Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Jauns sākums jaunai volejbola tradīcijai Vidzemē

Jānis Gabrāns
07:13
09.11.2023
22
Volejbols Vidzeme1 2

Cēsu sporta hallē Piebalgas ielā visu svētdienu (20.10.2023.) valdīja volejbols, te sākās jauna tradīcija – Vidzemes volejbola līgas čempionāts.

Ar šo iniciatīvu nāca sporta klubs “IVI”, kas pirms pāris gadiem tika izveidots Cēsīs, lai veicinātu volejbola dzīvi pilsētā un novadā. Līdz šim klubs vasarās rīkoja pludmales volejbola čempionātus, gatavojās šim pieteikumam, un tagad var teikt, iecere par vienu volejbola turnīru Vidzemē ir īstenota. Tālāk jau tikai no pašiem būs atkarīgs, kā tā iedzīvosies un attīstīties.

Viens no kluba dibinātājiem un šī turnīra rīkotājiem Igors Pupurs stāsta, ka, sākot darbu kā sporta klubs, gribēja attīstīt volejbolu visā Vidzemē un    tā radās šis projekts – Vidzemes volejbola līga.
Turnīram pieteikušās desmit vīriešu un četras sieviešu komandas. Arī pārstāvniecība gana plaša, ir komandas no Cēsīm, Val­mieras, Alūksnes, Gulbenes, Mado­nas, Rūjienas, Kokneses.

I. Pupurs saka, ka pirmajam turnīram tas ir labs rādītājs: “Ja visu paveiksim uz to labāko, ceram,  nākamgad būs vēl vairāk. Protams, turnīra gaitā būs kādas kļūdas, bez tām nevar, bet no tā mācīsimies, lai nepieļautu turpmāk. Esam gatavi uzklausīt visu kritiku un mainīties uz labu. Uzskatīsim, ka šī ir mūsu pirmā klase, tāpēc ceļš līdz augstskolai vēl tāls. Mērķis ir liels: ne tikai izveidot laba līmeņa Vidzemes turnīru, bet piesaistīt komandas no iespējami plašāka reģiona, arī no Igaunijas.”

Vidzemes volejbola līgas spēles notiek pēc sabraukuma principa. Pirmais bija Cēsīs, nākamajā vīru komandas spēlēs Gulbenē, dāmas – Madonā.
Nākamajā gadā ieplānots nebijis notikums volejbolā – zvaigžņu spēle.

“Zinām, ka tādas ir basketbolā, hokejā, neesmu dzirdējis par volejbolu, bet kāpēc gan ne,” saka I. Pupurs. “Ir doma, ka komandas no esošajiem Vidzemes līgas spēlētājiem veidos Latvijas izlases spēlētāji. Ceru, ka tas būs labs šovs, kas vairos šī komandu sporta veida popularitāti.”

Bijušais Latvijas izlases volejbolists Ingars Ivanovs ir viens no kluba dibinātajiem un bija klāt arī atklāšanas pasākumā. Viņš atcerējās, ka savu profesionālo spēlētāja    karjeru sācis tieši Cēsīs, komandā

“Cēsu alus”, un savas pirmās spēles aizvadījis tieši šajā zālē Baltijas volejbola līgas ietvaros.

Jautāts, kas ir galvenais faktors, lai turnīrs kļūtu par tradīciju, viņš saka, ka viens no nosacījumiem ir to iespējami plaši popularizēt: “Bet pats galvenais – nepieciešams šo pirmo turnīru noorganizēt tik labā līmenī, lai spēlētāji par to dalītos un teiktu, ka te ir vērts startēt. Lai būtu labs turnīrs, svarīgas daudzas nianses, pat sīkumi. Pirmām kārtām jābūt labi saplānotam spēļu kalendāram, proti, lai komandām nav jāgaida garas stundas no vienas spēles līdz nākamajai. Ļoti svarīga ir tiesnešu kvalifikācija, ja būs labi tiesneši, nebūs aplamu lēmumu, kas var radīt neskaidrības, pat konfliktsituācijas. Arī tiesnešu profesionālā darbība veido labu turnīra atmosfēru.”

Pirmais sabraukums Cēsīs aizvadīts veiksmīgi, un iezīmējies arī komandu spēks. Katra komanda aizvadīja divas spēles. Vīriešu turnīrā pie divām uzvarām tika mājinieki: gan kluba “IVI” spēlētāji, gan SK “Fono” volejbolisti.

Atklāšanas spēlē SK “Fono” ar 3:0 pārspēja Rūjienas Sporta skolas (RNSS) komandu. Cēsu komanda pārliecinoši uzvarēja pirmo setu 25:11, un likās, ka tālākā spēle būs formalitāte. Iespējams,    “Fono” spēlētāji sapriecājās nedaudz par ātru, jo visaizraujošākais izrādījās otrais sets. Tajā gandrīz visu laiku vadībā bija rūjienieši, tomēr galotnē cēsnieki spēja panākt izlīdzinājumu un beigās arī setu uzvarēt 30:28. Trešajā setā uzvara 25:16, un visā spēlē 3:0. Labākais spēlētājs SK “Fono” Artis Dricka – 7 punkti.

Otrajā spēlē cēsnieki ar 3:0 (25:19; 25:14; 25:13) pieveica “Alūksne 2” komandu.    Uzva­rētāju rindās Lauris Sildniks un Jānis Vītols guva pa septiņiem punktiem.   Divas uzvaras svinēja arī kluba “IVI” komanda, arī cēsnieki. Atklāšanas spēlē viņi ar 3:0 (25:15; 25:19; 25:21) pārspēja Valmieras komandu. Uzvarētāju rindās labākie Kristaps Liepa un Steinārs Hofmanis, katrs atzīmējoties ar astoņiem rezultativitātes punktiem.

Otrajā spēlē pretī stājās “Alūksne 1” volejbolisti, te uzvara nāca krietni sīvākā cīņā. Pirmajā setā uzvara 28:26, otrajā – 25:23, un tikai trešajā klājās nedaudz vieglāk – 25:17. K. Liepa atzīmējās ar astoņiem punktiem.

Pie divām uzvarām tika arī Cēsu pilsētas Sporta skolas komanda (CPSS), tiesa, tās nenāca viegli. Pret komandu “Alūksne 2” viss noskaidrojās tikai katra seta izskaņā. Cēsnieki uzvarēja trīs setus pēc kārtas, bet katrs noslēdzās ar 25:23.    Cēsu komandā Rinalds Sirmais guva 20 punktus. Vīr­iešu turnīra sīvākā cīņa bija CPSS pret Kokneses komandu “Metr­iņš”, kur uzvarētāja noskaidrošanai bija vajadzīgi pieci seti. Pirmo uzvarēja mājinieki 29:27, otrajā un trešajā pārāki bija koknesieši 25:18 un 25:21. CPSS komandai nebija, kur atkāpties, un ceturtajā setā viņi spēja izraut uzvaru 28:26. Viss izšķīrās piektajā setā, kas arī bija līdzvērtīgs, tomēr ar 15:12 uzvarēja CPSS, svinot uzvaru visā spēlē 3:2.  Šajā spēlē labākais uzvarētāju rindās R. Sirmais ar 16 punktiem. Vīriešu turnīrā vēl  “Val­miera” ar 3:1 (13:25; 25:21; 25:18; 25:19) pieveica Valmieras Sporta skolu, “Metriņš” ar 3:0 (25:18; 26:24; 25:15) pārspēja RNSS, bet “Alūksne1” trijos setos (25:18; 25:12; 25:22) uzvarēja Valmieras Sporta skolas komandu.

Dāmu turnīrā divas uzvaras svinēja “IVI 1” komanda. Atklāšanas spēlē sīvā cīņa ar 3:2 (25:10; 25:18; 17:25; 20:25; 18:16) uzvarēta Valmieras komanda, mājnieču rindās labākās: Klaudija Tijāre 19 punkti un Tīna Dīriķe – 18. Sieviešu turnīrā klubs “IVI” pārstāvēts ar divām komandām, un abu savstarpējā cīņā ar 3:0 (25:10; 25:20; 25:21) pārāka bija 1.komanda. Uzva­rētāju rindās Līva Vāvere guva 13 punktus, bet “IVI 2” rindās Rasa Krūze 7 punktus.

Vēl dāmu turnīrā Madona ar 3:0 (25:12; 25:20; 25:21) pieveica “IVI 2”, bet “Valmiera” trijos setos (25:8; 25:17; 25:20) apspēlēja Madonas komandu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
24

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
49

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi