Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Spēlētāju iecienīts turnīrs

Jānis Gabrāns
13:18
23.01.2024
6
Basketbolistes

Starptautiskajā maxi basketbola turnīrā “Cēsis Basket Cup 2024”, ko rīko, godinot mūžībā aizgājušo Cēsu basketbola treneri Dzidru Minčenoku,  divās dienās izspēlētas 112 spēles, tās notika uz septiņiem laukumiem piecās sporta zālēs, arī divās Priekuļos.

Turnīrā piedalījās piecas Cēsu komandas, bet kopumā turnīrā startēja 52 komandas no sešām valstīm, īpaši kupli pārstāvēta Lietuva, no kurienes ieradās 23 komandas.

Viena no turnīra rīkotājām, Cēsu sporta dzīves koordinatore Ineta Krūmiņa atzīst, lai arī pēc turnīra ir liels nogurums, gandarījumu dod pozitīvās atsauksmes, ko turpina saņemt. “Protams, sākumā bija stress, tā ir vienmēr. Šoreiz to pavairoja tiesnešu trūkums, jo Latvijā nevarējām dabūt vajadzīgo tiesnešu skaitu, visi ļoti aizņemti. Cerējām piesaistīt ārzemju tiesnešus, tas neīstenojās, tad nu nācās iztikt ar tiem, kurus Latvijā, arī tepat Cēsīs, varējām sarunāt. Slodze viņiem    bija    liela, nācās tiesāt daudzas spēles pēc kārtas, bet tika galā godam, ” saka I.Krūmiņa.

Stāstot, kas piesaista komandas turnīram, I. Krūmiņa norāda uz lielo spēļu skaitu, kas ir ļoti svarīgs faktors: “Nebūtu pareizi aicināt komandas braukt tālus ceļus, lai nospēlētu divas vai trīs spēles, jādod iespēja spēlēt, tāpēc vispirms ir spēles apakšgrupās, kam seko spēles par vietām.    Ir kvalitatīvas zāles, gādājam, lai būtu augsta līmeņa turnīrs. Jā, nevaram visas spēles aizvadīt vienā kompleksā, bet komandas neiebilst, jo pirmās dienas vakarā ir kopīgs pasākums sporta kompleksā, kas arī ir ļoti būtisks elements, lai turnīrs patiktu. Mūsuprāt, šī kopības veidošana arī ir viens no faktoriem, kas liek braukt uz Cēsīm!

Priecē, ka ierodas komandas, kas iepriekšējos gados nav bijušas, bet, dzirdējušas pozitīvas atsauksmes par mūsu turnīru, grib būt klāt un pēc tam atzīst, ka dzirdētais atbilst patiesībai.”

Dāmu turnīrā S45 grupā komanda “Cēsis” savā apakšgrupā zaudēja Lietuvas komandai no Alitus ar    14:31, bet otrajā spēlē ar 26:17 pieveica citu Lietuvas komandu “SUNflowers”. Tas ļāva grupā ieņemt otro vietu un piedalīties spēlē par bronzas medaļām. Tajā pretī stājās Rīgas komanda “Ģertrūde”, te pārākas bija cēsnieces (24:12), izcīnot bronzas godalgas.

S35 grupā startēja komanda “Cēsis Vieno”. Apakšgrupā gūta viena uzvara, piedzīvoti trīs zaudējumi, ieņemta 4.vieta, kas neļāva turpināt cīņu par medaļām. Par uzvarētājām kļuva Lietuvas basketbolistes no Viļņas, kas finālspēlē ar 29:27 pārspēja Rīgas komandu “Avantis”.

S55 grupā otro gadu pēc kārtas uzvarēja komanda “Purenes” (Rīga), kurā spēlē arī cēsniece Zane Rozīte, tāpēc viena zelta medaļa palika Cēsīs. Komanda uzvarēja visās četrās spēlēs, sīvākā spēkošanās bija ar Igaunijas komandu “TerkEiTorma”, ko izdevās pārspēt ar minimālu rezultātu 21:20. Šī spēle arī noteica, kura būs pirmā, kura otrā komanda turnīrā.

Kungu turnīrā V35 grupā, kurā startēja 12 komandas, Cēsis pārstāvēja trīs vienības: “Metālu pasaule”, “Old Stars” un “Skārdnieks”. Turnīrs veiksmīgāks izvērtās pirmajiem. Savā apakšgrupā “Metālu pasaule” izcīnīja divas uzvaras, piedzīvoja vienu zaudējumu, tomēr ierindojās pirmajā vietā, iekļūstot trīs spēcīgāko komandu finālgrupā. Lai arī cēsnieki cīnījās godam, abās spēlēs piedzīvoti zaudējumi pret    Lietuvas komandām, un rezultātā bronzas godalgas.

“Old Stars” savā grupā izcīnīja vienu uzvaru, piedzīvoja divus zaudējumus, ieņemot trešo vietu, kas ļāva vien spēlēt par 7.-9.vietu turnīrā. Līdzīga situācija arī komandai “Skārdnieks”, kas savā grupā palika trešā. Galīgais vietu sadalījums noskaidrojās savstarpējā spēlē, kurā ar 40:25 pārāka bija “Old Stars”, ierindojoties 7.vietā, bet “Skārdnieks” 8.vietā.

Turnīrs aizvadīts, un, kā saka I. Krūmiņa, tagad rīkotājiem jāveic izvērtējums un jāsāk domāt par nākamo turnīru nākamā gada janvārī.

Maxi basketbola turnīrs “Cēsis Basket Cup” notika jau sesto reizi. Sākums bija 2017.gadā, to nolēma rīkot spēlētājas, kuras regulāri pašas startēja dažādos maxi basketbola turnīros. Pandēmijas uzliktais divu gadu pārtraukums neatstāja sekas, pērn turnīrs tika atjaunots un turpina pastāvēt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
24

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
49

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi