Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra skolēni un pedagogi, piedaloties Erasmus+ projektā “Ēd labāk, kusties vairāk, dzīvo labāk!”, viesojās Vācijā, Minhenē.
Cēsniekiem projektā paredzētais mājasdarbs bija par populārākajiem sporta veidiem Latvijā. “Bērni bija sagatavojuši prezentācijas, ko demonstrēja vāciešiem. Mums bija arī jāsagatavo karaoke priekšnesums latviešu valodā, dziedājām grupas “Jauns Mēness” populāro dziesmu “Ai, jel manu vieglu prātu”. Vēl mūsu darbiņš bija nodziedāt vienu latviešu tautasdziesmu un vienu dziesmu angļu valodā,” stāsta Bērzaines pamatskolas – attīstības centra skolotāja Inese Aide.
Bērni kopā ar vācu skolēniem iepazinuši kalnos kāpšanas pamatus. “Viesojāmies alpīnisma sporta centrā, bija iespēja izmēģināt spēkus, rāpjoties klints sienā. Un bijām arī īstajos kalnos, Alpos. Tur augšup gājām apmēram trīs kilometrus, bet lejā tikām pavisam atraktīvi – bērniem bija iespēja laisties ar ragaviņām, izbaudot kalnu virāžas.”
Skolotāja atzīst, ka abas pedagoģes, kas pavadījušas piecu bērnu grupu no Cēsīm, 7. un 9.klases audzēkņus, bažījušās, vai tāds pārgājiens un nobrauciens būs drošs, bet raizes bijušas veltīgas. Protams, paši skolēni, no kuriem dažs gan Alpos, gan vispār ārvalstīs bija pirmo reizi, bijuši stāvā sajūsmā.
Vācijas ceļojums ilga piecas dienas. Latvijas skolēni iepazina Minheni, apmeklēja muzejus, bērniem īpaši patika Minhenes Tehnikas muzejs.
Skolēnus uzņēma vācu vienaudžu ģimenes. “Tas arī bija interesanti, jo katram bija jānokļūst savas viesģimenes mājā, izmantojot sabiedrisko transportu – metro,” piedzīvotajā dalās skolotāja. Jautāta, vai skolēni ar mājiniekiem sazinājušies viņu dzimtajā mēlē, vācu valodā, I.Aide teic, ka tikai angļu valodā.
Cēsu Bērzaines pamatskola – attīstības centrs Erasmus+ projektos piedalās ne pirmo reizi, tā ir bijusi iespēja skolas audzēkņiem apmeklēt Spāniju un Turciju, šo valstu viesus uzņemt pie sevis. “Šogad maijā plānots brauciens uz Poliju, kur darba kārtībā interesanta tēma, proti, bērniem, kam ir uzmanības deficīta sindroms, tiek piedāvāta meditācija. Tas ir ļoti aktuāli, un ārzemēs šī prakse tiek plaši pielietota jau labu laiku,” stāsta I.Aide. “Uzskatu, ka par šo tematu svarīgi runāt arī Latvijā.”
Lai pēc iespējas vairāk audzēkņiem būtu iespēja iepazīt citas valstis, to kultūru, iegūt ārvalstīs jaunus draugu, Cēsu skola Erasmus+ projektu braucienu grupās katru reizi iekļauj citus skolēnus. “Reizēm gan braucienos dodas trīs skolotāji un trīs bērni, tas atkarīgs no finansējuma, kas konkrētajam braucienam piešķirts. Skolēniem ļoti patīk šie ceļojumi, tie, kuri vienu reizi to izbaudījuši, lūdz, ka grib braukt vēl un vēl. Bērniem šī ir lieliska pieredze.”
Visus Erasmus+ projekta braucienu izdevumus sedz Eiropas Savienība, skolēniem nav jāmaksā nekas.
Komentāri