Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Skrējiens “Jānis” jau 35. gadu

Jānis Gabrāns
10:14
27.06.2024
223
Rekunenko

Kurš kuru. Artoms Rekuņenko (no kreisās) 12 km distancē apdzen Renāru Rozi, lai pēc dažiem kilometriem finišētu pirmais, Renāram trešā vieta. Jāatgādina, ka pirmais skrējiens “Jānis” notika 1989.gadā, kad skrējēji veica maršrutu Cēsis – Līgatne. 2000.gadā programmā ienāca arī distance “Jānītis”, kurā startē visjaunākie skrējēji. Starta vieta Cēsīs bijusi Pils parkā, Rožu laukumā, kurā dalībnieki pulcējās arī šoreiz. FOTO: Edijs Dzalbs

Tradicionālajā skrējienā “Jānis”, kas Cēsīs notika jau 35. reizi, dalībnieku skaits itin kupls, vairāk nekā 400 skrējēju un nūjotāju. Pēdējos gados visos “Jāņos” iesaistās arī viņi. Nūjotāji, kas arī pēdējos gados piedalās šajā pasākumā, gan necīnās par godalgotajām vietām, bet pie balvām var tikt noslēguma izlozē.

Šoreiz piedalījās 20 Jāņi un sešas Līgas. Dalībnieku vidū ierasti arī Igaunijas skrējēji no Tallinas kluba “Hermes”. Jau daudzus gadus uz starta stājas Jaans Vehlmanns, kuru vienmēr sumina kopā ar Jāņiem un Līgām.

Laika apstākļi gan pārāk nelutināja, ik pa brīdim uzlija, kas dažus potenciālos skrējējus atbaidīja, bet lielum lielais vairums stājās uz starta, daži pa atzina, ka skriešanai šis esot ideāls laiks.

Vispirms 400 m distancē devās visjaunākie, finišā katrs saņemot medaļu un garšīgu balvu.

Pirms lielā starta sacensību dalībniekus uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Ro­zenbergs, bet atmiņās par pirmo skrējienu dalījās viens no tā rīkotājiem Jānis Citko.

6 km distancē pārliecinoši ātrāks bija Dmitrijs Vecgailis (SK “Bulta”), otrās vietas ieguvēju Ediju Reču (Valmiera) apsteidzot par minūti un 21 sekundi. Trešajā vietā Kārlis Stonka (SK “Bulta”). Ātrāko sešniekā divi cēsnieki – Marks Kornets un Ernests Skride, kuri ierindojās piektajā un sestajā vietā. Dāmām absolūtajā vērtējumā uzvarēja Valentīna Romanova (“Riga Trail Runners”), kura kopējā ieskaitē finišēja 12.vietā. Otrā Dārta Rožukalne (“Mag­nēts”), trešā Daina Stonka (Ērgļi). Piektā Līga Gudēvica – Liepiņa (“TRX Cēsis”), sestā Nellija Puriņa (Cēsis).

Tika sveikti arī trīs ātrākie savās grupās. S1 grupā: Dārta Ro­žukalne (“Magnēts”), Nellija Puriņa (Cēsis), Kristela Ivanova (Cēsis); S2 grupā: Valentīna Ro­manova (“Riga Trail Runners”), Daina Stonka (Ērgļi), Elīza Kiršblūma (Valmiera); S3 grupa: Dina Alksne (Žolneroviča skriešanas klubs), Anita Ieviņa (Cēsis), Dace Liepiņa (Rubene); V1 grupā: Marks Kornets (Cēsis), Ernests Skride (Cēsis), Timurs Kukes (“Triatlona akadēmija”); V2 grupā: Dmitrijs Vecgailis (SK “Bulta”), Edijs Rečs (Valmiera), Kārlis Stonka (SK “Bulta”); V3 grupā: Valdis Bērziņš (Rīga), Ansis Mežulis (Jūrmala), Dzin­tars Jakāns (Cēsis).

12 km distancē cīņa par uzvaru notika līdz pēdējiem metriem, un uzvarētājs Artjoms Rekuņenko (SK “Runningcoach.lv”) tuvāko sekotāju Andreju Dmitrijevu (Rīga) apsteidza par piecām sekundēm. Vēl pēc 37 sekundēm finišēja Renārs Roze (“MySport” Ogre). Piektajā vietā cēsnieks Kristaps Magone.

Bendika

Pretī uzvarai. Biatloniste Baiba Bendika 12 km distancē bija ātrākā sieviešu konkurencē.
FOTO: Edijs Dzalbs

Uzvarētājs, kurš šajā skrējienā startēja pirmo reizi, pēc finiša atzina, ka ļoti svarīga bijusi apavu izvēle: “Takas posmus lietus bija padarījis slidenus, arī es pilnībā netrāpīju ar apavu izvēli. Mana stratēģija bija tāda, ka uzreiz neizvēlējos būt līderos, vairāk noskatījos no aizmugures. Kad jau tuvojās pēdējie kilometri, sapratu, ka spēka vēl pietiekami, lai kāpinātu tempu. Apdzinu Renāru, tuvojos Andrejam. Izšķirošais posms bija Pils parka trepes, kurām man bija atlicis vairāk spēka, tur arī veicu izšķirošo izrāvienu un noturēju nelielo pārsvaru līdz pat finišam. Skrējiens patika, arī trase, tur ir viss: asfalts, grants ceļi, takas, arī pamatīgi kāpumi un noskrējieni. Prieks par uzvaru tādā saspringtā cīņā!”

Sīva konkurence bija arī starp sievietēm, kur vienai no labākajām taku skrējējām Anetei Švilpei (“Supervaroņi”) konkurenci veidoja biatlonistes Baiba Bendika, Estere Volfa, Elza Bliedele. Šoreiz ātrāka izrādījās B. Bendika, par 37 sekundēm apsteidzot A. Švilpi, kurai astoņas sekundes zaudēja E.Volfa.
B. Bendika atzina, ka tas bijis labs treniņš vasaras programmā, gatavojoties ziemai: “Ļoti labi, ka bija tik nopietna konkurence, kas neļāva ne mirkli atslābt. Tikai pēdējā posmā sapratu, ka varu uzvarēt. Visu laiku gan nācās atskatīties, jo zināju, ka Anete ir aiz manis. Tādas spraigas sacensības vienmēr ir noderīgas. Ar Esteri un Elzu mēs kopā trenējamies ikdienā, cita citas spēkus zinām, bet ar Aneti bija aizraujoši paspēkoties!”

Savās grupās trīs pirmās vietas izcīnīja: S1 grupā: Melānija Ro­žukalne (“Magnēts”), Madara Grauduma (CPSS), Undīne Cep­līte (Ērgļi), S2 grupā: A. Švilpe (“Supervaroņi”), B. Bendika, E. Volfa; S3 grupā: Dace Kapture (“Daba mūs sauc”), Daina Silgale (Rīga), Sandra Viekale – Gasjūne (Jelgava); V1 grupā: Ringolds Gagainis (SS “Arkādija”), Krīvs Rožukalns (“Magnēts”), bet uz trešā pakāpiena brāļi Jēkabs un Miks Graudumi (“Meridiāns”), kuri finišā uzrādīja absolūti vienādu rezultātu. V2 grupā: A. Rekuņenko, A. Dmitrijevs, R. Roze; V3 grupā: Ilmārs Bricis, Juris Dzenītis (OS “Veikals.lv”), Armīns Gasjūns (Jelgava).
Tika sveikti arī abu distanču ātrākie Jāņi un Līgas. 6 km distancē šajā konkurencē balvas saņēma Jānis Ābols (Rīga) un Līga Gudēvica – Liepiņa (“TRX Cēsis”), bet 12 km distancē – Jānis Olengovičs (“Pūpolegles”) un Līga Puhova (“Daba mūs sauc!”).

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
27

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
21

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
45

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
76

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
108

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi