Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Riteņbraucēji “ieņem” Cēsis

Druva
23:00
04.05.2007
9

Tradicionāli velosacensību sezona Latvijā sākās ar distanci Cēsis – Valmiera, kas ir SEB MTB maratona pirmais posms.

Katru gadu tiek uzstādīts arvien jauns dalībnieku skaita rekords. Šis gads nebija izņēmums. Uz starta stājās 1800 velobraucēju, visvairāk tautas klasē – 1133. Tāpēc 1.maija rītā Cēsis mudžēt mudžēja no riteņbraucējiem, kuri iesildījās pirms starta, bet tiem, kuri kavējās, bija problēmas ar mašīnu novietošanu.

Tā kā šis SEB MTB posms bija iekļauts starptautiskajā kalendārā, sacensības novēroja ārvalstu pārstāvis, kurš atzinīgi novērtēja gan distanci, gan sacensību organizatorisko pusi.

Sacensības rīkoja “Igo Japiņa aģentūra” sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži” un vairākām pašvaldībām. Galvenais organizators Igo Japiņš akcentēja kalnu riteņbraukšanas popularitātes pieaugumu, ko vislabāk apliecina arvien pieaugošais dalībnieku skaits: “No vienas puses, jāpriecājas, no otras – arvien grūtāk organizēt starta vietu, mašīnu novietošanu un dažādu servisu atrašanās vietu. Jo vairāk dalībnieku, jo lielāka uzmanība jāpievērš distancēm, tām jābūt pietiekami platām, nevar būt sašaurinājumi, lai neveidotos sastrēgumi. Kopīgi darbojoties, visu izdevies noorganizēt teicami.”

Pirmie distancē devās sporta klases braucēji, kuri mēroja 62 kilometrus, bet pēc stundas 42 kilometru garajā maršrutā devās tautas un veselības klases braucēji. Veselības jeb “Montavit” braucienā dalībnieki startēja bez laika ieskaites, viņu uzdevums bija tikai veikt šo distanci, lai gan finišā neviens vien veselības klases braucējs bija krietni priekšā daudziem tautas klases braucējiem. “Montavit” braucienā startēja arī cēsnieks Juris Bērziņš, kurš atzina, ka velobraukšana tiem, kuri nodarbojas ar svaru celšanu, palīdz sakārtot elpošanu, tāpēc šis bijis kā labs elpošanas treniņš.

“Braucu veselības grupā, jo rezultāts nebūt nebija galvenais, tomēr distanci veicu divarpus stundās, kas ir labs sasniegums. Kopumā sacensības bija labi noorganizētas, tikai pašiem braucējiem vēl jāmācās braukšanas kultūra. Dažviet gadījās, ka ģimene vai draugi brauc viens otram blakus visā distances platumā, apgrūtinot apdzīšanu un pat radot nedaudz bīstamas situācijas. Bet ar katru gadu jau kārtība kļūst labāka,” teica J.Bērziņš.

Šīs sacensības ir ļoti demokrātiskas, kā jau tautas sports, kurā daļa dalībnieku distanci veica pusotrā stundā, daļa – četrās. Jo galvenais ir piedalīties.

Pavisam citas kaislības valdīja sporta grupā, kurā kopumā startēja 213 velobraucēji. Viņu vidū arī komanda “Cēsis SEB I” – M.Biezais, Ģ.Kalniņš, Dz.Osītis, M.Bernāns, U.Voiceščuks , A.Bogdanovs. Cēsnieki aizvadīja labas sacensības, 16 komandu vērtējumā izcīnot otro vietu aiz “Rietumu Banka – Rīga”. Ātrākais no cēsniekiem bija Ģirts Kalniņš, kurš pārliecinoši uzvarēja savā M-46 grupā. Mikromačā ar komandas biedru Mārtiņu Biezo Ģ.Kalniņš finiša līniju šķērsoja par vienu sekundi ātrāk. M.Biezais grupā M-36 izcīnīja 2.vietu.

Ģ.Kalniņš pēc sacensībām atzina, ka sezona sākusies ļoti veiksmīgi, it īpaši komandu vērtējumā: “Mums nav izteiktu līderu, visi ir līdzīgos spēkos, kas ir ļoti svarīgi punktu izcīnīšanai komandu ieskaitē. Protams, ar “Rietumu Bankas” komandu nevaram cīnīties, jo tajā visi ir profesionāļi, bet ar pārējiem varam spēkoties. Svarīgi, ka šajā posmā startējām labi, jo reljefa ziņā šī ir viena no smagākajām distancēm.”

Labs panākums arī tautas klasē, kur 60 komandu konkurencē “Cēsis SEB II” ierindojās 4.vietā. No šīs komandas braucējiem godalgoto vietu savā grupā izcīnīja I.Nikolajevs. Vēl var atzīmēt individuāli startējošā cēsnieka Aivara Sniedzes uzvaru grupā TM-55, kā arī Intara Spalviņa (“Burusports Team I”) otro vietu grupā TM, kurā bija vislielākā konkurence – 488 braucēji.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
27

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
21

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
47

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
76

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
109

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi