Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Labdarības spēle ratiņbasketbolam

Druva
00:00
19.12.2006
6

Cēsu sporta kompleksā pagājušajā nedēļā notika labdarības spēle basketbolā “Mūziķi izaicina medijus”, kurā piedalījās populāri Latvijas mūziķi un sporta žurnālisti. Visi ienākumi no spēles tika ziedoti ratiņbasketbola attīstībai, lai Latvijas izlase varētu pilnvērtīgāk sagatavoties startam Eiropas čempionātā, kas notika nākamgad.

Mūziķu komandā spēlēja Valters un Kaža, Lauris Reiniks, puiši no grupām “Double Faced Eels”, “Melo-M”, “Gain Fast” un citi. Komandas kapteinis bija Mārtiņš Freimanis, kurš laukumā gan nedevās, jo bija noķēris vīrusu un komandu vadīja no rezervistu soliņa. Mediju komandas rindās bija redzami Latvijas trīs lielāko televīziju, kā arī vairāki rakstošie žurnālisti no dažādiem medijiem. Basketbola šovu vadīja Armands Simsons un mūsu novadnieks Uģis Joksts. Viņš “Druvai” atzina, ka vienmēr ir patīkami būt savā dzimtajā pilsētā, jo šurp atbraukt sanāk samērā reti. “Ratiņbasketbolu esmu gatavs atbalstīt vienmēr, tāpēc bez domāšanas piekritu pildīt šo uzdevumu. Zinu, kā tie džeki, kuri spēlē ratiņbasketbolu, strādā. Slavējami, ka viņi nesūrojas par savu likteni, bet sēžas ratiņos un spēlē. Ceru, ka šis pasākums daudziem parādīja, kas ir ratiņbasketbols, ka tā ir atraktīva un azartiska spēle,” teica U.Joksts.

Labdarības spēli rīkoja Latvijas basketbola savienība (LBS) un, kā pēc spēles, kas noslēdzās neizšķirti 43:43, paziņoja LBS ģenerālsekretārs Arvīds Grigalāvičus: “Spēlē starp mūziķiem un žurnālistiem uzvarējis ratiņbasketbols!” “Druvai” viņš paskaidroja, ka šāda spēle – mūziķi pret medijiem – rīkota pirmo reizi: “Bez oficiālām sacensībām nepieciešamas arī šādas labdarības spēles, pievēršot sabiedrības uzmanību sociāliem aspektiem, šajā gadījumā vēlreiz atgādināt, ka starp mums ir cilvēki, kuri savu ikdienu pavada ratiņkrēslā. Bet kopīgiem spēkiem mēs varam dot viņiem iespēju atrasties sporta zālēs un pārstāvēt Latviju arī starptautiskajā arēnā.”

Spēles pārtraukumā ratiņbasketbolisti rādīja savu māku basketbola spēlē, un sanākušie varēja redzēt, ka laukumā patiešām valda azarts, ātrums, ka spēle ir aizraujoša un skatāma.

Mūziķu komandas rindās spēlēja arī Cēsu domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs, kurš atzinīgi novērtēja vietas izvēli šai labdarības spēlei: “Ir patīkami, ka Cēsis izvēlas par šādu nozīmīgu pasākumu norises vietu. Te notika LBL zvaigžņu spēle, tagad šis labdarības mačs, laikam patīk vieta un mūsu skatītāji. Esam par to, lai šādi pasākumi notiktu arī turpmāk. Priecē, ka šī labdarības spēle sarīkota ratiņbasketbola atbalstam, jo Cēsīs tā tradīcijas ir nopietnas. Ceram, ka tas būs papildu stimuls sporta veida attīstībai.”

Par vienu no šova varoņiem kļuva arī Kaža no “Putnu balles”, kuram tieši pasākuma vakarā apritēja 20 gadi. Uz “Druvas” jautājumu, vai vieglāk ir būt laukumā, vai ar mikrofonu uz skatuves un televīzijā, jubilārs ar smaidu atbildēja: “Tā kā man sācies trešais gadu desmits, grūtāk ar fiziskajām aktivitātēm, bet kaut ko jau cenšos padarīt. Lai gan dziedāšana un televīzijas šovu vadīšana arī nav nekāda adīšana, bet prasa krietnu fizisko slodzi.”

Mūziķu komandā aktīvs bija arī Lauris Reiniks, kurš pastāstīja, ka ikdienā ejot uz trenažieru zāli, bet tur nevajagot tik daudz skriet, tāpēc tagad esot nodzinies pamatīgi: “Basketbolu nebiju spēlējis gadus piecus, nolēmu pamēģināt un ir labi. Veselīgi reizēm izbaudīt šādu slodzīti, jo ikdienā jau nesanāk. Ir interesanti piedalīties šādā pasākumā, vispār ir labi būt neikdienišķos sarīkojumos.”

Sporta žurnālistiem vairāk par sportu jāstāsta un jāraksta, tāpēc iespēju pašiem uzspēlēt visi uztvēra ar prieku. LNT sporta ziņu vadītājs Lauris Lizbovskis norādīja, ka īpaši svarīgs bijis šīs spēles uzdevums – atbalstīt ratiņbasketbola attīstību: “Ja šī būtu vienkārši spēle mūziķi pret medijiem, nezinu, vai būtu braucis, bet tā kā tā bija kā labdarības spēle, veltīta ratiņbasketbolam, sapratu, ka man te jābūt. Priecē, ka ratiņbasketbols Latvijā attīstās. Arī tas, ka arvien vairāk sporta zāles kļūst pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos, lai viņi var ne tikai vērot spēles, bet arī paši nodarboties ar basketbolu.”

Spēles komisāra lomā iejutās Kaspars Upacieris, kura prasmīgā vadībā komandas gan tika pie papildu punktiem, gan zaudēja jau iegūtos par aizdomīgu vai nepilnvērtīgu spēli. “Grūti būt spēles komisāram, to ieraksti pirmajā lapā,” pēc spēles “Druvai” atzina K.Upacieris.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
64

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
36

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
36

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
87

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Eiropas kausi un medaļas jaunajiem basketbolistiem

06:03
08.04.2024
70

Ar izcīnītajām godalgotajām vietām no Eiropas jaunatnes līgas atgriezušās divas Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā. U14 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas 1.divīzijā, bet U15 puiši bronzu 2.divīzijā, izcīnot tiesības spēlēt lielajā finālā kopā ar 1.divīzijas labākajām komandām. Izbaudīt basketbolu Eiropas meiteņu basketbola līgā izšķirošās spēles “Final Four” formātā notika Rīgā. […]

“Einšteins” – trīskārtējie čempioni

08:57
05.04.2024
45

Ar komandas “Einšteins” uzvaru noslēdzies septītais Cēsu novada florbola čempionāts. Gan zelta spēlē, gan cīņā par trešo vietu pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu uzvarētājus. Jānis GabrānsTiesa, fināla spēkošanās sērijā līdz divām uzvarām starp komandām “Einšteins” un “Amata” bija ļoti sīva, abās spēlēs visu izšķīra vienu vārtu starpība. Pirmajā spēlē sākumā labāk klājās “Amatas” komandai, […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
16
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
24
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi