Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Pateikt paldies par emocijām

Jānis Gabrāns
13:03
01.03.2024
52
Biatlonisti

Lai pārrunātu veiksmīgi aizvadīto Pasaules čempionātu, uz svinīgu pieņemšanu pie novada domes priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga ieradās Latvijas biatlona izlases sportistes Baiba Bendika un Annija Keita Sabule.

Aicināto vidū arī kādreizējais Latvijas izlases biatlonists Edgars Piksons, kurš šajā sezonā gādā par slēpju sagatavošanu mūsu sportistiem, B. Bendikas pirmais treneris Juris Stīpnieks, bijušais Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš seniors, un vēl viens bijušais valsts izlases biatlonists Jānis Bērziņš juniors, kurš ir tehniskais delegāts Starptautiskajā biatlona savienībā (IBU) un ir klātesošs visos augstākā līmeņa biatlona notikumos.

Abas mūsu biatlonistes bija klāt brīžos, kad tika pārrakstīta Latvijas biatlona vēsture. Baiba Bendika izcīnīja 5. vietu sprinta distancē, kas ir līdz šim pasaules čempionātos labākais panākums Latvijai sieviešu konkurencē. Jauns ieraksts arī sieviešu stafetē, izcīnītā 15.vieta ir līdz šim augstākais sasniegums pasaules čempionātos. Stafetē startēja arī Annija Sabule.

Sarunas gaitā dalībnieki atcerējās Pasaules čempionāta izteikti pavasarīgos laika apstākļus, gaisa temperatūra brīžiem sasniedza pat +10 grādus, kas radīja papildu izaicinājumu slēpju servisa komandai, arī rīkotājiem, bet atbildīgie par trases sagatavošanu ļoti labi tika galā.

J. Bērziņš juniors skaidroja, ka šādas situācijas ziemas sporta veidiem vairs nav jaunums, tāpēc visi stadioni iepriekšējā ziemā sagatavo sniega depozītu nākamajai sezonai: “Rīkotāji vairs nav atkarīgi no reālajiem laika apstākļiem. Visi ar to rēķinās, trasēs ir aptuveni pusmetrs mākslīgā sniega, un Nove Mesto pierādīja, ka vidēji +6 grādos sacensības divu nedēļu garumā var notikt bez problēmām. Trases kvalitāte pat bija labāka nekā citviet -5 grādos.”

Tika uzsvērts, ka Latvija bija viena no tām sešām valstīm, kas izcīnīja medaļas Pasaules čempionātā. Izskanēja jautājums par Francijas un Norvēģijas biatlonistu panākumu atslēgu, jo šo valstu biatlonisti no 36 medaļām, kas tika sadalītas čempionātā, izcīnīja 25.

J. Bērziņš juniors norādīja, ka šajā sporta veidā visaugstākajā līmenī nejaušību nav, rezultātu dod vairāki faktori: spēcīgi sportisti, ļoti ātras slēpes, mentālā gatavība: “Ir jābūt visai buķetei, lai iekļūtu labāko piecniekā, desmitniekā. Tur nevar iekļūt nejauši, tur var tikai nejauši neiekļūt. Lai iekļūtu labāko desmitniekā, uz to sportisti iet visu savu sportisko mūžu.”

Sportisti atgādināja, ka svarīgas ir slēpes, to sagatavošana, jo pat norvēģu līderis Juhanness Be nevarētu būt pirmais, ja viņam nebūtu visātrākās slēpes. Stāstot par labu slēpju noslēpumiem, Edgars Piksons norādīja, ka, pirmkārt, jau pašām slēpēm jābūt labām: “Tad pirms sacensībām ir darbs ar testēšanu, atrašanu, ko likt virsū. Norvēģu kolēģis atrod īsto struktūru, ko ievilkt, tur ir tik daudz faktoru, visiem jāsakrīt, lai būtu rezultāts. Ar labām slēpēm vien būs par maz, ja nebūs pareizā struktūra vai pareizais smēru salikums. Katru reizi tiek testēti 16 – 30 bāzes smēri, lai atrastu vislabāko.”

B. Bendika skaidroja, ka augstākā līmeņa sportistiem ir plašs slēpju klāsts, no kā izvēlēties: “Man ir apmēram 30 dažādi slēpju pāri. Ir trīs galvenās sadaļas – aukstam, siltam un slapjam laikam -, tad jau aizejam niansēs, kāda ir sniega struktūra, vai tas jauns, vecs, ledains un tā tālāk. Sniega struktūra katru dienu mainās, tas jāspēj uzķert, saprast. Teiksim, ir slēpes, kas labi iet tikai vienā konkrētā trasē, protams, ne jau katru reizi. Tomēr tās prom nemetu, jo zinu, ka var gadīties, ka tajā trasē tās atkal noderēs.

Mēs uzticamies servisa komandai, paši slēpju gatavošanā neiesaistāmies, visu laiku varam veltīt, lai gatavotos sacensībām. Es eju uz startu un zinu, ka tajā dienā labākās slēpēs ir sagatavotas. Katram ir jādara savs darbs, servisa brigāde gatavo slēpes, es startēju.”

Pasākumā kopā ar diviem sporta skolas jaunajiem biatlonistiem Sendiju Dūmiņu un Artūru Zaķi bija arī trenere Dace Ķipēna. Viņa jautāja, kā abām biatlonistēm pusaudžu gados, kad tik daudz dažādu vilinājumu, izdevies noturēt interesi par sportu.

A.Sabule skaidroja, ka palīdzējis tas, ka sev uzlikusi augstus mērķus: “Skatījos sacensības televīzijā un zināju, ka gribu tur būt. Tas bija vienīgais, kas mudināja, stimulēja, noturēja biatlonā. Tagad esmu tur, ir lieliska sajūta atcerēties, kādi bija sapņi, un apzināties, ka tie piepildījušies.”

B. Bendika saka, ka motivāciju var atrast vienmēr, viņa vienmēr zinājusi, ka var startēt labāk, tas arī mudinājis trenēties.

Viņas pirmais treneris Juris Stīpnieks atcerējās, ka Baibas lielākā motivācija bijusi pārspēt viņas vecāko brāli, kas arī izdevies.

J. Bērziņš norādīja, ka svarīgs motivējošais faktors ir treneri, kuri ik dienu pieskata, motivē, uzmundrina, velk uz priekšu: “Un īpaši svarīgi, ka mums ir lielisks slēpošanas un biatlona komplekss, kur vienmēr ir sagatavotas trases, lai trenētos. Bez slēpošanas stadiona nekāda cita motivācija īsti nelīdzētu. Cēsis ir pateicīgas, ka varam iekosties arī pasaules pīrāgā, te ir bāze, kur izaugt. Kā Starptautiskās biatlona savienības tehniskais delegāts esmu klāt ik dienu biatlona svarīgākajiem notikumiem, tāpēc patīkami, ja tur parādās Latvijas vārds, bet jo īpaši, ja Cēsu vārds.”

Noslēgumā visiem tika ziedi, dāvanas un laba vēlējumi atlikušajiem trim Pasaules kausa posmiem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
24

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
49

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi