Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Sevi piesaka Cēsu jaunās basketbolistes

Jānis Gabrāns
07:40
18.10.2023
2
U14 Meitenes Baskets 1

Baltijas un Eiropas jaunatnes basketbola apritē Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) puišu komandas jau labi zināmas, tagad vēlmi sevi pierādīt izteikusi U14 meiteņu komanda trenera Reiņa Rudzīša vadībā.

Jaunās cēsnieces aizvadījušas pirmos sabraukumu turnīrus gan Eiropas meiteņu basketbola līgā (EGBL), gan Baltijas basketbola līgā (BBBL), rādot atzīstamu sniegumu. Katru no turnīriem komanda aizvadīja ar vienādu bilanci: četras uzvaras, viens zaudējums, izcīnīta trešā vieta.

Kā stāsta treneris, pēc labā snieguma Alfrēda Kraukļa turnīrā, kurā CPSS U14 komanda izcīnīja bronzas medaļas, viņš saņēmis Ei­ropas meiteņu basketbola līgas uzaicinājumu startēt turnīrā: “Tas bija patīkami, jo Cēsu Sporta skolas meiteņu komanda šajā turnīrā nebija startējusi apmēram 15 gadus, kad treneres Ineses Urtiņas vadībā Eiropas līgā spēlēja komanda, kurā bija arī tagadējās valsts izlases spēlētājas Ieva Pul­vere un Karlīna Pilābere. Tāpēc ir gods, ka atkal varam pārstāvēt mūsu sporta skolu, mūsu pilsētu. Informējām par šo iespēju paš­valdību, mums atvēlēja zināmu finansējumu, arī meiteņu vecāki bija gatavi dot savu artavu, tāpēc teicām abiem turnīriem – jā! Tas svarīgi arī tāpēc, ka meiteņu komandām ir ļoti maz turnīru, un ir jāizmanto katra iespēja. Šādi turnīri ļauju redzēt savu varējumu uz starptautiskā fona, sacenšoties ar spēcīgām citu valstu komandām.”

Eiropas meiteņu līga

Pirmais posms notika Tallinā, kur CPSS komanda tikās ar vien­audzēm no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. R. Rudzītis stāsta, ka turp devušies ar cerību nespēlēt par pēdējām vietām, un cerība pie­pildījās ar uzviju.

Cēsnieces ar 64:33 uzvarēja komandu “Vilnius BS” (Lietuva) (Cēsu komandā rezultatīvākās Taisija Danileiko – 21 punkts, Amē­lija Belasova – 10); ar 63:18 Igaunijas komandu “Tallinn Sports Academy” (T. Danileiko    – 20, Elīna Puriņa – 16); divreiz pārspēja    BS “Rīdzene” 51:28 (T. Danileiko - 21, E. Puriņa – 9) un 58:26 (T. Danileiko – 20, E. Puriņa – 11), bet vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Rīgas komandu BS “Rīga/ Centrs” 35:59 (T. Danileiko – 11, A. Belasova – 6).

Cēsu jaunās basketbolistes ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu ierindojās 3.vietā, bet līdzīga bilance arī divām pirmajām komandām, un Cēsu komandai ir vispozitīvākā gūto un zaudēto punktu attiecība. Komandas spēlētāja Taisija Danileiko    iekļauta posma zvaigžņu sastāvā.

Baltijas līga

BBBL (Best Baltic Basketball League) 1.posms U14 meitenēm notika Cēsīs, un tajā piedalījās septiņas komandas no Latvijas un Somijas. Komandai bija iespēja atrādīties saviem skatītājiem, un viņas to paveica ļoti sekmīgi.

Ļoti sīva bija pirmā spēle pret Somijas “Tapiolan Honka”, tomēr mājnieces spēja nosargāt uzvaru 44:41 (rezultatīvākās T. Da­nileiko - 19 punkti, E. Puriņa – 10). Turnīra otrajā spēlē pretī stājās Jūrmalas komanda, kas izrādījās pārāka, un cēsniecēm vienīgais zaudējums 34:51 (Marija Dzihora – 12, T. Danileiko – 7). Šis zaudējums lika sapurināties, un trijās atlikušajās spēlēs svinētas uzvaras: 65:16 pret Somijas “Tikkurila – Seura” (T. Danileiko    – 13, E. Puriņa – 13, Estere Drīv­niece – 12); 63:25 pret BS “Rīga/ Jugla-2”, un te ļoti pārliecinoši māj­nieces nospēlēja pirmo ceturt­daļu, uzvarot to 21:1 (T. Da­ni­leiko    – 11, E.Drīvniece – 11, M. Dzi­hora – 10). Sabraukuma pēdējā spēlē pārspēta Somijas komanda “BC Nokia” 67:43 (T. Da­ni­leiko – 23, Sabīne Pavasare – 19, E. Puriņa – 11).

Arī šajā turnīrā trīs komandām vienāda bilance 4-1, un vietu sadalījumu noteica papildrādītāji, kas CPSS basketbolistes ierindoja 3.vietā.

“Patīkami mājās izcīnīt medaļu, bet vērtīgākais no dalības šajos turnīros ir spēļu pieredze. Mums izdevās piesaistīt trīs Ukrainas basketbolistes, kas jūtami pastiprināja komandu. Viņas pēc rakstura ir cīnītājas, un redzu, ka šo basketbolā svarīgo elementu sāk pārņemt arī citas spēlētājas. Mū­sējās iedvesmojas un saprot, ka var turēt līdzi. Viņas sapratušas, ka vairāk jātrenējas, jābūt nopietnākai attieksmei.”

Kopumā abos turnīros komandas aizvadīs trīs sabraukumus, kuros noskaidros tās    četras komandas, kas spēlēs finālā. Eiro­pas līgā nākamais posms būs novembrī Lietuvā, bet Baltijas līgā – neilgi pēc tam.

Meitenes devušas labu stimulu arī Cēsu Sporta skolas puišu komandām, kas tuvākajās nedēļās uzsāks spēles Eiropas jaunatnes basketbola līgā (EYBL). Šajās dienās Cēsīs turnīru aizvadīs U17 grupas puiši, bet nākamajā nedēļā arī Cēsīs savu sabraukumu aizvadīs U15 puiši.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Biatlonisti sāk vasaras sezonu

05:25
20.06.2024
224

Jau ierasti vasaras biatlona sacensību sezona sākas ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos. Trenere Ilze Cekule stāsta, ka šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā: “Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes – šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā […]

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
80

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
40

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
55

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
99

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
54

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi