Ceturtdiena, 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Jauns, zinīgs un uzņēmīgs

Druva
00:00
21.01.2009
13
200901202303217461

Jau rakstījām, ka par sporta kluba “Cēsis” prezidentu iecelts sieviešu basketbola komandas “SK Cēsis” tehniskais direktors Krišjānis Kļaviņš. Līdzšinējais prezidents Jānis Rozenbergs norādīja, ka K. Kļaviņš uzskatāms par vienu no talantīgākajiem jaunajiem sporta menedžeriem. Pieredzi guvis, divarpus gadus strādājot ar sieviešu basketbola komandu, kas guvusi ļoti augstus sasniegumus. “Druva” sazinājās ar jauno kluba prezidentu, lai uzzinātu viņa redzējumu.

– Šis postenis tev piedāvāts arī agrāk, bet tu atteicies.

– Katram savs laiks. Domāju, ka tagad esmu nobriedis šim uzdevumam, jo nav joks 24 gadu vecumā būt par prezidentu tik lielam sporta klubam. Domāju, šobrīd pietiekami labi pārredzu laukumu, lai saprastu, kur ko varam izdarīt. Šis ir ļoti nozīmīgs laiks arī kluba komandām. Ekonomiskā krīze devusi fantastiskas iespējas gan sieviešu basketbolā, gan vīriešu volejbolā, kur šogad varam izcīnīt zelta godalgas. Ir jāvāc raža! Tas pa spēkam arī florbolistiem, kur komandā gan lielas izmaiņas nav notikušas.

– Nozīmīgākās izmaiņas notikušas volejbola komandā “Cēsu alus”.

– Volejbols tagad pacelts citā, augstākā kvalitātē, šī ir pavisam cita komanda līdz ar sešu jauno spēlētāju ienākšanu izdevies nopietni sabiedēt jebkuru pretinieku šajā līgā. Komanda būs ar uzvarētāju psiholoģiju, nevienā spēlē tai nav jāiet laukumā ar nolemtības sajūtu.

Vēl nepieciešams laiks, lai saspēlētos, bet treneris Aigars Birzulis ir profesionālis, kurš tiks ar to galā. No šīs komandas varam gaidīt daudz, domāju, ka medaļas Latvijas čempionātā tiks izcīnītas. Pie zelta tikt būs visgrūtāk, jo situācija turnīra tabulā nav tik labvēlīga, daudzas spēles zaudētas. Lai atgūtu zaudētās pozīcijas, jāiegulda liels darbs, bet komandai ir milzīgs potenciāls. Tāpēc gribu aicināt līdzjutējus atbalstīt volejbola komandu, jo viņi rāda interesantu, ātru, skatāmu volejbolu. Līdzjutēji ir nepieciešami. Atceros, kāda bija situācija, kad sāku strādāt ar sieviešu basketbola komandu. Tolaik uz spēlēm nāca 30 skatītāji, bet, sākoties nopietnākām aktivitātēm un uzlabojoties rezultātiem, līdzjutēju rindas pieauga vairākkārt, un tagad spēles pulcē pilnas tribīnes. Arī volejbolistiem līdzjutēju atbalsts ir ļoti svarīgs. Šīs nedēļas nogalē cēsniekiem ir divas svarīgas spēles, kas notiks sporta kompleksā Piebalgas ielā. Spēles pret Tallinas “Selver” un komandu “TTU”. Ja “Selver”, pašreizējos čempionus, mums pieveikt būs grūti, bet ne nereāli, spēlē pret “TTU” uzvara ir nepieciešama, lai iekļūtu līgas izslēgšanas spēlēs.

– Kā vērtē florbolistu sniegumu šajā sezonā?

– Zaudējums “Pārgaujai” ir neizprotams. “Cel Tik/Lekrings” komandā spēlē gandrīz puse valsts izlases. Biju uz spēli Rubenē, un radās iespaids, ka komandā kaut kā pietrūkst. Komanda, kurai ir milzīgs pārsvars pār pretinieku, nespēj to realizēt spēlē. Nezinu, kur ir problēma.

Manuprāt, jāmaina spēlētāju psiholoģija. Tai jābūt komandai ar absolūtu uzvarētāju noskaņojumu, jāiet laukumā ar uzstādījumu, ka jebkurš pretinieks tiks saplosīts. Šī, nenoliedzami, ir labākā komanda Latvijā, tikai apstākļus jāprot izmantot. Florbolistiem šogad nav tiesību neuzvarēt Latvijas čempionātā.

– Kāda ir sieviešu basketbola komandas finansiālā situācija? Redzam, ka līderes “TTT/Rīga” atteikušās no visām labākajām viesspēlētājām. Vai tas nozīmē, ka viņas vairs nav konkurentes?

– Cēsu komandai finansējuma problēmas nav, turpinām strādāt ar tikpat lieliem līdzekļiem, kā līdz šim, kluba budžets pildās normāli. Līdzjutējiem nav pamata uztraukties . Uzskatu, ka turpmāk Latvijas čempionātā nezaudēsim vairāk nevienu spēli, ja vien "TTT” neizdosies atrast augsta līmeņa viesspēlētājas.

– Vai arī vīriešu basketbols varētu tikt pacelts augstākā līmenī?

– Vīriešu basketbolā situācija nedaudz citāda, ja komandai neparadīsies kāds nopietns sponsors, neredzu iespēju tikt uz 1.divīziju. Vīriešu basketbols ir visdārgākais sporta veids Latvijā, un sporta klubs “Cēsis” nespēs uzturēt četras augsta līmeņa komandas. Taču arī spēlēšana otrajā divīzijā ir iespēja. Gribētu komandā redzēt tikai mūsu spēlētājus, bet šobrīd to nedrīkst, jo tad komanda nebūtu konkurētspējīga pat otrajā divīzijā. Bet svarīgi, lai būtu iespēja jauniešu izaugsmei.

– Esi sacījis, ka mērķis ir izveidot Cēsīs virslīgas līmeņa futbola komandu.

– Futbola komandu esmu gribējis jau sen, bet jāvērtē, kādas būs atbalstītāju finansiālās iespējas. Futbolā viss būtu jāsāk no nulles, tāpēc saku, ka gribētu to paveikt piecu gadu laikā. Nesaku, ka izdosies, lai tā notiktu, jābūt vairāku faktoru sakritībai.

Cilvēkiem interesē augsta līmeņa sports neatkarīgi no sporta veida. Jebkurš sporta veids, kurā cēsnieki var cīnīties par medaļām, līdzjutējiem ir interesants. Līdzjutējiem nepatīk zaudētāji, un komandām tas jāsaprot. Ja viņi grib, lai tribīnēs būtu līdzjutēji, vajadzīgas uzvaras. Un līdzjutējiem to nevar pārmest, viņi nāk uz spēlēm, lai gūtu pozitīvas emocijas. Kā kluba prezidents darīšu visu, lai cilvēki, atnākot uz spēlēm, justu lepnumu par savu pilsētu un savām komandām.

– Vai klubs var sevi arī uzturēt?

– Latvijā ne. Ar ko varam pelnīt? Ar biļešu tirdzniecību? Mans moto vienmēr bijis- dot līdzjutējiem iespēju bez maksas skatīties spēles. Labāk lai atnāk tūkstotis bez maksas, nekā pāris simtu par diviem latiem. Ko ar šiem 400 latiem iesākt? Ar to nekādus caurumus neaizlāpīt.

Arī atribūtikas tirdzniecība nedos jūtamus ieņēmumus. Nekad nebūs tā, ka visi cēsnieki nopirks komandas kreklus par 20 latiem.

Spēlētāju pārdošana – šis tirgus nedarbojas ne basketbolā, ne florbolā, ne volejbolā. Tad jābūt augsta līmeņa zvaigznei. Transfēra tirgus reāli ir tikai futbolā.

Arī televīzijas translācijas tiesības pārdot nevaram, par to jāmaksā pašiem.

Tātad neviens no šiem četriem punktiem, kas strādā normālos ārzemju klubos, te neder. Mums darbības pamatā ir mecenātisms. Tāpēc gribu pateikties visiem sponsoriem, kuri mūs atbalsta, ceru, ka sadarbība turpināsies arī nākotnē. Svarīgi, lai mēs spētu saglabāt visas četras komandas, varbūt izveidot arī futbola klubu. Nepieciešams stratēģiskais sponsors, kurš var kļūt par visa kluba sponsoru. Par to šovasar rūpēsimies.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Biatlonisti sāk vasaras sezonu

05:25
20.06.2024
31

Jau ierasti vasaras biatlona sacensību sezona sākas ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos. Trenere Ilze Cekule stāsta, ka šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā: “Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes – šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā […]

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
67

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
39

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
55

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
96

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
15
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
30
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi