Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Sudrabotais basketbola novembris

Jānis Gabrāns
06:30
17.11.2023
7
Baskets U15 Meitenes1 2

Cēsu Sporta skolas meiteņu U14 un U15 komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā aizvadījušas kārtējos Baltijas basketbola līgas posmus, izcīnot sudraba medaļas.

U14 grupa

Novembra pirmās nedēļas nogalē uz otro posmu tikās U14 grupas komandas, un jaunās cēsnieces piecās spēlēs guva četras uzvaras. Pirmajā spēlē ar 48:37 pārspēta Somijas komanda “PuHu”. Lai arī pēdējā ceturtdaļa zaudēta ar 8:15, iepriekš iekrātais pārsvars ļāva nosargāt uzvaru. Cēsu komandas rindās rezultatīvākā Taisija Danileiko (Taisija Danyleyko), kura guva 21 punktu.

Sekoja šī posma pārliecinošākā uzvara pār “BC Nokia” (Somija) 66:29. Jau pirmā ceturt­daļa parādīja spēku samēru, cēsnieces to uzvarēja 17:2. T. Danileiko kontā 27 punkti.

Nākamajā spēlē piedzīvots vienīgais zaudējums, ar 41:51 atzīstot Somijas kluba “Tapiolan Honka” pārākumu. Tieši šī Somijas komanda arī kļuva par posma uzvarētāju, visās cīņās gūstot uzvaru. Cēsu komandas rindās rezultatīvākā atkal T. Danileiko ar 10 gūtiem punktiem.

Divās nākamajās spēles gūtas uzvaras. Ar 62:47 pārspēta “Tikkurila – Seura” (Somija), T. Danileiko guva 23 punktus, Marija Dzihora – 17, Elīna Puriņa – 11.

Posma noslēdzošajā spēlē ar 62:19 pārspēta komanda “Rīga/ Centrs”. T. Danileiko – 14 punkti, E. Puriņai – 12, M. Dzihorai – 10.

U15 grupa

Pagājušās nedēļas nogalē Cēsīs notika BBL 2.posms U15 grupas meitenēm. Cēsnieces 1.posmā nestartēja, tāpēc arī nācās aizvadīt par vienu spēli vairāk nekā sāncensēm. Kopumā trijās dienās sešas spēles, kurās svinētas piecas uzvaras.
Vēl vienu spēli varētu pieskaitīt klāt, jo dienu iepriekš gūta uzvara arī Latvijas jaunatnes čempionātā, saka treneris R. Rudzītis. Ņemot vērā, ka gandrīz puse komandas startēja arī U14 komandā, var secināt, ka slodze meitenēm liela.

“Tā ir,” piekrīt treneris. “Problēma tajā, ka meiteņu komandām ir maz spēļu Latvijā, tāpēc jāizmanto visas iespējas startēt starptautiskos turnīros. Tad nu gadās arī intensīvākas nedēļas, bet tas ir ļoti noderīgi pieredzes gūšanai. Izdevās ļoti sekmīgs turnīrs, pat veiksmīgāks, nekā cerēts. Domāju, pieredze noderēs šīs nedēļas nogalē, kad startēsim Eiropas meiteņu basketbola līgas posmā Lietuvā.”

Savā laukumā komandas vēlējās parādīt iespējami labāku sniegumu, kas arī izdevās.        Tur­nīru cēsnieces iesāka ar vieglu un pārliecinošu uzvaru pār Somijas komandu “Tikkurila Seura Girls” 58:17. Pa 11 punktiem guva Amēlija Belosova un M. Dzihora.

Pārliecinoši pieveikta arī Igaunijas komanda “Keila Korv­pallikool” 53:24. T. Danileiko guva 19 punktus, M. Dzihora – 12.

Ļoti sīva cīņa bija pret Tukuma Sporta skolas komandu, tomēr cēsnieces spēja nosargāt uzvaru 49:46. T. Daniliko guva 18 punktus.

Sekoja pārliecinoša uzvara pār Tartu Universitātes komandu 49:20. Šoreiz gūto punktu sadalījums ļoti līdzīgs, nevienai neizdevās pārsniegt desmit punktu robežu.

Nākamā spēle pret turnīra favorītēm, Zviedrijas komandu “Alvik Girls”, un, lai kā mājnieces centās, viešņas bija pārākas, uzvarot 58:44. Cēsu komandas labā T. Danileiko guva 21 punktu.

Turnīru Cēsu komanda noslēdza ar pārliecinošu uzvaru pār    “BJBS Rīga/ Jugla” ar 66:26. M. Dzihora guva 24 punktus.

Rezultātā Cēsu komandai sudraba godalgas, turnīra simboliskajā pieciniekā  iekļauta Taisija Danileiko.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
24

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
49

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi