ar jauniešiem tiek strādāts. Ir jaunatnes lietu speciālisti, jauniešu centru vadītāji. Dažās pašvaldībās šīs funkcijas pilda kultūras nama darbinieks, citās tas ir darbinieks, kas savu laiku un ikdienu velta tieši jauniešu lietām. Būtiskākais mums pirmajā seminārā bija iepazīšanās. Tāpat bija svarīgi veidot vienotu darbības platformu. Uzskatu, ka valsts līmenī ir grūti strādāt ar jauniešu lietām, ja nav vienota redzējuma. Turklāt nereti nemaz nezinām, ko jauniešiem vajag, kas ir tas, kā pietrūkst,” bilst Lelde un norāda, ka šī projekta laikā tiks iesaistīti arī paši jaunieši, notiks anketēšana un datu apkopošana, lai redzētu, ko katra novada jaunieši vēlas, kādas ir problēmas, kā pietrūkst.
Lelde stāsta, ka nākamās jaunatnes lietu speciālistu tikšanās tiks rīkotas katrā no astoņiem novadiem. Tiks vērtēts katras pašvaldības darbs ar jauniešiem. Varēs iedziļināties sasniegtajā vai apjaust problēmas.
“Oktobrī jau paredzētas pirmās tikšanās Priekuļu, Vecpiebalgas, Amatas un Cēsu novadā. Novembrī dosimies uz vēl četriem novadiem. Katrā no astoņiem sadarbības novadiem organizēsim kopīgos seminārus, kuros tiksies ne tikai konkrētā novada jaunatnes lietu speciālisti, politiķi, bet arī jaunieši. Tā būs iespēja jau konkrētāk runāt, diskutēt un izstrādāt pamatojumu jaunatnes politikas stratēģijai savā novadā,” atklāj Lelde Burdaja.
Viņa bilst, ka lielākais darbs vēl priekšā, taču ir gandarīta, ka šāda iespēja ir un ka varēs kopīgi veidot vienotu jaunatnes politikas stratēģiju. “Ļoti ceru, ka tās izstrādē iesaistīsies pēc iespējas vairāk dažādu jomu speciālisti: izglītības, veselības, interešu izglītības, brīvā laika organizēšanas, nodarbinātības. Tikai kopā skatoties un aptverot plašāku problēmas un redzējuma spektru, tiksim pie kvalitatīvāka rezultāta,” bilst jaunatnes lietu speciāliste.
Stratēģijas izstrāde ilgs līdz 2018. gada septembrim, un visas projekta aktivitātes finansētas no Eiropas Savienības līdzekļiem.
Komentāri