Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Jūlijs, Ainis

“Kāpa 2006” Straupē

Druva
23:00
02.07.2006

– Sacensībām esam gatavi, lai gan var teikt, ka allaž jau vienas dienas pietrūkst. Šogad par sacensību vietu tika izvēlēta Straupe, kas tieši šajā laikā atzīmē savu 800 gadu jubileju. Arī “Kāpai” šis gads ir īpašs – 20. Sākotnēji gribējās gadskārtu atzīmēt, bet visu nepaspējām, tomēr galīgi šis fakts apiets netiks.

Sacensību rīkošanas vieta tiek izvēlēta pēc trim galvenajiem kritērijiem. Viens, lai būtu interesants apvidus. Šī puse tam ir ļoti atbilstoša. Tiesa, ar Gaujas nacionālo parku mums neizdevās panākt optimālāko risinājumu. Sarakste gāja gandrīz pusgadu, līdz beidzot vienu apgabalu mums atļāva izmantot, lai gan bijām cerējuši vairāk. Pret to bija iebilduši mednieki, kuru vēlmes parka administrācija ņēma vērā. Tāpēc šoreiz apvidus nav tas sarežģītākais, bet distances ir labas.

Otrs faktors, finansu atbalsts, jo ar dalības maksām vien nevar segt visus sacensību rīkošanas izdevumus. Trešais – labs sacensību centrs. “Mārkulīči” ir ļoti piemērota vieta.

Jau ilgstoši nodarbojoties ar šo sacensību rīkošanu, nākas atzīt, ka distanču saskaņošana paliek arvien sarežģītāka, jo nākas saņemt arvien vairāku iesaistīto piekrišanu. Īpašs darbs ir ar zemju īpašniekiem, kuru teritorijas izmantojam sacensību norisei. Cilvēki ir satraukušies, ka orientieristi izbradās dārzus, nomīdīs pļavas. Tiekamies ar cilvēkiem, skaidrojam. Beigās jau parasti viss norit ļoti labi, un visas puses ir apmierinātas.

Cilvēki

ir dažādi. Kāds varbūt domā, ka rīkotāji gūst lielu peļņu, jo sacensības ir plašas, tāpēc arī viņi varētu sev dabūt kādu kumosu. Protams, ikvienam to finansiālo bilanci gribas pozitīvu, arī mums, pasākumu rīkotājiem. Plusos jau dzīvojam, bet nekad neesmu varējis teikt, ka mans ieguldītais darbs būtu apmaksāts. Jo veicamais apjoms, lai sagatavotu sacensības, ir ļoti liels, nākas risināt daudzus un dažādus jautājumus, lai viss izdotos. To pozitīvo bilanci veido gandarījums, ka viss izdevies kā iecerēts.

Protams, pieredze ir liela, jo sacensības rīkoju jau daudzus gadus. Esam neliels kodols, kuri uzņemas galveno smagumu. Sekmīgs rezultāts atkarīgs no tā, ar kādiem cilvēkiem iznāk sadarboties sacensību vietās. Mums paveicās, ka Straupē ir Aigars Abzalons. Ja šādu entuziastu nav, klājas nedaudz grūtāk. Tieši Aigara palīdzība un atbalsts bija viens no papildu faktoriem, kāpēc “Kāpa” ir šeit. Jo varianti, kur rīkot mačus, bija vairāki.

“Kāpas” uzdevums ir arī popularizēt orientēšanās sportu. Sacensību otrajā dienā Straupes estrādes apkaimē būs minisprints. Rīkojot sacensības apdzīvotās vietās, cenšamies parādīt, ka orientēšanas ir interesanta, ka tas ir ļoti radošs sporta veids.

Tiesa, šogad ilgi šaubījāmies, vai Straupē varēsim to īstenot. Atklāti runājot, no budžeta viedokļa, sprints nes tikai zaudējumus, jo jāuzzīmē speciāla karte, dalības maksa

ir neliela, lai varētu izmēģināt ikviens. Tomēr ceram, ka sporta veids no tā iegūs. Ne velti pērn orientēšanos atzina par populārāko sporta veidu Latvijā. Protams, par to var diskutēt, vai popularitāti nosaka pēc tā, cik cilvēku ar to nodarbojas, vai pēc tā – cik cilvēku sēž pie televizora un to skatās. Orientēšanās nav televīzijas sporta veids, bet visā valstī un pasaulē ar to nodarbojas ļoti daudz cilvēku. Latvijā sacensības notiek katru dienu, un ikviens var aizbraukt uz kādu maču un doties distancē.

Kartes visām distancēm ir zīmētas no jauna, parasti “Kāpā” cenšamies izmantot apvidu, kur līdz šim sacensības nav bijušas. Sportistiem tā ir interesantāk. Dalībnieku skaits varētu būt ap pusotru tūkstoti, pērn bija 1660. Šogad būs zināms kritums, bet ir objektīvi iemesli. Šajā laikā notiek arī pasaules veterānu čempionāts, kurā arī mūsējie piedalās, ir arī pasaules junioru un jauniešu čempionāts un Lietuvā risinās starptautiskas sešu dienu sacensības. Tomēr cerams, ka cīņas Straupes pusē būs sīvas.

Lielais dalībnieku skaits uzliek lielāku atbildību arī tiesnešiem un rīkotājiem. Sacensību laikā jābūt lielai precizitātei. Ir daudz vecuma un meistarības grupu, tāpēc nedrīkst sajaukt nevienu karti, visam jābūt perfekti, visai informācijai ir jāštimmē. Ļoti viegli ir kļūdīties, bet ne visu var izlabot. Centīsimies no tā izvairīties.

Vienas sacensības vēl nav beigušās, mēs jau domājam par nākamajām. Tās notiks Liepājas pusē un jau tagad centīsimies reklamēt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
27

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
71

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Eiropas kausi un medaļas jaunajiem basketbolistiem

06:03
08.04.2024
65

Ar izcīnītajām godalgotajām vietām no Eiropas jaunatnes līgas atgriezušās divas Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā. U14 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas 1.divīzijā, bet U15 puiši bronzu 2.divīzijā, izcīnot tiesības spēlēt lielajā finālā kopā ar 1.divīzijas labākajām komandām. Izbaudīt basketbolu Eiropas meiteņu basketbola līgā izšķirošās spēles “Final Four” formātā notika Rīgā. […]

“Einšteins” – trīskārtējie čempioni

08:57
05.04.2024
43

Ar komandas “Einšteins” uzvaru noslēdzies septītais Cēsu novada florbola čempionāts. Gan zelta spēlē, gan cīņā par trešo vietu pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu uzvarētājus. Jānis GabrānsTiesa, fināla spēkošanās sērijā līdz divām uzvarām starp komandām “Einšteins” un “Amata” bija ļoti sīva, abās spēlēs visu izšķīra vienu vārtu starpība. Pirmajā spēlē sākumā labāk klājās “Amatas” komandai, […]

Nītaurietis – čempions loka šaušanā

08:05
30.03.2024
96

Kanāriju salās Spānijā notika Eiropas Apvidus loka šāvēju čempionāts telpās. Latviju sacensībās pārstāvēja loka šāvējs Andris Kuzņecovs. Trijās dienās dalībnieki izšāva trīs vingrinājumus: divus Indoor raundus un Flint raundu. Lai arī Andrim konkurence nebija liela, viņam izdevās labot trīs pasaules, trīs Eiropas rekordus un arī trīs Latvijas rekordus katrā no raundu veidiem un kopējo trīs […]

"Buki" sāk skriet

11:36
28.03.2024
140

Ar sacensībām Saulkrastos startējusi skriešanas seriāla “Stirnu buks” kārtējā sezona, kurā ieplānoti septiņi posmi. To, ka šis ir Latvijā populārākais taku skriešanas seriāls, apliecināja lielais dalībnieku skaits, dažādās distancēs uz starta stājās 4252 dalībnieki. Pasākuma galvenais organizators Rimants Liepiņš uzsver, ka šobrīd ir ļoti svarīgi būt kopā un stiprināt mūs kā Latvijas iedzīvotāju un sabiedrības […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
9
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi