Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Pludmales volejbols sit augstu vilni

Jānis Gabrāns
10:22
25.06.2024
144
Volejbolisti

Labākie. Priekuļu kausa izcīņas otrā posma četras labākās komandas vietu sadalījumu noskaidroja jau vēlā naktī. FOTO: Ilze Sirmā

Vasara sevi pieteikusi ar sau­li, lietu un, protams, pludmales volejbolu. Regulārie turnīri sākušies arī Cēsu novadā, un visi pulcē lielu skaitu dalībnieku.

“Cēsu Open 2024”

Cēsu pilsētas stadionā aizvadīts pirmais posms “Cēsu Open 2024”, un šis turnīrs, ko rīko sporta klubs “IVI”, notiek trešo vasaru. Cīņa par balvām ierasti risinās kungu, dāmu un MIX grupās. Sacensības notiek divas dienas, pirmajā sacenšas vīriešu un sieviešu pāri, otrajā laukumos dodas MIX komandas. Pirmajā posmā kopumā startēja 32 komandas no tuvākām un tālākām vietām. “Vairums komandu ieradās no citām pilsētām, bet bija arī vietējie, Cēsu novada, spēlētāji. Laukumos valdīja spraigas, azartiskas cīņas un, jo tuvāk bija izšķirošās spēles par vietām posmā, jo spēkošanās aizraujošāka,” stāsta kluba pārstāvis Igors Pupurs.

Dāmu konkurencē labākās bija pagājušā gada turnīra uzvarētājas Loreta un Inese Kirilovas, otrajā vietā atstājot Ievu Bērziņu/ Eviju Poļakovu. Trešajā vietā Samanta Leona/ Luīze Skudra, ceturtajā Katrīna Rozīte/ Emīlija Bičevska.

Kungu konkurencē pirmie Kārlis Jaundžeikars un Matīss Šalkovskis. Otrajā vietā Kristers Rozītis/ Druvis Bičevskis, trešajā Ingemārs Ivanovs/ Pauls Gureckis, bet tūlīt aiz labāko trijnieka Andris Dolženko/ Rinalds Sirmais.

MIX grupā pirmajā vietā Druvis Bičevskis,/Samanta Leona, otrie- Marts Bičevskis/ Emīlija Bičevska, trešajā Klaudija Tijāre/ Edgars Žurevskis, ceturtajā Arnis Jarošenko/ Natālija Nahimova.

Kopumā ieplānoti četri “Cēsu Open” posmi, bet I. Pupurs uzsver, ka tie nebūs vienīgie turnīri. Pilsētas svētkos notiks jau tradicionālais “Volejbola maratons”, kur 36 stundās risināsies dažādi turnīri: tēvi un dēli, tēvi un meitas, sacensības jauniešiem, iesācējiem un arī pieredzējušiem spēlētājiem. Spēles notiks dienu un nakti.

“Bet ļoti nozīmīgs turnīrs būs nedēļu pirms pilsētas svētkiem, 12.-14.jūlijā Cēsīs risināsies Latvijas čempionāta posms, kas būs arī Austrumeiropas volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) turnīrs. Ar Latvijas Volejbola federāciju esam vienojušies, ka mājiniekiem piešķirs pāris “zaļo karšu” spēlēšanai pamatturnīrā. Lai noskaidrotu, kuras komandas to varēs izmantot, 25.jūnijā Priekuļu pludmales volejbola laukumos būs atlases sacensības. Tajās var piedalīties ikviens Cēsu novadā deklarēts spēlētājs,” uzsver Igors Pupurs.

Priekuļu kauss

Tikmēr novadā un, iespējams, pat Vidzemē viskuplāk apmeklētais turnīrs notiek Priekuļos, ko rīko Jānis Mičulis. Pirmajos divos posmos tur piedalījās attiecīgi 42 un 40 komandas.

“Iespējams, tas tāpēc, ka mums turnīri notiek ceturtdienās, kad konkurence mazāka. Nedēļas nogalēs sacensības tomēr konkurē savā starpā. Bet, jo vairāk komandu, jo līdz medaļu sadalījumam jāgaida ilgākas stundas, parasti turnīri ilga līdz vieniem, pusdiviem naktī, bet spēlētāji zina, ar ko rēķināties,” saka J. Mičulis.

Kopumā Priekuļos šovasar notiks 12 pludmales volejbola sacensības, tostarp astoņi Priekuļu kausa posmi. Jau šonedēļ divi turnīri, vakar vakarā kārtējais kausa posms, bet nedēļas nogalē jau tradicionālais Jāņu turnīrs, kas arī ir kausa posms, tikai šajā izcīnītie punkti dubultojas. Būs arī bagātīgs balvu klāsts, arī siera medaļas.

Amatas kauss

Par spēlētāju trūkumu nevar sūdzēties arī tradicionālā Amatas kausa izcīņa, kurā aizvadītas otrā posma sacensības. Ja pirms gada par dalību Sporta līgā pārāk lielas intereses nebija un, kā atzīst turnīra rīkotājs Ēriks Bauers, bijušas pat pārdomas, vai šogad vispār to izsludināt: “Taču nolēmām pamēģināt, un redzam, ka šovasar interese atkal liela. Kopumā Sporta līgā un Atpūtas līgā katrā posmā piedalījušās vairāk nekā 20 komandas, kas ir ļoti labs rādītājs. Priecē, ka otrajā posmā, kas notika vienlaikus ar Ģikšu sporta spēlēm, pludmales volejbola turnīrā piedalījās arī vietējās komandas.”

Otrajā posmā Sporta līgā uzvarēja “Vangažu klubs”- Roberts Raitums/ Dāvids Šalkovskis, otrajā vietā komanda “Otdix” – Lauris Enkuzēns/ Raivis Ozoliņš, trešajā “High line” – Aivis Girgždis/ Ģirts Puriņš.
Atpūtas līgā trīs labākās komandas: “Rudzi” – Ralfs Kirilovs/ Gatis Kirilovs, “Metriņš” – Linda Puriņa/ Kristers Rozītis , “Necel man” – Sergejs Bērziņš/ Kristaps Bērziņš.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
27

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
21

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
45

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
76

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
108

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi