Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Sporta skola novērtēta

Druva
00:00
04.02.2009
4
200902031724522312

Latvijas sporta skolu un klubu konkursā atkal labus rezultātus uzrādījusi Cēsu sporta skola. Četras nodaļas – slēpošanas, biatlona, florbola un orientēšanās sporta – saņēmušas finansiālo atbalstu mācību – treniņa procesam.

Direktors Jānis Naglis pastāstīja, ka šogad vērtēšana notikusi citādāk nekā iepriekš: “Nebija kopējā sporta skolu vērtējuma, kā iepriekšējos gados, bet tika vērtēts katrs sporta veids atsevišķi. Konkursam nominēja gandrīz visas nodaļas. Manuprāt, esam uzrādījuši teicamu sniegumu, jo četras nodaļas saņēma naudas balvas, arī pārējās startēja atzīstami.”

Var atgādināt, ka pērn Cēsu sporta skola savā grupā izcīnīja otro vietu. J. Naglis norāda, ka šī gada vērtēšanas modelis labāks, jo iepriekš sporta skolām nācies ieguldīt daudz darba, lai apkopotu un iesniegtu informāciju. Arī Sporta pārvaldei nebija viegli izvērtēt, kuras ir labākās sporta skolas. Tagad visu veic konkrēto sporta veidu federācijas. Šis modelis labāks arī konkrēto sporta veidu pārstāvjiem, jo skaidri redzams, kurā vietā kurš sporta veids ierindojies.

Cēsu sporta skolā labāk nekā citās veicās florbola un distanču slēpošanas nodaļai, abas ieguva pirmo vietu, bet biatlona un orientēšanās sporta nodaļa izcīnīja otro vietu. Par pirmo vietu naudas balva 200 latu vērtībā, par otro – 100.

“It kā simboliska summa, bet šajos ekonomiski ne vieglajos laikos arī sīkumiņš būs lieti noderīgs,” atzīst J. Naglis.

Arī pārējo sporta veidu nodaļas uzrādīja labus rezultātus: volejbolā 6.vieta no 25 sporta skolām, basketbolā 10.vieta no 34 sporta skolām, galda tenisā 3.vieta no astoņām sporta skolām, vieglatlētikā 14.vieta no 34 sporta skolām.

“Šie rezultāti pierāda to, ka esam viena no vadošajām sporta skolām, kas var sacensties ar citām Latvijas sporta skolām un sporta klubiem,” uzsver direktors.

Četru labāko sporta veidu treneri bija gandarīti par labajiem panākumiem, kas apliecina, ka ieguldītais darbs nav bijis velts.

“Gada laikā jau nedomājam, kā izskatīsimies kopvērtējumā, bet, uzzinot rezultātus, tomēr ir gandarījums. Ne tik daudz par savu sporta veidu, cik par sporta skolu kopumā. Prieks, ka četros sporta veidos esam tik labi startējuši, arī citi rādījuši labu sniegumu. Manuprāt, mums tiešām ir laba sporta skola,” saka slēpošanas trenere Ilze Cekule.

Arī bērniem esot prieks par sasniegumiem, jo tieši viņu labie starti ļāvuši uzrādīt tik augstus rezultātus. No piešķirtā finansējuma tieši viņi arī būs galvenie ieguvēji.

“Kaut neliels, bet tomēr atbalsts, jo šogad, iespējams, vairāk naudas inventāram nebūs,” norāda I. Cekule.

Slēpošanas trenere Aija Praulīte uzsver labo sadarbību ar sporta skolas nodaļām pagastos. Tieši šiem četriem godalgotajiem sporta veidiem ir šādas pagastu nodaļas. Varbūt tur arī meklējama panākumu atslēga.

“Lai arī strādāju prom no Cēsīm, visu laiku jūtu, ka par mūsu darbu interesējas, cenšas palīdzēt,” saka A. Praulīte.

Slēpošanas nodaļā šobrīd darbojas 80 audzēkņi, biatlonā – 44. Ar audzēkņiem strādā treneri: Ilze Cekule, Inese Šķēle, Anžela Brice, Juris Stīpnieks, Aija Praulīte.

Florbola nodaļā nodarbojas 140 audzēkņi, ar kuriem Cēsīs un Stalbē strādā treneri Inga Stulpāne, Ilvars Balodis, bet šogad trenera darbu sāka arī Viesturs Dumpis.

Orientēšanās sportā nodaļā ir 87 audzēkņi, ar kuriem strādā treneri Igors Bužs, Ruta Purvinska un Aija Alksne.

Skolas direktors un treneri norāda, ka šie panākumi nebūtu iedomājami bez atbalsta. Vispirms paldies pienākas audzēkņiem un viņu vecākiem, Cēsu domei, rajona padomei un pagastu pašvaldībām par atbalstu.

Slēpotāji un biatlonisti saka paldies slēpošanas – biatlona kompleksa “Priekuļi” darbiniekiem, kuri gādājuši, lai būtu sniegs un kvalitatīvas trases treniņiem. A. Praulīte īpaši atzīmē Rīgas Hanzas Rotari kluba sniegto atbalstu Inešu jaunajiem slēpotājiem, gatavojoties atlasei uz Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajām dienām.

Stalbes florbolisti saka paldies piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai “Straupe”, bet orientieristi uzsver Inta Jansona personīgo ieguldījumu.

Šī gada konkursa rezultāti zināmi, bet vai tāds būs nākamgad, šobrīd grūti teikt, jo visu noteiks finansiālā situācija.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
59

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
46

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
9
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
2
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi