Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotā Eiropas Savienības (ES) fondu projektā “Jauniešu garantijas” līdz šim atbalstu saņēmuši 14 616 jaunieši bezdarbnieki, šodien preses konferencē par jauniešu iespējām ceļā uz darbu teica NVA direktore Evita Simsone.
Viņa informēja, ka līdz 2018.gadam atbalstu plānots nodrošināt 19 000 bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 29 gadiem.
Pēc Simsones paustā, visbiežāk ar bezdarbu jaunieši saskaras izglītības līmeņa dēļ, jo tikai 16% projekta nodarbinātības pasākumos iesaistīto bezdarbnieku ir augstākā izglītība. 32% jauniešu bija profesionālā izglītība, 26% – vidējā vispārējā izglītība, 23% – pamatizglītība, bet 3% izglītības līmenis bija pat zemāks par pamatizglītību.
Kā preses konferencē teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V), projekts “Jauniešu garantijas” palīdz pārraut apburto loku, kad jaunietis nevar iegūt darbu, jo viņam nav pieredzes, savukārt pieredzi nevar iegūt, jo nav iespējams iegūt darbu.
Reirs arī atgādināja, ka Latvijā projekts “Jauniešu garantijas” bijis tik veiksmīgs, ka ES apturēja projektam turpmāk paredzēto finansējumu, jo finansējums no ES fondiem paredzēts valstīm, kurās jauniešu bezdarba līmenis ir lielāks par ES vidējo. Latvijā jauniešu bezdarbs samazinājies līdz 18%, kas ir zem ES vidējā rādītāja.
Vienlaikus Reirs norādīja, ka NVA un LM veiksmīgi panākusi, ka šis ES fondu projekts turpināsies līdz nākamā gada beigām, turklāt arī nacionālā līmenī panākts, ka projekts turpināsies, proti, tiks rasts finansējums valsts budžetā, lai varētu turpināt sniegt atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem.
Reirs uzsvēra, ka projekts “Jauniešu garantijas” ir svarīgs Latvijai, tāpēc būtiski, lai programma nepārtrūktu arī bez ES fondu finansējuma. “Prieks par katru darba devēju un darba meklētāju, kuri viens otru ir atraduši,” piebilda Reirs.
Projektā “Jauniešu garantijas” kopējais finansējums no 2014.gada līdz 2018.gadam ir 33 977 163 eiro, savukārt periodā no 2014.gada līdz 2017.gada pirmajos sešos mēnešos projekta īstenošanas pasākumiem tika novirzīti 21 780 584 eiro, kas veido 64% no “Jauniešu garantiju” budžeta.
Kā iepriekš informēja LM, būtiski šķēršļi, kas Latvijā traucē jauniešiem iekārtoties darbā, ir pieredzes, iemaņu un prasmju trūkums. NVA īstenotais ES fonda projekts “Jauniešu garantijas” viņiem palīdz šos šķēršļus pārvarēt, iekļauties un kļūt konkurētspējīgiem darba tirgū.
Komentāri