“Uzstāšanos jau nemaz tik daudz nav. Cenšamies piedalīties konkursos, bet iespējas parādīt savas prasmes koncertos tomēr ir mazāk, tāpēc izmantojam katru, kas tiek piedā- vāta,” tā Cēsu Bērnu un jauniešu centra vokālā pedagoģe Ina Aizgale.
Vokālās studijas “Sekunda” grupa “Sekunda7”, kurā dzied trešās klases skolēni, 30.septembrī Spāres muižā piedalījās ģimeniskā un sirsnīgā biedrības “Cerību spārni’’ rīkotajā pasākumā “Kā skaistāk un interesantāk izmantot koku”.
Spāres koncertā sanākušos “Sekundas 7” bērni iepriecināja ar dzīvespriecīgām un jautrām dziesmām, kuras apgūtas šajā mācību gadā un iepriekšējā sezonā. Piedalīšanās pasākumā, kas veltīts personām ar īpašām vajadzībām, bērniem parādījusi, ka sabiedrībā ir cilvēki ar invaliditāti, ka viņi darbojas, dejo, priecājas tāpat kā visi citi. “Bērni to tiešām saprata un novērtēja,” saka I.Aizgale. Mazie dziedātāji iesaistījās arī dažādās meistarklasēs, ko piedāvāja Spārē. Ar līnijdejotājām, kas arī kuplināja sarīkojumu, iemācījās kopīgu deju. “Tās soļus pieliksim klāt vienai no repertuāra Ziemassvētku dziesmām. Ieguvām patiešām daudz emociju, iemācījāmies daudz noderīga ansamblim,” atzīst vokālā pedagoģe.
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā darbojas deviņas vokālās grupas, sākot no pašiem mazākajiem, trīsgadniekiem. Grupā uzņem desmit dalībniekus, ar lielāku skaitu grūti strādāt, saka I.Aizgale. Mēģināt muzikālo repertuāru bērni sanāk divas reizes nedēļā. Daudzi no tiem, kas sākuši dziedāt triju gadu vecumā, to dara arvien. “Arī šajā grupiņā, kas dziedāja Spārē, ir daudzi, kas sāka ansamblī dziedāt no jaunākā vecuma. Ir ļoti jauki, ka dziedāšanu turpina, nepamet, jo tas atvieglo darbu visiem – bērni ir sadraudzējušies, cits citu pazīst, tā ir vieglāk arī sadziedāties.
Jautāta par repertuāru, skolotāja teic, ka vienmēr mēģina iekļaut arī kādu solo dziedājumu: “Bērni ir ļoti atsaucīgi, grib darīt, ātri iemācās dziesmas. Es to vien daru, kā meklēju jaunas dziesmas!” smejas I.Aizgale.
Kādas dziesmas dziedātājiem patīk visvairāk? Skolotāja ir domīga: “Viss balstās uz to, kādam pasākumam priekšnesumus gatavojam. Ja tuvojas Ziemassvētki, gatavojam dziesmas par šo tematiku. Ja Lieldienas – tad Lieldienu dziesmiņas. Man ļoti patīk mainīt repertuāru, cenšos vienmēr atrast kaut ko tādu, kas bērnus aizrauj. Vienmēr dodu divas trīs dziesmas, no kurām var izvēlēties to, kas patīk vislabāk. To tad arī mācāmies! Protams, liels pluss ir tas, ka pati rakstu dziesmas, ar to atšķiramies no citām vokālajām grupām. Strādājam radoši, ja dziedātājiem kādai dziesmai patīk melodija, bet nepatīk teksts, to mainām. Tas bērniem ļoti patīk.”
I.Aizgale arī pastāsta, ka ir liels prieks ne vien par pašu bērnu vēlmi darboties un dziedāt, bet arī par viņu vecāku lielo atbalstu: “Ļoti bieži uz koncertiem, konkursiem ceļa un dalības izdevumi jāsedz no vecāku kabatas, tāpēc ir liels prieks, ka viņi atbalsta. Decembrī plānojam doties tālākā ceļā – uz Kandavu, kur notiks Ziemassvētku dziesmu konkurss.”
Komentāri