Sestdiena, 22. jūnijs
Vārda dienas: Emīls, Egita, Monvīds

Kausi aizceļo no Cēsīm

Druva
00:00
16.01.2009
2
200901152259435924

Noslēdzies starptautiskais basketbola turnīrs “Cēsu kauss 2009”, kas risinājās jau 12.reizi.

Cēsu sporta skolas rīkotajā turnīrā piedalījās 53 komandas no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Spēles notika trijās vecuma grupās zēniem un meitenēm. Uzreiz jāsaka, ka mājinieki bija ļoti viesmīlīgi, ļaujot visus kausus aizvest prom no Cēsīm. Tomēr kopumā Cēsu jaunie basketbolisti rādīja labu sniegumu. Otro vietu izcīnīja 1994. gadā dzimušo zēnu komanda trenera Viktora Brizgalova vadībā. Apakšgrupā četrās spēlēs izcīnīja četras uzvaras, pieveicot “Kohila/Marjama” (Igaunija), “Olympia” (Sanktpēterburga, Krievija), “VEF/Ķekava” un “Dobele”. Finālā par 1.vietu pretī stājās otrās apakšgrupas uzvarētāji – Rakveres sporta skolas komanda. Saistošajā spēlē ar 72:65 pārāki izrādījās Igaunijas jaunie basketbolisti.

Komandas treneris V. Brizgalovs atzina, ka pretinieks bijis spēcīgs, Igaunijas čempionātā komanda dalot pirmo, otro vietu: “Mums neveiksmīga bija spēles vidusdaļa, kad netikām galā aizsardzībā un nonācām zaudētājos ar 15 punktiem. Pēc tam spējām pievilkt klāt, bet pietrūka laika, lai vērstu rezultātu sev par labu. Nedaudz pietrūka arī veiksmes.

Kopumā komandas sniegumu vērtēju pozitīvi, ļāvu spēlēt visiem, īpaši tiem, kuri regulārajā čempionātā tik bieži netiek laukumā. Bija labas spēles ar dažādiem pretiniekiem, katra komanda demonstrēja citādu spēles stilu, kas lieti noder pieredzei.”

Kausu izcīnīja Rakveres sporta skolas komanda, cēsnieki otrie, bet trešajā vietā – Frunzes rajona sporta skolas basketbolisti (Sanktpēterburga). Par Cēsu komandas labāko spēlētāju atzīts Dmitrijs Brizgalovs.

Otrajā vietā arī 1996.gadā dzimušo zēnu komanda (treneris Vladimirs Kiseļovs). Apakšgrupā pārspēti vienaudži no „SK Altius” (Tallina, Igaunija), Frunzes rajona sporta skola (Sanktpēterburga) un Madonas BJSS II. Spēlēs par medaļām cēsnieki pārspēja „SK Saku Fortuna” (Igaunija), vēlreiz Frunzes rajona komandu, bet pamatīgi zaudēja „VEF/Ķekava” basketbolistiem.

Treneris V. Kiseļovs norādīja, ka ar puišu sniegumu ir apmierināts, jo „VEF” spēlētāji ir spēcīgāki: „Pēc turnīra puišiem teicu, ka nav jāsatraucas, jo, iespējams, basketbola karjerā būs vēl sāpīgāki zaudējumi, jāprot ar tiem sadzīvot. Tagad redzam, ko vēl vajag uzlabot, lai turpmākajās spēlēs pret “VEF” varam rādīt labāku sniegumu.

Jāatzīst, puiši pirms šīs spēles bija ļoti satraukušies, nespēja noskaņoties, tāpēc parādīja sevi vien par kādiem 60 procentiem. „VEF” Cēsīs nospēlēja vienu no labākajām spēlēm, kādas biju redzējis. Viņi spēlēja pārliecinoši, jau no pirmās minūtes uzņemoties iniciatīvu. Ja mūsu pirmais piecnieks vēl spēja rādīt kaut cik līdzīgu spēli, otrais zaudēja pamatīgi. Neko glābt vairs neizdevās. Bija arī psiholoģiskā spriedze, pretiniekus atbalstīja liels līdzjutēju pulks, spēlei sekoja arī basketbolistu vecāki, gandrīz pilnas tribīnes, arī tas atstāja iespaidu.

Komandai šis turnīrs bija lieliska pieredze, varējām spēlēt ar Igaunijas un Krievijas komandām, kuras spējām pieveikt. Tieši spēlē pret Igaunijas vienaudžiem mūsējie rādīja labu sniegumu.”

Trešajā vietā šajā grupā ierindojās „Saku Fortuna” (Igaunija). Par Cēsu komandas labāko spēlētāju atzīts Klāvs Krastiņš.

Ceturtā vieta 1995.gadā dzimušo zēnu komandai (treneris Aivars Stankēvičs). Apakšgrupā komanda izcīnīja trīs uzvaras, piedzīvoja vienu zaudējumu. Spēlē par 3.vietu ar 27:38 zaudēts Ogres basketbolistiem. Šajā grupā pirmais trijnieks šāds: „Alytus SRC” (Lietuva), Liepājas basketbola skola, Ogres basketbola skola. Par labāko Cēsu komandas rindās atzīts Raitis Freibergs.

Ceturtā vieta arī 1996.gadā dzimušo meiteņu komandai (trenere Inese Briede). Apakšgrupā cēsnieces izcīnīja vienu uzvaru, piedzīvoja divus zaudējumus. Finālturnīrā vispirms nācās atzīt Ventspils „Spars” pārākumu, bet spēlē par 3.vietu neizdevās pārspēt „BJSS Rīdzene”

komandu. Par labāko Cēsu komandā atzīta Demija Tijāre.

Piektajā vietā 1994.gadā dzimušo meiteņu komanda „Cēsis I” (trenere Zane Rozīte). Apakšgrupā izcīnīta viena uzvara, piedzīvoti divi zaudējumi. Finālturnīrā vispirms pieveikta Alūksnes komanda, spēlē par piekto vietu pārspētas arī Smiltenes basketbolistes.

Pirmajā trijniekā ierindojās: Ventspils „Spars”, Rīgas 3.BJSS I, Jelgavas BJSS. Komandai „Cēsis II” tik labi nevedās, nācās samierināties ar astoto vietu. Par pirmās komandas labāko spēlētāju atzīta Aiga Kaugare, par otrās – Karlīne Sproģe.

Debija turnīrā bija 1998.gadā dzimušajām spēlētājām (trenere Daiga Sarkane), kuras ierindojās sestajā vietā. Apakšgrupā viņas izcīnīja vienu uzvaru, piedzīvoja trīs zaudējumus, bet spēlē par 5.vietu ar minimālu starpību zaudēja Valmieras komandai.

Trenere D. Sarkane bija gandarīta par spēlētāju sniegumu, jo šis bija viņu pirmais turnīrs. Līdz šim aizvadīti tikai treniņi un viena draudzības spēle,.

„Meitenes bija uztraukušās, kā nekā, pirmās spēles, arī vecāki sēdēja skatītāju rindās. Domāju, ka Valmieras komandu varējām vinnēt, nedaudz pietrūka veiksmes un meistarības. Viena no labākajām spēlētājām bija slima, arī citas nespēlēja tik labi, kā apakšgrupā.

Turnīrs bija liels pārdzīvojums jaunajām spēlētājām. Viņas cīnījās godam, tāpēc var teikt, ka ugunskristības izturētas godam. Meitenes devās laukumā ar optimismu, cīņas gribu un spēlēt prieku, tas priecē visvairāk. Esmu ļoti gandarīta par viņu sniegumu,” atzina trenere.

Komandai šīs nedēļas nogalē būs pirmās spēlēs Latvijas čempionātā, tāpēc turnīrs bija labs treniņš.

Šajā grupā godalgotās vietas izcīnīja: „BJSS Rīdzene”, „BC WARS” (Tallina, Igaunija), Liepājas basketbola skola.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Biatlonisti sāk vasaras sezonu

05:25
20.06.2024
171

Jau ierasti vasaras biatlona sacensību sezona sākas ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos. Trenere Ilze Cekule stāsta, ka šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā: “Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes – šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā […]

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
71

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
39

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
55

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
96

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
54

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
17
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
30
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
39
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi