Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Vasarīgais “Cēsu rudens” Raiskumā

Jānis Gabrāns
07:05
02.10.2023
4
Valters Un Dagnis 1

Lieliskos laika apstākļos aizvadītas orientēšanās sacensības “Cēsu rudens”, kas divās dienās pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku.

Sacensību centrs bija Raiskuma pakalnos, pie mājas, kur uzņemta filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Šīs ir sacensības ar senu vēsturi, “Cēsu rudens” un “Cēsu rudens stafete” notika jau 56. reizi! Pirmajā dienā orientieristi sacentās garajā distancē, otrajā dienā – stafetē. Šis bija arī pēdējais Latvijas stafešu kausa posms.

Sacensības rīkoja OK “Meri­diāns” sadarbībā ar Latvijas Orie­n­tēšanās federāciju.

Galvenais tiesnesis Juris Knēts, stāstot par vietas izvēli, rīkojot gadskārtējās sacensības, atklāj, ka jāraugās, lai vairākus gadus konkrētajā vieta šīs sacensības nav notikušas, un šobrīd jau ir nolemts, ka nākamgad “Cēsu rudens” varētu būt Kalēju alas apkaimē. Tiesa, ir viens nezināmais, par ko runā arī citi sacensību rīkotāji Gaujas Nacionālā parka teritorijā, proti, Dabas pārvalde pateikusi, ka par sacensību rīkošanu dabas lieguma zonā jāmaksā. Un tas attiecas ne tikai uz Latvijas kausa posmiem, čempionātiem, bet arī uz seriālu “Meridiāns”, ja kāda no kārtām notiek dabas lieguma zonā.

“Ja viņiem trūkst naudas, tā būtu jāprasa valstij, nevis no tautas sacensību rīkotājiem,” saka J. Knēts. “Ko tad orientieristiem darīt, jo daudzas kartes ir šajā apvidū, tad nevarēsim tur vairs neko rīkot?”
Atgriežoties pie aizvadītajām sacensībām, viņš saka, ka viss izdevies godam un īpaši jau visus lutinājis jaukais laiks: “Šogad gan ar rudeni nebija nekāda sakara, abās dienās jauks, silts, saulains, tas arī sportistiem sniedz daudz pozitīvāku noskaņojumu. Arī    apvidus orientieristiem ir ļoti interesants, jo ir dažāds – gan skrienams, gan tāds, kur jāliek lietā visas orientēšanās prasmes. Tur apvidus tāds mānīgs, daudzas vietas līdzīgas un liekas, ka esi pareizajā vietā, tikai vajadzīgā punkta nav. Vai kā stafetēs, kur it kā īstajā vietā atrodi vairākus punktus, tikai ne savējo, bet tāpēc jo interesantāk.”

Sacensībām kartes tiek aktualizētas, jo daba mainās, apvidus mainās un pat pilsēta mainās. J. Knēts saka, ka tas īpaši atklājas, rīkojot pilsētas sprintus: “Nemi­tīgi notiek būvniecība, kaut varbūt liekas, ka nekas nenotiek. Un pēkšņi redzams – vietā, kur iepriekš varēja izskriet cauri, ir uzcelta māja vai uzbūvēts žogs.”

Uzvarētāja. Sacensībās “Cēsu rudens” garajā distancē S40 grupā uzvarēja Zanda Abzalone no OK “Meridiāns/ CPSS”.
FOTO: Ojārs Millers

“Cēsu rudens”

Sacensībās kuplā skaitā startēja arī mājinieki OK“Meridiāns/ CPSS”, kas šoreiz gan bija labvēlīgi viesiem, pārsvarā ļaujot tiem kāpt uz goda pjedestāla. Taču bija arī uzvaras. Garajā distancē dāmām elites grupā uzvarēja Kris­tīne Kokina, par desmit sekundēm apsteidzot kādreizējo cēsnieci Aiju Skrastiņu (OK “Briksnis”).

V10 grupā 1.vietā Pauls Salnits, 2. – Jānis Ruza, 4. – Roberts Indrēvics. V12 grupā uzvaru sēriju turpināja Ernests Hercenbergs (Līgatne), kurš no 18 startiem Latvijas kausa ieskaitē uzvarējis – 16, divas reizes finišējot 2.vietā.

V14 grupā pārliecinoši pirmais    Lars Anders Luiks, 3.vietā Edvards Rebinovs. V16 grupā 3.vietā Niklāvs Dravants, 5. – Jēkabs Graudums. V18 grupā 6. – Rinalds Ruža.

V21B grupā 1. – Agris Reiznieks, 4. – Mārtiņš Rozen­bergs. V21A grupā 4. – Jānis Saulītis. V50 grupā 6. – Dagnis Kaņepe. V60 grupā 4. – Igors Bužs. V65 grupā 2. – Gatis Skrastiņš. V70 grupā 3. – Uldis Saulītis, 4. – Uldis Alksnis. V80 grupā uzvarēja Andris Ģipslis.

S8 grupā pirmā Emma Endele. S10 grupā 5. Laima Grandāne. S12 grupā 3. Madara Grauduma. S14 grupā 6. Made Vecā. S16 grupā 6. Lauma Jānelsiņa.

S18 grupā 3. Rūta Dāboliņa. S21B grupā 6. Maija Medne. S21A grupā 2. Marta Jansona. S40 grupā uzvarēja Zanda Abzalone, 5. Signe Jānelsiņa. S45 grupā 4. Laura Luika. S50 grupā 5. Inese Boze.
Klubu kausa kopvērtējumā lielo klubu ieskaitē OK “Meridiāns/ CPSS” joprojām otrie, un pēdējās divās sacensībās īpaši jāpacenšas, lai pakāptos uz pirmo vietu, apsteidzot “Alnis OK- JNSC”, visu laiku atskatotiess pār plecu, jo uz papēžiem min “Auseklis IK”.

Vēl atlikušas trīs sacensības Latvijas kausa ieskaitē, kas notiks Siguldas novadā.    Šīs nedēļas nogalē Latvijas čempionāts maratonā, bet sezona noslēgsies septembra divās pēdējās dienās, kad vispirms Latvijas čempionāts nakts orientēšanās sacensībās, bet punkts tiks pielikts 30.septembrī ar sacensībām “Siguldas rudens”.

“Cēsu rudens stafetes”

V21 grupā mājiniekiem otrā vieta, komandā startēja: Mārcis Jansons, Tomass Turlajs, Mārtiņš Dzenītis. S21 grupā šoreiz 4.vieta, komandā startēja Kristīne Kokina, Zanda Abzalone un Dace Buža.
S12 grupā otrajā vietā kluba pirmā komanda: Madara Grauduma, Katrīna Rožkalne, Anabella Lui­ka.    S14 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla abas kluba komandas. Piektajā vietā Sofija Skrapce, Made Vecā un Emīlija Dravante, bet aiz viņām – Sofija Galva­novska, Laura Jānelsiņa un Rita Platace. S18 grupā 4.vietā Rūta Dāboliņa, Sanija Alksne un Sabīne Strazdiņa. S120 grupā 3.vietā Agnese Gaile, Signe Jānelsiņa un Laura Luika. S145 grupā uzvarēja apvienotā komanda “Smiltene/ Sigulda/ Dzēr­bene”, kurā startēja Aiga Kalniņa, Ineta Laizāne, Ieva Godiņa. S170 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla: Inese Boze, Iveta Zāģere, Agrita Pilābere.

V12 grupā pārliecinoša uzvara komandai “Meža trio”, kurā startēja Timotejs Janovs, Kriš­jānis Platacis un Ernests Hercen­bergs. V16 grupā 5.vietā Jēkabs Grau­dums, Tomass Jans­ons, Niklāvs Dravants. V120 grupā 4. vietā Andis Malējs, Mārtiņš Platacis un Sandis Burtnieks. V145 grupā 4.vietā Ar­nis Šūlmei­sters, Valters Kami­nskis un Dagnis Kaņepe. V170 grupā 4.vietā Ingus Rektiņš, Juris Lūsītis, Igors Bužs.

Šis bija Stafešu kausa pēdējais posms, un sezonas kopvērtējumā    komanda uzvarēja S18 grupā, otro vietu izcīnīja S120 un V170 grupā, bet trešo – S21, V16 grupā un V120 grupā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Biatlonisti sāk vasaras sezonu

05:25
20.06.2024
224

Jau ierasti vasaras biatlona sacensību sezona sākas ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos. Trenere Ilze Cekule stāsta, ka šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā: “Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes – šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā […]

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
80

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
40

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
55

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
99

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
54

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
17
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
31
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi