Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Pirmās sacensības, pirmie secinājumi

Jānis Gabrāns
11:45
20.01.2016
7
Slepotaji Priekulos 1

Divas dienas slēpošanas – biatlona kompleksā Priekuļos risinājās Latvijas čempionāts slēpošanā, kam bija arī FIS sacensību statuss. Uz starta stājās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas distanču slēpotāji. Dalībnieku vidū arī aptuveni 60 Cēsu Sporta skolas audzēkņu, dažam šīs bija debijas sacensības.

Pirmajā dienā slēpotāji sacentās klasiskajā, otrajā – brīvajā stilā. Igauņi bija ieradušies ļoti spēcīgā sastāvā, un tas bija redzams arī distancē. Dāmu konkurencē FIS ieskaitē viss goda pjedestāls abās dienās Igaunijas sportistēm. Uzreiz aiz goda pjedestāla slēpošanas biatlona kluba “Cēsis” pārstāve Inga Dauškāne. Klasiskajā distancē pirmajā desmitā arī Cēsu Sporta skolas audzēknes Inga Paškovska un Vineta Pētersone, nedaudz aiz viņām arī Krista Razgale. Brīvajā stilā labāk veicās Kristai, Vineta tikai otrajā desmitā. Toties Latvijas čempionāta ieskaitē viss goda pjedestāls Cēsu puses slēpotājām. Elites grupā abās dienās 1. – I. Dauškāne, 2. – I. Paškovska. Bronzas medaļa klasiskajā stilā V. Pētersonei, brīvajā – K. Razgalei. S18 grupā klasiskajā distancē pirmā Vineta, otrā – Krista, brīvajā stilā – pirmā Krista, otrā – Vineta.

DISTANCĒ. Cēsu Sporta skolas audzēknim Alvim Šķēpam sīvajā konkurencē FIS ieskaitē neklājās viegli, bet Latvijas čempionātā V 18 grupā viņam divas sudraba godalgas. Foto: JĀNIS GABRĀNS

* DISTANCĒ. Cēsu Sporta skolas audzēknim Alvim Šķēpam sīvajā konkurencē FIS ieskaitē neklājās viegli, bet Latvijas čempionātā V 18 grupā viņam divas sudraba godalgas. Foto: JĀNIS GABRĀNS

Pēc klasiskās distances I. Dauškāne neslēpa, ka labāku sniegumu traucējis uzrādīt lielais sals: “Man labāk patīk startēt mazos mīnusos, bet šodien sala rokas, kājas, un tas liedza startēt tā atbrīvoti. Pēc gada pārtraukuma šobrīd vairāk ir tāds atjaunošanās darbs, tāpēc ar rezultātu esmu apmierināta. Ja jau Latvijas konkurencē varu uzvarēt, tas ir labi. Varētu cīnīties arī ar igaunietēm, tikai vajag atbilstošus treniņu apstākļus, labi sagatavotu inventāru.”

Klasiskā stila uzvarētāja S18 grupā V. Pētersone atzina, ka ar šo čempionātu slēpošanas sezona viņai beigusies, jo galvenais uzsvars tika likts uz cīņu par ceļazīmi uz Pasaules jaunatnes ziemas olimpiādi. Atgādināsim, ka par vienīgo ceļazīmi Vineta cīnījās ar Patrīciju Eiduku, un uzvarētāja noskaidrojās divu sacensību summā. Sprintā uzvarēja V. Pētersone, iegūstot samērā lielu pārsvaru, taču to nespēja noturēt, par nieka tiesu atzīstot sāncenses pārākumu.

“Ja rezultāta starpība būtu lielāka, nebūtu tik sāpīgi, tagad ir nedaudz žēl. Gribējās tur nokļūt, jo brālis Arnis arī savulaik piedalījās šajā olimpiādē. Finišā bija tāda dīvaina sajūta – prieks par Patrīciju, bet žēl sevis. Nodomāju, ja būtu tikusi, būtu žēl viņas, jo patiesībā abas bijām pelnījušas turp doties. Nekas, tagad varēšu sākt gatavoties BMX sezonai, kas sāksies jau 1.aprīlī,” stāstīja V. Pētersone.

V18 grupā Latvijas čempionāta ieskaitē abās dienās sudraba medaļu izcīnīja Alvis Šķēps.

Citās vecuma grupās Cēsu puses slēpotājiem šādi rezultāti:

Klasiskajā stilā S12 grupā 2.vietā Marta Upmale, 3. – Elza Bleidele, 8. – Estere Volfa, 10. – Madara Vildere. S14 grupā 2. – Signe Miķelsone, 4. – Kitija Rozenova, 6. – Marta Priede, 8. – Ieva Vaļska. S16 grupā 4. – Rebeka Raiska, 5. – Evelīna Rama. S50 grupā 1. – Inguna Eglīte.

V12 grupā 5. – Rūdis Bišers, 6. – Ričards Lošins, 7. – Emīls Zaķis. V14 grupā 6. – Artūrs Tinuss. V16 grupā 2. – Reinis Upens, 8. – Jānis Rams. V40 grupā 2. – Mārtiņš Niklass (Rollertour un citi zvēri), 4. – Ivo Caune (Cēsis). V50 grupā 2. – Ivars Sedlenieks (Rollertour un citi zvēri). V60 grupā 6. – Leontijs Rutkovskis (Cēsis/ LEO).

Brīvajā stilā S12 grupā 4. – M. Upmale, 6. – E. Bleidele, 9. – M. Vildere, 10. – E. Volfa. S14 grupā 3. – S. Miķelsone, tikai pusotru sekundi atpaliekot no otrās vietas. 7. – K. Rozenova, 10. – I. Vaļska. S16 grupā 8. – E. Rama. S50 grupā 1. – I. Eglīte.

V12 grupā labākais no CPSS Pēteris Radziņš, kuram 10.vieta. V14 grupā 7. – Arvis Jekimovs, 9. – Roberts Rutkovskis, 10. – Artūrs Tinuss. V16 grupā uzvarēja Reinis Upens. V40 grupā 2. – I. Caune. V50 grupā 4. – I. Sedlenieks. V60 grupā 6. – L. Rutkovskis.

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule norāda, ka šīs bijušas sezonas pirmās nopietnās sacensības, kas parādījušas šī brīža sagatavotības līmeni. “Jātrenējas vairāk,” skanēja pirmais secinājums.

“Visiem jau šogad sanāca īss gatavošanās posms, jo vispirms nebija sniega, tad uznāca liels aukstums, kas jaunākajām grupām liedza pilnvērtīgi trenēties. Atsevišķās grupās cerēju uz labākiem rezultātiem, bet tagad zinām, kas jādara, lai gatavotos nākamajam posmam,” norāda trenere, piebilstot, ka ar vecāko grupu slēpotāju sniegumu ir apmierināta. Medaļas ir S18 grupā, V16 grupā viņa uzslavē Reini Upenu par izcīnīto zeltu un sudrabu.

Atgādināsim, ka iepriekšējās sezonās klubu kopvērtējumā Cēsu Sporta skola bijusi pirmā, vai tas izdosies šogad, rādīs laiks, jo galvenie konkurenti – Madonas Bērnu un jauniešu sporta skola un sporta skola “Arkādija” čempionātā parādīja atzīstamu sniegumu.

“Mēs jau pēdējos gados jutām sāncenšu elpu pakausī, un nu jau viņi min uz papēžiem. Mūsu rezerves ir klasiskajā solī, un pie tā īpaši tagad jāpiestrādā, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionāta otrajam posmam,” norāda I. Cekule.

Vēl var informēt, ka dienu pirms Latvijas čempionāta Siguldā risinājās Fischer 2016 Ziemas skolēnu čempionāta 1. posms, kurā jaunie slēpotāji sacentās supersprintā, veicot 200 metru distanci. Uz starta stājās arī vēsturiskā Cēsu rajona skolu audzēkņi. Vislabāko rezultātu parādīja Madara Zaķe (Priekuļu vidusskola), izcīnot uzvaru S18 grupā. Vēl šajā grupā 6. – Gita Šopa (Spāres internātpamatskola). Pie godalgas tika arī Estere Volfa (Cēsu 1.pamatskola), kurai otrā vieta S10 grupā. V10 grupā 8. – Emīls Zaķis (Priekuļu vidusskola). S14 grupā 6. – Līga Bērziņa (Mores pamatskola), 9. – Evita Freimane (Spāres interntāpamatskola).

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Azarts pludmales smiltīs

18:28
15.07.2024
30

Šīs nedēļas nogalē Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos norisināsies Latvijas čempionāta pludmales volejbolā trešais posms. Dalībnieku vidū redzēsim arī Cēsu novada spēlētājus, informē sporta kluba “IVI” pārstāvis Igors Pupurs. Klubs panācis vienošanos ar Volejbola federāciju, ka pamatturnīrā var startēt divi dāmu un divi vīriešu du­eti. Lai noskaidrotu, kuriem būs šī iespēja, aizvadīts atlases turnīrs. Atbilstoši […]

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
50

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
37

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
52

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
79

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
112

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
14
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
10
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
7
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
10
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi