Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Laika apstākļi netraucēja

Druva
00:00
13.01.2009
3
200901122306048311

Slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” aizvadītas Latvijas čempionāta 1.posma sacensības distanču slēpošanā. Pirmajā dienā vairāk nekā 150 slēpotāji, tostarp arī no Lietuvas un Igaunijas, sacentās brīvajā stilā. Lai arī atkusnis sniegu bija saplacinājis, mākslīgā sniega kārta netika skarta, un kompleksa darbinieki bija darījuši visu, lai trase būtu labā stāvoklī. 2,5 km aplis šoreiz vijās pa nogāzēm, kas atrodas tehnikuma pusē, kur stāvi nobraucieni, tas prasīja no sportistiem maksimālu koncentrēšanos. Daudziem neizdevās izvairīties no kritieniem, arī itin sāpīgiem, tomēr sportisti nesūdzējās par grūto trasi.

Sīvākā cīņa tika gaidīta vīru grupā, taču pārliecinoši uzvarēja iepriekšējā gada čempions Jānis Paipals. Pēc finiša viņš atzina: “Jūtu, ka esmu labā formā, trase arī ideāla, nedaudz vien jāuzmanās nobraucienos, bet prieks par sagatavoto distanci. Šī ziema priecē. Ja pērn likās, ka jāliek slēpes malā, jo sniega nebija, šogad atkal atgriezies sacensību prieks.”

Uzvarētājs par pusminūti apsteidza pieredzējušo Oļegu Maļuhinu (Daugavpils), vēl par četrām sekundēm atpalika Valts Eiduks (Aizkraukle). Var piebilst, ka šajā grupā startēja arī vairāki motobraucēji, šajā konkurencē ātrākais bija Kaspars Stupelis, kurš kopvērtējumā uzrādīja 13.labāko laiku. Kaut ko vairāk sasniegt liedza vairāki kritieni, ko nācās piedzīvot.

V20 grupā pārliecinoši uzvarēja madonietis Arvis Liepiņš, aiz sevis atstādams Reini Jansonu (“Avoti SWF”) un Cēsu sporta skolas audzēkni Tomu Praulīti. Piedzīvojot kritienu trasē, 5.vietu izcīnīja Cēsu sporta skolas audzēknis Pāvels Ribakovs.

V-18 grupā par pirmo vietu cīnījās madonietis Rinalds Kostjukovs un Roberts Slotiņš no Cēsu sporta skolas, un šajā cīņā ātrāks tomēr izrādījās madonietis. Trešo vietu izcīnīja Nauris Biķernieks (Madona).

Daudzās grupās cīņas par godalgotām vietām notika starp Cēsu un Madonas sporta skolas audzēkņiem. Arī V-16 grupā, kur ātrāki tomēr izrādījās kaimiņu rajona jaunie slēpotāji Mārcis Jakovics un Rūdolfs Kļaviņš, bet trešajā vietā Arnis Pētersons no Cēsu pilsētas sporta skolas.

V-14 grupā pirmajās divās vietās ierindojās Madonas BJSS slēpotāji Artūrs Ivanovs un Indulis Bikše. Trešajā vietā negaidīti Roberts Logins (Balvu BJSS), kurš par trim sekundēm apsteidza cēsnieku Edvardu Lapiņu.

V-12 grupā uzvarēja Ralfs Eiduks (Aizkraukle), otrajā un trešajā vietā Cēsu sporta skolas audzēkņi Kārlis Liepiņš un Daniēls Briedītis.

S21 grupā uzvarēja Inese Šķēle (CPSS), S35 grupā viņas kolēģe Anžela Brice, bet S20 grupā arī cēsniece Arta Skrebele.

Jaunietēm S18 grupā pat kritiens nespēja iztraucēt Anetei Bricei izcīnīt pārliecinošu uzvaru. S16 grupā uzvarēja Krista Kupča (Madonas BJSS), otrā Kristīne Liepiņa (Krāslavas BJSS), trešā Zane Jansone (CPSS).

S14 grupā pirmā Lelde Krīgere (CPSS), otrā Kitija Auziņa (Madonas BJSS), trešā Aļona Maslovska (Krāslavas BJSS).

Vērts atzīmēt, ka S12 grupā pirmās sešas vietas Cēsu sporta skolas jaunajām slēpotājām, bet pirmajā trijniekā ierindojās: Zane Gulbinska, Krista Razgale, Anna Keita Sabule.

Svētdien Latviju atkal pārsteidza atkusnis, temperatūra arī Priekuļu bāzē bija plusos, tāpēc slēpju sagatavotājiem nācās pielikt pūles, lai atrastu pareizo smērējumu. Latvijas čempionāta pirmā posma otrajā dienā slēpotāji sacentās klasikā, tāpēc dalībnieku bija nedaudz mazāk.

Vīru konkurencē atkal uzvaru svinēja gulbenietis J. Paipals, otrais – V. Eiduks, trešais – O. Maļuhins. Pieredzējušais daugavpilietis O. Maļuhins pēc klasikas atzina, ka ērtāk jūtoties brīvajā stilā, bet pirmā slēpošanas trenera ieliktie pamati klasiskajā stilā neesot aizmirsti. Arī slēpošanas speciālisti atzinuši, ka klasikas tehnika viņam esot laba.

“Otrā vieta brīvajā stilā un trešā klasikā mani apmierina, lai gan labāk jau būtu uzvarēt. Man nepieciešamas sacensības, jo rūpīgi gatavojos pasaules čempionātam slēpošanā. Katras sacensības jāskrien ar maksimālo atdevi. Jāteic, man Latvijā nekad neiet tik labi, kā gribētos, nopietnākās sacensībās varu startēt krietni labāk. Šajās divās dienās nebija mandrāžas pirms sacensībām, bet man to vajag, jo tā lielāka, jo ātrāk skrienu,” norādīja O. Maļuhins.

Sportists atzinīgi novērtēja grūto trasi, lai arī pats pirmajā dienā gandrīz nokritis: “Mūsu slēpotājiem un biatlonistiem ir problēmas veikt stāvus un ātrus nobraucienus, tāpēc sarežģītas trases ir vajadzīgas, lai starptautiskās sacensībās šādi trases posmi neradītu problēmas. Jātrenējas un jātrenējas, lai nobraucienos netiktu zaudētas tik dārgās sekundes.”

O. Maļuhina šīs sezonas galvenais mērķis ir pasaules čempionāts slēpošanā, būšot kā kontrolmačs, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm Vankuverā. Kurā sporta veidā – biatlonā vai slēpošanā – viņš Olimpiskajās spēlēs startēs, joprojām ir atklāts jautājums.

“Lai neatslābinās neviena federācija. Mans sapnis, protams, ir biatlons, bet vēl galīgais lēmums nav pieņemts,” saka sportists.

Arī V-20 grupā pirmajā trijniekā tie paši slēpotāji, kuri kāpa uz goda pjedestāla pirmajā dienā: labākais atkal A. Liepiņš (Madona), otrais šoreiz T. Praulītis (CPSS), trešais R. Jansons (“Avoti SWF).

V-18 grupā vietu sadalījums tieši tāds kā dienu iepriekš: R. Kostjukovs (Madona), R. Slotiņš (CPSS), N. Biķernieks (Madona).

V16 atkal uzvarēja M. Jakovičs (Madonas BJSS), otrais A. Pētersons (CPSS), trešais R. Kļaviņš (Madonas BJSS). Ceturtais I. Jaan-salu (CPSS).

V14 grupā pirmais I. Bikše (Madonas BJSS), otrais – A. Beķeris (Gulbenes BJSS), trešais – R. Logins (Balvu BJSS). Nākamajās divās vietās divi Cēsu sporta skolas audzēkņi – Andris Asma un Mārcis Urbans.

V12 grupā pirmais – R. Eiduks, otrais – R. Vīgants (Madonas BJSS), trešais – K. Liepiņš (CPSS).

S-21 grupā uzvarēja Ineta Kravale (Aizkraukle), otrā – Vinte Vītola (LSPA), trešā – D. Anča (Gulbene).

S-18 grupā atkal pārliecinoši uzvarēja A. Brice, otrā – V. Savļaka (Gulbene), trešā Monta Razgale (CPSS). Anete Brice startēja, nebūdama īsti vesela, bet tas bija jādara, lai izcīnītu vietu valsts izlasē Eiropas jaunatnes ziemas festivālam, kas februāra otrajā pusē notiks Polijā.

Abas dienas Anete uzvarēja pārliecinoši, kā viņa pati atzīst, īstas konkurences Latvijā nav: “Tāpēc bieži cenšos startēt ārzemēs, kur ir augstāks līmenis, tur labāk var redzēt savu patieso varējumu. Un starti spēcīgā konkurencē ir vienīgā iespēja uzlabot sniegumu. Vienīgā problēma, ka manā vecuma grupā sacensības notiek reti, nākas startēt sieviešu grupā, bet arī tur jūtos labi un varu sastādīt konkurenci.”

S16 grupā pirmā Z. Jansone (CPSS), otrā K. Liepiņa (Krāslavas BJSS), trešā Z. Eglīte (CPSS).

S14 grupā uzvarēja L. Krīgere (CPSS), otrā K. Auziņa (Madonas BJSS), trešā K. Sabule (CPSS).

S12 grupā pirmajā trijniekā tikai CPSS slēpotājas: Z. Gulbinska, K. Razgale, A. Sabule. Nākamais Latvijas čempionāta posms jau šīs nedēļas nogalē 17.un 18.janvārī Alūksnē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
59

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
46

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
9
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
2
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi