Ceturtdiena, 20. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

“Stirnu buks” ieskrien dubļos

Jānis Gabrāns
07:44
18.10.2023
4

Pēdējais posms Latvijas populārākajā taku skriešanas seriālā “Stirnu buks” notika aizvadītajā sestdienā Sabilē.

Laiks nelutināja, bet lietus un vējš skrējējus nenobiedēja, lai gan distance dažviet bija samērā ekstrēma un ne viens vien dubļainās nogāzes lejup mēroja sēdus, jo kājās noturēties nebija iespējams. Vietās, kur uz tiltiņiem pāri upei kustība bija ļoti lēna, ātrākie, nebaidoties vēsā ūdens, šo šķērsli šķērsoja brienot. Taču finišā visi priecīgi, gandarīti, un tā ir jau sen zināma patiesība, ka tieši smagas sacensības atmiņā paliek vislabāk, un tikšanās reizēs skrējēji tās vienmēr atceras.

Šis bija pēdējais posms un vēl pēdējā iespēja ko mainīt sezonas kopvērtējumā gan “Stirnu buka”, gan skolēnu čempionāta ieskaitē. Skolēnu čempionātā mūsu puses skrējēju pārstāvniecība šoreiz bija mazāka, jo norises vieta tā patālāk, taču aktīvākie, regulārie seriāla apmeklētāji bija ierindā. Un ātrāko skrējēju topā zēnu konkurencē 10.vietā ierindojās Kristiāns Ezeriņš (Vecpiebalgas vidusskola), kurš bija ātrākais U14V grupā, bet meiteņu konkurencē devītā Estere Piksone (Priekuļu vidusskolas ASM), viņai 2.vieta U16S grupā.

Spītējot dubļiem. Drustēnietis Artūrs Vadzis Sabiles “Vīna kalna stirnu bukā” cenšas bez kritiena noskriet pa dubļaino nogāzi.
FOTO: Jānis Zilvers

Atsevišķās vecuma grupās: U10V grupā    5.vietā Martins Bukovskis (Rāmuļu pamatskola); U10S grupā 8. – Adele Millere (Cēsu 2.pamatskola/“Noskrien Cēsis”); U14S grupā 3. – Adele Šlēziņa (Cēsu 1.pamatskola/ “Bērzkrogs Auto”); U20V grupā 2.vietā Dairis Mocāns (Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums).

Skolēnu čempionāta kopvērtējumā par savu grupu uzvarētājiem kļuva E. Piksone un D. Mocāns, 3.vietā A. Šlēziņa, bet K. Ezeriņam pavisam nedaudz pietrūka līdz labāko trijniekam un šoreiz 4.vieta.

Mūsu puses skrējēji startēja arī citās seriāla distancēs, tiekot arī uz goda pjedestāla vai labāko sešniekā. Distancē “Stirnu buks” absolūtajā vērtējumā 3.vietā Pēteris Grīviņš (“Pulso­metrs.lv”), kuram 3.vieta arī  VB1 grupā. SB3 grupā 5. Vi­neta Skrastiņa (“Noskrien Cēsis”).

Garākajā distancē “Lūsis” otrajā vietā Artūrs Vadzis (“Pul­sometrs.lv”), 3. Andris Ro­ni­moiss (“Inov-8”), un šāds vietu sadalījums viņiem arī VL1 grupā. Jāmin, ka drustēnietis A. Va­dzis distanci “Lūsis” šogad skrēja pirmo reizi.

Sezonas kopvērtējumā distancē “Lūsis” uzvarēja A. Roni­moiss, distancē “Stirnu buks” 3.vietā A. Vadzis, 4. P. Grīviņš, bet distancē “Zaķis” 5.vietā Jānis Olengovičs (“Pūpolegles”).

Vēl var minēt, ka distancē “Lūsis” VL3 grupā kopvērtējumā 6.vietā Einārs Vilnis (“Noskrien Cēsis”), bet SL3 grupā 4. V. Skras­tiņa.

Dis­tan­ces “Stirnu buks” VB2 grupā 5. Lauris Veidemanis (“Noskrien Cēsis”), SB3 grupā 4. Elita Zālīte (“TRX Cēsis”), 5. V. Skrastiņa.

Distancē “Zaķis” SZ4 grupā uzvarēja Anita Ieviņa (“Noskrien Cēsis”).
Sezonas grupā par punktiem komandu vērtējumā cīnījās “Noskrien Cēsis” skrējēji, un rezultātā 67 komandu konkurencē viņiem 18.vieta.

Skriešanas sezona tuvojas savai izskaņai, bet vēl šajā sestdienā pie Āraišu vējdzirnavām notiks Latvijas čempionāts krosā, kurā noskaidros arī tos, kuri pārstāvēs mūsu valsti Baltijas komandu čempionātā krosā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
66

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
51

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi