Ceturtdiena, 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Sudraba medaļu mācība volejbolistiem

Jānis Gabrāns
16:30
01.01.2024
5
Volejbols Sudrabs

Ar izcīnīto 2.vietu un sudraba medaļām no Latvijas Volejbola federācijas Kausa izcīņas sacensībām atgriezusies Cēsu Sporta skolas U19 jauniešu komanda, ko vada treneris Ģirts Mārtiņsons.

Atbilstoši Kausa izcīņas formātam vispirms notika priekšacīkstes četrās grupās un katras grupas labākā komanda iekļuva fināla četriniekā. Cēsu komanda savā grupā izcīnīja pirmo vietu, līdzvērtīgā cīņā uzvarot Jēkabpils Sporta skolu 3:0 (27:25; 25:14; 26:24) un ar 3:0 arī Balvu Sporta skolu.

Pērn labāko četriniekā komandai iekļūt neizdevās, bet pavasarī puiši uzvarēja Baltijas čempionātā, un, kā atzīst treneris, potenciāls viņiem liels.

Finālturnīrā vispirms notika pusfināls, kurā cēsnieki ar 3:0 (25:19; 25:15; 25:19) pārspēja Rīgas Volejbola skolas (RVS) II komandu, iekļūstot finālā. Treneris stāsta, ka pretinieks nebija viegls, jo RVS komandā spēlēja daudzi Latvijas U17 izlases dalībnieki: “Tomēr tas, ka viņi bija nedaudz jaunāki, deva mums papildu iespēju. Mūsu komandas pieredze nostrādāja mums par labu, aizvedot pie uzvaras.”

Finālā pretī stājās Rīgas Volejbola skolas pirmā komanda, kurā spēlē arī daži no U20 izlases. Piedzīvots zaudējums trijos setos, bet, pēc Ģ. Mārtiņsona teiktā, šoreiz rezultāts    īsti neatspoguļo spēles gaitu. Tikai pirmajā zaudēts ar lielāku starpību 19:25, otrais un trešais sets aizvadīti ļoti līdzīgi. Otrajā cēsnieki bija vadībā 24:22, bet izšķirošu punktu gūt neizdevās, zaudējums 24:26. Arī trešajā zaudējums 23:25, bet arī minimāls zaudējums ir zaudējums.

“Otrā vieta ir sāpīgākā, bet, kā zināms, veicas stiprākajiem, laikam pretinieks bija pārāks, saka Ģ. Mārtiņsons. “It kā bijām labākajā sastāvā, līderi bija ierindā, bet savu labāko spēli finālā parādīt neizdevās. Varbūt pirms spēles iezagās pašpārliecinātība un puiši laukumā neizgāja uz visiem simts procentiem. Spēles laikā    vajadzēja ieslēgt papildu apgriezienus, taču tas neizdevās. Tas nav viegli, bet U19 grupā puiši jau pieredzējuši, apbružājušies pieaugušo volejbolā, būtu jāprot sevi pārlauzt. Kādam bija jāuzņemas līdera loma, jācenšas sapurināt pārējos. Šoreiz arī nepadevās serves un tāpēc gāja grūti.

Pēc spēles puišiem teicu, ka varam jau plēst matus, bet bija arī labas lietas, ko izdarījām laukumā. Mācās no kļūdām, zaudējumiem, tāpēc var teikt, ka tā bija laba mācība priekšdienām.”

Komandā spēlēja: Matīss Šalkovskis, Gustavs Auziņš, Kārlis Jaundžeikars, Rinalds Sirmais, Edvards Krūmiņš, Kārlis Veitners, Artūrs Pastars, Roberts Gūtmanis, Rūdis Bišers, Kristiāns Stalšāns, Druvis Bičevskis un Krists Aukstars. Pēc finālturnīra par    labāko komandā atzīts Gustavs Auziņš.

Latvijas jaunatnes kausa izcīņa noslēgusies, pārējām Cēsu Sporta skolas komandām fināla četriniekā iekļūt neizdevās, bet pārējās vietas netiek sadalītas. Ģ. Mārtiņsons piekrīt, ka iekļūt labāko četriniekā nebūt nav viegls uzdevums, bet Kausa izcīņa laba ar to, ka tā dod spēļu praksi. Ja iekļūst finālā, ko federācija cenšas rīkot krāšņāku, ar šova elementiem, tas atkal dod jaunu pieredzi un īpašas emocijas.

Komanda turpina spēles Latvijas Jaunatnes čempionāta 1.līgā, kur pagaidām ailītē divi zaudējumi. 2:3 (25:22; 25:22; 14:25; 19:29; 11:15) pret Jē­kabpils Sporta skolas komandu, un 0:3 (22:25; 15:25; 21:25) pret Daugavpils Sporta skolas vienaudžiem. Vēl priekšā trīs spēles, un tad jau kopā ar labākajām 2.līgas komandām sāksies cīņa par medaļām.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Lekrings” tomēr tiek pie zelta

05:02
24.04.2024
115

Lai arī pirms nedēļas rakstījām, ka Cēsu virslīgas vīriešu florbola komanda “Lekrings” šogad valsts čempionātā palika vien trešajā vietā, tagad jāteic, ka sezonai tomēr izdevās pielikt arī zelta punktu. Kaut mazāku, bet tomēr.  Sestdien notikušajā Latvijas 1. čempionātā florbolā 3 pret 3 cēsnieki dramatiskā finālā ar 7:6 pieveica “Rubenes” vienību, kļūstot par pirmajiem šī formāta […]

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
61

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
66

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
98

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
48

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
40

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi