Piektdiena, 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Karatisti sacenšas un kārto pārbaudījumus

Jānis Gabrāns
12:18
18.12.2015
15
Karate Klubs 1

Cēsīs aizvadīts Latvijas Tradicionālā karatē federācijas (LTKF) Cēsu Karatē kluba čempionāts, ko finansiāli atbalstīja novada pašvaldība.

Kā stāsta Cēsu kluba pārstāve Aiva Nestro, šādi čempionāti notiek ik gadu jau kopš 1995.gada un tajos aicināti piedalīties tradicionālā karatē klubi no vairākiem Latvijas novadiem. Šogad čempionātā sacentās dalībnieki no Ādažiem, Cēsīm, Balviem, Garkalnes, Līgatnes un Inčukalna. Cēsu Karatē klubu pārstāvēja Cēsu komanda 12 dalībnieku sastāvā, Līgatnes komanda astoņu dalībnieku sastāvā un Inčukalna komanda četru dalībnieku sastāvā.

“Kaut arī pamatotu iemeslu dēļ neieradās komandas no Kuldīgas un Rīgas un arī citās viesu komandās dalībnieku skaits nebija liels, sacensības noritēja aizraujoši. Gan bērni, gan jaunieši un pieaugušie sacentās kumite jeb cīņas disciplīnā un kata jeb noteiktu karatē cīņas kombināciju izpildes disciplīnā. Komandu kopvērtējuma rezultāti, ko noteica, ņemot vērā komandu sastāvā norādīto piecu dalībnieku individuālos vērtējumus, bija ļoti blīvi, atšķiroties tikai par dažiem punktiem,” stāsta A. Nestro.

Uzvarētāja kauss komandu kopvērtējumā aizceļoja uz Balviem, 2.vietā atstājot čempionāta organizatorus – Cēsu komandu, bet trešajā vietā Cēsu kluba Inčukalna komanda.

“Ik gadus čempionāta nolikums tiek pilnveidots, lai padarītu sacensības interesantas, arī šis gads nebija izņēmums. Īpaši piedomājām par pašiem mazākajiem, lai viņiem turnīrs nebeigtos pēc vienas nesekmīgas cīņas. Lai sekmētu pieredzi un sniegtu iespēju uzlabot rezultātu, jaunākajiem dalībniekiem visās disciplīnās tika piemērota apakšgrupu atlases sistēma.

Dalībnieki no 10 līdz 15 gadiem sacentās Ko-Go kumite, kas ir nedaudz ierobežota brīva cīņa, kurā katrs dalībnieks secīgi trīs reizes uzbrūk un trīs reizes aizsargājas, pielietojot uzbrukuma, aizsardzības un pretuzbrukuma nepārtrauktu tehniku kombinācijas. Šī ir piemērota disciplīna distances izjūtas, ātruma, precizitātes uzlabošanai. Atsevišķi cīņas posmi ir īsi un kontrolēti. Dalībniekiem ir iespēja koncentrēties tehniskajam izpildījumam, nav nepieciešamības izvēlēties cīņas taktiku. Tas uzbrucējam ļauj droši izpildīt iecerēto tehniku kombināciju. Savukārt pretējai pusei ir iespēja sagatavoties efektīgu aizsardzības vai pretuzbrukuma tehniku izpildei,” pastāstīja A. Nestro.

Brīvā cīņā jeb Jiu kumite sacentās dalībnieki vecumā no 16 gadiem. Tā kā dalība tajā prasa gribasspēku, pārliecību un cīņas garu, šajā disciplīnā tika apbalvotas divas 3.vietas. Īpaši sīvas cīņas bija pieaugošo kategorijā, un tur teicamu sniegumu demonstrēja Cēsu kluba komandas dalībnieki Aivars Lamberts, Jānis Muižnieks, Jānis Urtāns un Bruno Zālītis.

Cēsu, Līgatnes un Inčukalna dalībnieku individuālie rezultāti: Kata: 1.vieta – Rihards Ross (Cēsis), Ance Kalniete (Līgatne), Viktorija Jeršova (Inčukalns), Vladimirs Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Romans Mihļenovs (Līgatne), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns); 3.vieta – Linda Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Jānis Urtāns (Cēsis), Valdis Ašenieks (Līgatne).

Kumite: 1.vieta – Ervīns Gastons Gabaks (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Ralfs Rainers Supe (Inčukalns), V. Jeršovs (Inčukalns); 2.vieta – Keita Gavrilova – Rogoza (Cēsis), Mārcis Bite (Cēsis), Artūrs Gailītis (Cēsis), Aivars Lamberts (Cēsis), Benedikts Galzons (Cēsis), L. Gavrilova-Rogoza (Cēsis), Dāvis Dovjats (Inčukalns); 3.vieta – B. Galzons (Cēsis), Ervīns Gabaks (Cēsis), Bruno Zālītis (Cēsis).

A. Nestro pastāstīja arī, ka novembra beigās Cēsīs norisinājās Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA), apvienības “Lielbritānijas Šotokans” un karatē kluba “Saksona” vadītāja 7.dana karatē meistara Lī Simta (Leigh Smith) vadītas treniņu nodarbības. Šis treniņu nodarbību seminārs iekļauts arī ITKCA pasākumu plānā, un jau vairākus gadus pasākuma galvenā daļa norisinās Cēsīs, pulcējot desmitiem dalībnieku no Latvijas tradicionālā karatē klubiem. Šajā reizē nodarbībās piedalījās aptuveni 80 karatisti no Ādažiem, Balviem, Cēsīm, Inčukalna, Liepājas, Līgatnes, Trikātas un Rīgas.

“Pasākuma sākuma daļa bija veltīta pamata karatē tehnikas apguvei, kā arī tās praktiskajai pielietošanai dažādās situācijās. Noslēgums bija īpaši patīkams, jo 15 LTKF karatisti, kas iepriekšējā reizē bija veiksmīgi nokārtojuši pārbaudījumus dažādu melno jostu jeb dan kvalifikācijas pakāpju iegūšanai, saņēma Japānā reģistrētus sertifikātus.

Sadarbība ar “Saksonas” klubu turpinās, un ceram, ka nākamajā gadā pie mums viņi ieradīsies jau kuplākā sastāvā, kā tas pirms vairākiem gadiem jau bijis. Tas ļautu sarīkot vēl aizraujošāku semināru un, iespējams, arī sacensības,” teica A. Nestro.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Azarts pludmales smiltīs

18:28
15.07.2024
52

Šīs nedēļas nogalē Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos norisināsies Latvijas čempionāta pludmales volejbolā trešais posms. Dalībnieku vidū redzēsim arī Cēsu novada spēlētājus, informē sporta kluba “IVI” pārstāvis Igors Pupurs. Klubs panācis vienošanos ar Volejbola federāciju, ka pamatturnīrā var startēt divi dāmu un divi vīriešu du­eti. Lai noskaidrotu, kuriem būs šī iespēja, aizvadīts atlases turnīrs. Atbilstoši […]

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
60

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
92

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
56

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
84

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
121

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
25
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
21
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
15
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
22
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
29
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi