Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Liepā atjauno skriešanas tradīcijas

Druva
23:00
31.05.2006
3

Atjaunotajā skrējienā noraudzīties bija atnākuši vairāki tā laika dalībnieki un rīkotāji. Viņu vidū arī Vilnis Imša, kādreizējais sporta dzīves aktīvists, kurš iesaistījies skrējiena rīkošanā. Viņam joprojām dzīvā atmiņā pirmā skrējiena norise.

“Toreiz ar bažām gaidījām vilciena pienākšanu, lai zinātu – būs dalībnieki vai nebūs. Toreiz ar mašīnām brauca retais, vairumu gaidījām ierodamies ar vilcienu. Kad tas piestāja Liepas stacijā un no tā izkāpa vairā-ki desmiti cilvēku ar sporta somām, bija skaidrs, ka skrējiens notiks. Pirmajā reizē piedalījās daži desmiti skrējēju, bet tradīcija bija iedibināta, un turpmākajos gados dalībnieku skaits pārsniedza simtu. Tolaik skrējiens “Apkārt Liepai” bija iekļauts republikas sporta dzīves kalendārā un bija otrais skrējiens sezonā,” stāstīja V. Imša.

Interesanta bijusi arī tradīcija piemiņas medaļas pasniegt ikvie-nam finišu sasniegušajam. Tā saglabājusies visus 16 gadus, ja gadījies, ka medaļu pietrūcis, tās dalībniekiem nosūtītas pa pastu. Joprojām saglabājušies pirmā skrējiena protokoli, un tie liecina, ka junioru grupā 15 kilometru distancē uzvarējis Māris Blūms, kurš atjaunotajā skrējienā pildīja finiša tiesneša pienākumus. Viņš atcerējās, ka esot piedalījies skrējienā “Apkārt Liepai”, bet bija pārsteigts uzzinot, ka pat kļuvis par tā uzvarētāju.

Šogad skrējienu rīkoja Liepas pagasta padome un tās sporta metodiķis Zigfrīds Bitainis. Nepastāvīgie laika apstākļi lika minēt, vai būs dalībnieki, gluži kā pašā pirmajā skrējienā. Tomēr kopumā uz starta izgāja 38 dalībnieki. Jāteic, šoreiz bija kaimiņu pagastu ļaužu spēkošanās, jo piedalījās tikai Liepas un Priekuļu skrējēji, kā arī viena pārstāve no Stalbes. Dalībnieku vidū bija biatlonisti Edgars Piksons, Kaspars Dumbris, Priekuļu sporta dzīves organizators Jānis Mičulis, netrūka arī vietējo aktīvistu. Te jāmin vecākais skrējiena dalībnieks Herberts Blūms, kurš allaž piedalās arī skrējienos Cēsīs.

Šogad dalībnieki startēja piecu un deviņu kilometru distancēs, atkarībā no vecuma grupas. Pirmais finiša līniju īsajā distancē šķērsoja Liepas skrējējs Jānis Zvaigznītis, savukārt garajā distancē, finišā par nieka tiesu apsteidzot savu brāli Jāni, uzvarēja priekulietis Mārtiņš Lingarts.

Vēl savās vecuma grupās uzvarētāju kausus saņēma: Madara Voite, Agija Rancāne, Herberts Blūms (Liepa) un Priekuļu pārstāvji: Līga Lozberga, Anete Brice, Uģis Puķītis, Jānis Mičulis un Edgars Piksons.

Liepas pagasta padome pirmo trīs vietu uzvarētājiem bija sagādājusi skaistus kausus un piemiņas medaļas. Uzrunājot skrējējus, pašvaldības vadītājs Andris Rancāns izteica pateicību visiem, kuri izbrīvēja laiku, lai piedalītos pirmajā skrējienā pēc tik ilga pārtraukuma, jo pirmais pasākums jau allaž paliek atmiņās. Viņš izteica cerību, ka tradīcija turpināsies, jo pašvaldība ir gatava to atbalstīt.

Arī Z. Bitainis bija apmierināts ar pirmo skrējienu, nedaudz apbēdināja vien nelielais dalībnieku skaits, bet tas liek domāt par pasākuma popularizēšanu turpmākajos gados.

“Šī ir tradīcija, kas jāturpina, jo cilvēki tomēr arvien vairāk pievērš uzmanību veselīgam dzīves veidam. Nākamgad par skrējienu jāziņo jau laikus, lai skrējēji var plānot savu sportisko kalendāru,” teica Z. Bitainis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
9

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
31

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
75

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Eiropas kausi un medaļas jaunajiem basketbolistiem

06:03
08.04.2024
67

Ar izcīnītajām godalgotajām vietām no Eiropas jaunatnes līgas atgriezušās divas Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā. U14 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas 1.divīzijā, bet U15 puiši bronzu 2.divīzijā, izcīnot tiesības spēlēt lielajā finālā kopā ar 1.divīzijas labākajām komandām. Izbaudīt basketbolu Eiropas meiteņu basketbola līgā izšķirošās spēles “Final Four” formātā notika Rīgā. […]

“Einšteins” – trīskārtējie čempioni

08:57
05.04.2024
43

Ar komandas “Einšteins” uzvaru noslēdzies septītais Cēsu novada florbola čempionāts. Gan zelta spēlē, gan cīņā par trešo vietu pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu uzvarētājus. Jānis GabrānsTiesa, fināla spēkošanās sērijā līdz divām uzvarām starp komandām “Einšteins” un “Amata” bija ļoti sīva, abās spēlēs visu izšķīra vienu vārtu starpība. Pirmajā spēlē sākumā labāk klājās “Amatas” komandai, […]

Nītaurietis – čempions loka šaušanā

08:05
30.03.2024
96

Kanāriju salās Spānijā notika Eiropas Apvidus loka šāvēju čempionāts telpās. Latviju sacensībās pārstāvēja loka šāvējs Andris Kuzņecovs. Trijās dienās dalībnieki izšāva trīs vingrinājumus: divus Indoor raundus un Flint raundu. Lai arī Andrim konkurence nebija liela, viņam izdevās labot trīs pasaules, trīs Eiropas rekordus un arī trīs Latvijas rekordus katrā no raundu veidiem un kopējo trīs […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
17
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi