Ceturtdiena, 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Zelts, sudrabs, sudrabs, bronza

Jānis Gabrāns
15:38
16.02.2024
44
Emils

Ar šādu medaļu bagāžu no Latvijas čempionāta vieglatlētikā telpās U18 un U20 grupās, kas notika Valmierā, atgriezās Cēsu Sporta skolas audzēkņi.

Šoreiz īpaši izcēlās divi trenera Riharda Parandjuka audzēkņi U18 grupā: Elizabete Cīrule, izcīnot čempiones titulu, un Emīls Sandlers-Bomis, kuram trīs god­algas.

Divās nedēļas nogales dienās Jāņa Daliņa vieglatlētikas manēžā vairāk nekā 450 jauno vieglatlētu sacentās 15 disciplīnās, cīnoties par 55 Latvijas čempionu tituliem un medaļu komplektiem.

No E.Cīrules 60 m barjer­skrē­jienā tika gaidīts labs rezultāts, un viņa apliecināja, ka ir labākā valstī šajā disciplīnā. Elizabete uzrādīja labāko laiku priekšskrējienos un arī finišā sāncensēm neatstāja nekādas cerības. Viņas laiks finālā 8,55 sekundes, par 0,13 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju. Šis ir jauns viņas personīgais rekords, un izpildīts arī meistarkandidāta normatīvs.

Čempione! Elizabete Cīrule izcīnīja Latvijas čempiones titulu 60 m barjerskrējienā U18 grupā.
FOTO: Guntis Bērziņš

Elizabete startēja arī tāllēkšanā, bet laikam uzvara barjerās bija paņēmusi daudz spēka, emociju, tāpēc šoreiz līdz medaļām pietrūka četri centimetri un nācās palikt tūlīt aiz goda pjedestāla.

Sarunā ar “Druvu” viņa atzina, ka sportā nekas viegli nenāk, katra vieta jāizcīna: “60 metru barjerskrējienā mērķis bija uzrādīt labu rezultātu, kas arī izdevās, ar sasniegto esmu apmierināta. Tāllēkšanā neizdevās viss, kā cerēts, cīnījos, bet laikam nogurums darīja savu. Divas disciplīnas vienā dienā veikt nav vienkārši, jo katra prasa lielus spēkus, koncentrēšanos. Barjerskrējienā divi skrējieni, tāllēkšanā – seši mēģinājumi, tas nav viegli. Tāllēkšanā nedaudz pietrūka, bet esmu ļoti gandarīta par uzvaru barjerās!”

Treneris R. Parandjuks atzinīgi vērtē Elizabetes startu barjerskrējienā: “Jau priekšsacīkstēs bija redzams, ka būs labs rezultāts, ka Elizabete ir fināla cilvēks, viņa prot saņemties. Viņa izdarīja to, ko no viņas gaidīju. Par tāllēkšanu neko nevar pārmest, jo bija skaidrs, ka pēc uzvaras barjerās emocijas noplaka, bet viņa izdarīja, ko tajā brīdī spēja!”

E. Sandlers – Bomis startēja trijās disciplīnās, visās sasniedzot goda pjedestālu.
60 m sprintā viņš uzrādīja otro labāko laiku priekšskrējienos (7,20) un otro arī finālā (7,18), izcīnot sudraba godalgu. Uzvarētā­jam zaudētas 0,13 sekundes.
Pirmajā sacensību dienā Emīls izmēģināja spēkus arī tāllēkšanā, kur iesaistījās cīņā par čempiona titulu. Viss izšķīrās pēdējā mēģinājumā, kurā uzvarētājs aizlēca 6,55m, bet Emīls – 6,53 m, un viņam otra sudraba godalga pirmajā sacensību dienā.

Otrajā sacensību dienā Emīls startēja 200 m skrējienā. Arī šajā distancē viņš iekļuva finālā, kurā izcīnīja bronzas godalgu (23,18).

Treneris ļoti pozitīvi vērtē Emīla sniegumu, īpaši izcīnīto otro vietu 60 m sprintā.

Čempionāts bija arī atlase uz Baltijas komandu čempionātu, un vietu izlasē nodrošināja pirmo divu vietu ieguvēji, tātad arī E. Cīrule un E. Sandlers – Bomis būs Latvijas izlases sastāvā. Sacen­sības notiks 24.februārī Lietuvā.

U18 grupā jauniešiem 3000 m distancē piekto rezultātu uzrādīja trenera Austra Āboliņa audzēknis Roberts Cercins (9:56.93).

U20 grupā augstlēkšanā Re­nārs Smelters (treneris Māris Urtāns) ierindojās 6.vietā (1,85m). Sestā vieta arī Jēkabam Borkholcam (M. Urtāns) lodes grūšanā (13,01m).

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
66

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
51

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi