Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Uzvaras pagāja secen

Druva
00:00
28.01.2009
3
200901272022236047

Cēsu volejbola līdzjutēji ar nepacietību gaidīja komandas “Cēsu alus” mājas spēles “Schenker” līgā, jo komanda laukumā devās atjaunotā sastāvā.

Komandu papildināja seši jauni spēlētāji – pieci ārzemnieki, kā arī Artis Caics no “Rīga/Lāse-R”.

Pirmajā spēlē cēsniekiem pretī stājās pašreizējie čempioni Tallinas “Selver”. Šī spēle bija īpaša jaunajam “Cēsu alus” libero spēlētājam Gregorijam Beriosam (Puertoriko), jo tieši šajā dienā palika 30 gadi.

Spēle aizritēja visai līdzvērtīgā gaisotnē, līdz setu galotnēm bija grūti prognozēt, kurš būs labāks. Gan pirmajā, gan trešajā setā cēsnieki bija vadībā (pirmajā – 18:15, otrajā – 20:17), taču kļūdas servēs vai servju uzņemšanā neļāva pārsvaru noturēt līdz galam. Rezultātā zaudējums 0:3 (23:25, 21:25, 24:26).

Rezultatīvākais Cēsu komandas sastāvā bija Valērijs Lomakins ar 16 punktiem, Gvido Priedītim – 11 punkti, Hermanam Egleskalnam – desmit.

Ja zaudējums pret “Selver” vēl bija piedodams, otrajā spēlē, kur pretī stājās Tallinas “TTU”, galvenie konkurenti uz vietu astotniekā, kas dod tiesības spēlēt izslēgšanas spēlēs, bija nepieciešama tikai uzvara. Diemžēl līdzjutējiem atkal nācās mājās iet apbēdinātiem, jo tika piedzīvots zaudējums trijos setos 0:3 (20:25, 21:25, 23:25). Spēle cēsniekiem pagalam nevedās, par to liecina 16 kļūdas servēs un ļoti vāji rādītāji servju uzņemšanā – Hermanam Egleskalnam un Džošua Torpam zem 50 procentiem. Pat izvirzīšanās vadībā kādā no setiem bija tikai mirkļa guvums, jo visu setu galotnes tika zaudētas, galvenokārt jau minēto kļūdu dēļ. Diemžēl divās spēlēs savā laukumā tā arī neizdevās paņemt ne setu.

Rezultatīvākais komandā bija V. Lomakins ar 15 punktiem, H. Egleskalnam šoreiz 10 punkti. Labu sniegumu rādīja arī Somijas izlases pirmā tempa uzbrucējs Henri Tuomi.

Komandas treneris Aigars Birzulis atzina, ka skatītājus iepriecēt nav izdevies: “Visi cerējām, ka būs vismaz viena uzvara, bet atbildības slogs laikam izrādījās par lielu. Spēlē pret “TTU” netikām galā ar diviem pamatelementiem – savām servēm un pretinieka servju uzņemšanu. Ja šo pozīciju nav, runāt par uzvaru ir grūti.

Lai izvirzījāmies vadībā visos trijos setos, vienā novietojumā zaudējām vairākus punktu, kas noveda pie zaudējuma visā spēlē. Tāda situācija nav normāla. Tā kā līdzīgi notika arī pirmajā spēlē, jāmēģina tikt skaidrībā, kāpēc radās šādas kļūdas. Zaudējām planējošo servju uzņemšanā, lai gan biju prognozējis, ka tāds uzbrukums no “TTU” puses varētu būt. No rīta vēl pie šī elementa īpaši strādājām, bet spēlētāji tomēr netika galā. Acīmredzot iepriekšējā treniņu procesā bijuši trūkumi šajā elementā, tagad tas radikāli jāuzlabo.”

Treneris norāda, ka arī labākie spēlētāji otrajā spēlē nav bijuši līmenī. Ja pret “Selver” H. Egleskalns un V. Lomakins bija izteikti līderi, otrajā dienā arī viņiem spēle nevedās, nebija, kas uzņemas līdera lomu. Uzbrucēju neveiksmes saistītas ar slikto servju uzņemšanu, kas neļāva iedot precīzas piespēles. Līdz ar to spēle kļuva nervoza, kas arī noveda pie netīkamā rezultāta.

Kā vienu no neveiksmju cēloņiem var minēt jauno spēlētāju ienākšanu un vēl nespēju atrast spēles saskaņu. Taču treneris norāda, ka tas nevar būt iemesls, jo tādas komandas kā “TTU” jāuzvar arī ar pašu spēkiem: “Es piesardzīgi vērtēju viesspēlētājus, tāpēc laukumā galvenokārt bija pašmāju volejbolisti. Protams, komanda vēl nav saspēlējusies, tāpēc ir kļūdas blokā, aizsardzībā. Nav viegli sezonas vidū savākt jaunu komandu, bet man doti konkrēti uzdevumi, esmu uzņēmies atbildību.”

Šie zaudējumi nelabvēlīgi ietekmējuši situāciju turnīra tabulā. “TTU” tagad apsteiguši “Cēsu alu”, nobīdot komandu uz devīto vietu. Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, jāuzvar kāda potenciāli stiprāka komanda. Uzlabojot spēles kvalitāti, tas nav neiespējami.

“Turpināsim darboties ierastā ritmā, jo mūsu galvenais uzdevums ir Latvijas čempionāts, līdz kuram vēl ir laiks pastrādāt, lai uzlabotu sniegumu,” saka A. Birzulis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
59

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
46

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
9
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
2
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi