Organizācijas “Youth for City – City for Youth” jaunieši pēc iegūtās ekspedīcijas pieredzes Horvātijā radījuši Cēsu jauniešu pārgājienu kustību.
Dažāda vecuma jaunieši, kuri aktīvi darbojas organizācijā Youth for City – City for Youth, izlēmuši, ka vēlas papildināt zināšanas, kas saistītas ar veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī to, kā izdzīvot, ilgstoši atrodoties dabā.
Organizācijas dalībnieki izveidojuši projektu Active Life – Outdoor Drive, kura mērķis bijis ieinteresēt jauniešus dzīvot aktīvi un veselīgi, veicināt darbu komandā, svešvalodu apguvi.
Organizācijas brīvprātīgā darba veicēja Sigita Skujiņa stāsta, ka interesantas idejas organizācijas dalībniekiem rodas ik pa laikam, turklāt tās arī tiekot realizētas: “Darbojoties organizācijās, rodas ļoti plašas iespējas. Ja ir ideja un mērķis, tad būs arī rezultāts! Jaunieši sagatavoja projektu, lai dotos uz Horvātiju pie partnerorganizācijas Outward Bound Croatia. Jaunieši apguva teorētiskas un praktiskas zināšanas par navigāciju, apmetnes veidošanu un būtiskām prasmēm, kas nepieciešamas, lai izdzīvotu dabā. Notika arī kultūras vakari, kuru laikā horvāti apguva latviešu tautas dejas.
Apbrīnojami, ka jaunieši nedēļas laikā kļuva par internacionālu komandu, kas spēja organizēt vietējiem bērniem sporta festivālu. Tas ir veids, kā jaunieši neformālās izglītības ceļā ceļ pašapziņu.”
Iedvesmojoties no Horvātijā piedzīvotā, jaunieši izlēmuši, ka līdzīgu ekspedīciju vēlas rīkot Cēsīs. Pārgājienā, kuram tika dots nosaukums Cēsis – Nārnija, piedalījās 20 dalībnieki no Cēsīm. “Organizācijas Youth for City – City for Youth jaunieši pēc iegūtās pieredzes Horvātijā uzsāka Cēsīs rīkot jauniešu pārgājienus, kuriem var pievienoties gan aktīvisti, gan slinkotāji, ikviens, kam ir vēlme sevi izaicināt. Pirmajā pārgājienā ceļš sākās Cēsīs, Maija parkā, bet noslēdzās Pārgaujas novadā, Driškina ezera apkaimē. Pārgājiena laikā jauniešiem bija jātiek galā ar dažādiem pārbaudījumiem. Galapunktā jaunieši dalījās zināšanās par izdzīvošanas jautājumiem dabā, spēlēja spēles, peldējās un jautri pavadīja laiku,” stāsta S.Skujiņa.
Organizācijas dalībnieks Roberts Puriņš atceras piedzīvoto Horvātijā un atzīst, ka tā esot bijusi lieliska pieredze, kas noderēšot arī nākotnē: “Kad plānojām galvenās projekta aktivitātes, viss likās vienkārši un rožaini, bet realitātē viss ir citādāk. Ņemot vērā, ka Horvātijā bijām pavasarī, aukstums, sniegs, slapjas kājas un vējš bija īsts izaicinājums pat stiprākajiem projekta dalībniekiem. Arī gulēšana mežā uz zemes, kur matrača vietā ir sniegs un plēves gabaliņš, nav nekas viegls, daudzi projekta dalībnieki tā arī neaizvēra acis līdz pat rītam. Arī uzturēt ugunskuru, vākt un cirst malku tumsā bija kas līdz šim nedarīts. Jāsaka, ka šis bija izaicinājumiem un piedzīvojumiem bagāts projekts, jo arī pavadīt nakti Stambulas lidostā nokavētas lidmašīnas dēļ ir ļoti interesanta pieredze. Esmu priecīgs, ka šai idejai ir turpinājums un nu aktīvi organizējam pārgājienus Cēsu jauniešiem. Ceram, ka par tiem interese tikai pieaugs.”
Organizācijas dalībniece Elizabete Ulmane stāsta: “Ja Horvātijā mēs kāpām kalnos, tad šeit devāmies 14 kilometru garā pārgājienā. Strādājot pie idejas, mēs interesentiem neatklājām, kur būs pārgājiena galapunkts. To saucām par Nārniju, lai pasākuma laikā saglabātu intrigu. Pārgājienā dalījāmies zināšanās, kuras ieguvām Horvātijā. Tāpat veicām arī interesantas aktivitātes, un, tā kā pārgājienā piedalījās ne tikai organizācijas jaunieši, bet arī citi interesenti, tā bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem.” Elizabete atklāj, ka nu tiekot ģenerētas idejas par nākamo pārgājienu, kurš notikšot jūlijā.
Komentāri