Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

Sacentās jaunsargi un karavīri

Jānis Gabrāns
00:00
13.01.2017
3
Slavens 1

Cēsīs un Valmierā norisinājās 4. Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles, kurās šogad pirmo reizi startēja dalībnieki ne tikai no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, bet arī no Ukrainas un Kanādas. Kopumā vairāk nekā 200 karavīru, zemessargu un jaunsargu. Karavīru ziemas sporta spēles atklāja otrdienas vakarā Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē. Pasākumā piedalījās arī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš teica uzrunu sacensību dalībniekiem, kā arī vilka kājās slidas, lai veiktu simbolisko iemetienu sporta spēļu hokeja turnīra atklāšanas mačā, kurā spēkiem mērojas Latvijas un Kanādas hokejisti. Ministra klātbūtne tomēr neglāba mājniekus no pamatīga zaudējuma hokeja dzimtenes pārstāvjiem. Jāpiebilst, ka Kanādas komanda sporta spēlēs piedalās tikai hokeja turnīrā.

Pārējo valstu karavīri pārbaudīs spēkus arī biatlonā, slēpošanā, zemledus makšķerēšanā un svaru stieņa spiešanā guļus, visas šīs sacensības notiek Cēsu pusē.

Trešdien svaru stieņa spiešana notika Cēsu sporta kompleksā, uz Ungura ezera ledus sacentās zemledus makšķernieki, bet Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” individuālajā distancē startēja biatlonisti un slēpotāji. Biatlonā uz starta stājās arī divi jaunsargi no Vecpiebalgas – Kristers Slavēns un Rūdis Balodis -, kuri ir arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi. Jaunsargu biatlona sacensības atšķiras no puišiem ierastajām, jo šoreiz bija jāveic trīs īsi apļi, katrs 1,3 km garumā, un divas guļus šautuves. Atšķirība arī tā, ka dalībnieki slēpoja bez šautenēm, tās gaidīja ugunslīnijā.

Kristers Slavēns uzreiz pēc finiša atzina, ka distance pārāk īsa: “Nav pierasts pie tik īsas, jo, startējot biatlonā, nākas veikt krietni garāku distanci. Šoreiz tīrs sprints, kurā jācīnās par katru sekundi. Viena kļūda šautuvē tomēr ir liela kļūda. Ja būtu pa nullēm, būtu mierīgāk, tagad neliels uztraukums, kā nostartēs sāncenši.”

Vēlāk gan izrādījās, ka bažām nebija pamata, jo sporta skolā ieliktais pamats ļāva kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena un saņemt zelta medaļu. R. Balodim otrā vieta un sudraba godalga. Jāpiebilst, ka šoreiz viss goda pjedestāls piederēja Latvijas jaunsargiem, jo bronzas medaļu izcīnīja Jēkabs Putniņš no Madonas.

Visās līdz šim notikušajās Karavīru ziemas sporta spēlēs par jaunsargu biatlona komandas nokomplektēšanu ir atbildīgs Jaunsardzes instruktors Juris Kokins. Viņš stāsta, ka sākotnēji bijusi vēlme gada nogalē sarīkot nelielas atlases sacensības, taču sniega trūkums to neļāva izdarīt, tāpēc nācies izvēlēties, raugoties pēc jaunsargu rezultātiem. Var droši teikt, ka ar izvēli trāpīts desmitniekā.

J. Kokins norāda, ka ikvienas sacensības ir noderīgas, lai cik spēcīgs un kupls dalībnieku sastāvs: “Mači paliek mači, katriem jāgatavojas nopietni, jo uzvaru nevienam nedāvina. Jā, distances šoreiz vieglākas, jo jaunsargu sagatavotības līmenis atšķirīgs, ne visi ikdienā trenējas biatlonā. Tā mūsu puišiem bija priekšrocība, ko viņi godam izmantoja.”

K. Slavēns atzina, ka ir interesanti startēt šādās sacensībās, jo te valda liels nezināmais: “Starp konkurentiem nav zināmu sportistu, izņemot mūsu izlases dalībniekus, tāpēc nav zināms, ko no kura var gaidīt, cik kurš spēcīgs slēpošanā, šaušanā. Latvijas sacensībās zināms, kurš slēpo ātrāk, kurš ne, zināms, kurš galvenais konkurents. Tāpēc ir interesanti sevi pārbaudīt arī šādās sacensībās.”

Kristers jaunsardzē darbojas otro gadu. Jautāts, kas ir tas, kas pievelk, viņš saka, ka visinteresantākās ir nometnes, kas notiek brīvā dabā: “Tad dzīvojam mežā, notiek dažādi pārbaudījumi. Ir arī šaušanas nodarbības, tikai ar gaisa šautenēm, arī tas interesanti. Nemāku teikt, cik daudz Jaunsardzē palīdz tas, ka nodarbojos ar sportu. Protams, fiziskā forma ir vajadzīga. Jaunsardzes nodarbības ir ļoti noderīgas ikdienas dažādošanai, jo maina ierasto dienas ritmu, kad ir tikai mācības un treniņi.”

Vakar makšķernieki, slēpotāji un biatlonisti sacensības turpināja. Slēpotāji un biatlonisti sacentās jauktajās stafetēs, un Latvijas jaunsargu komandai pievienojās arī mūsu puses jaunā biatloniste Krista Razgale, kura darbojas arī Jaunsardzē. Pirms gada šajās sacensībās jaunsargu jauktajā distancē uzvarēja K. Razgale un J. Putniņš.

Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles noslēdzās vakar Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā ar hokeja spēli Latvija – Lietuva.

Šādas spēles Latvijā norisinās otro reizi, un tieši Cēsīs 2014. gadā tika atklātas 1. Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles.

Fotoreportāžu no sacensībām skatieties Galerijās.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
20

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
19

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
42

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
74

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
108

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
21
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi