Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Jaunie basketbolisti pārved zeltu

Druva
00:00
31.10.2006
1

Ar divām augstākā kaluma godalgām no Alfrēda Kraukļa piemiņas turnīra basketbolā zēnu komandām atgriezušies Cēsu sporta skolas spēlētāji. Šis prestižais turnīrs risinājās jau 15. reizi, šoreiz pulcinot 102 komandas no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Zviedrijas un Latvijas. Cēsnieku panākumu īpaši nozīmīgu dara fakts, ka neviena cita kluba komandas nespēja izcīnīt divas pirmās vietas.

Cēsu sporta skolu pārstāvēja piecas trenera Aivara Stankēviča trenētās komandas trijās vecuma grupās. Arī līdzšinējā dalība turnīrā nav bijusi nemaz tik peļama. Pirmās zelta medaļas pirms dažiem gadiem izcīnīja 1985.gadā dzimušo komanda, un viņu panākumi bija labs stimuls arī pārējiem. Pērn cēsnieki atgriezās ar divām sudraba godalgām.

Kā atzina treneris A. Stankēvičs, A. Kraukļa turnīrs ir nopietna skola pieredzes gūšanai un savu spēku pārbaudei: “Tajā nav vāju komandu. Es saviem audzēkņiem vienmēr esmu teicis – ja izcīnīsiet medaļas Kraukļa kausā vai Latvijas čempionātā, varat uzskatīt, ka esat kaut ko sasnieguši. Esmu apmierināts ar visu komandu sniegumu. Tās, kas neiekļuva labāko četru skaitā, tomēr guva pieredzi, un puiši saprata, kas ir labs basketbols.”

1991./ 1992.gadā dzimušo grupā piedalījās 24 komandas. Cēsu sporta skolu pārstāvēja divas komandas – 1992. un 1991. gadā dzimušie. Jaunākajiem nenācās viegli, jo gandrīz visas komandas bija 1991.gadā dzimušie, taču cēsnieki parādīja labu cīņas sparu. Rezultātā komandai 16.vieta.

Kā uzvarētāji turnīru noslēdza 1991. gadā dzimušie spēlētāji. Kā stāstīja treneris, turnīra sākums nav bijis viegls, bet teicama spēle izdevusies ceturtdaļfinālā pret Frunzes komandu no Sanktpēterburgas. Uzvara pavēra ceļu uz medaļām, un spēlētāji to izmantoja visā pilnībā. Pusfinālā tika uzvarēta Limbažu komanda, bet finālā smagā mačā ar sešu punktu pārsvaru pieveikti arī vienaudži no “VEF”. Par turnīra labāko spēlētāju atzina cēsnieku Jāni Nikolajevu.

Komandā spēlēja: Kristaps Martins, Rūdolfs Kampe, Aivis Zariņš, Dāvis Rusmanis, Kaspars Plinka, Oskars Lapsiņš, Rihards Zīrāks, Jānis Nikolajevs, Jurģis Valainis, Mārtiņš Vīņauds, Roberts Ivanovs, Andis Malahovskis.

1993.gadā dzimušo grupā 17 komandu konkurencē Cēsu basketbolisti ierindojās 10.vietā. “Lai arī vieta nav augstākā, puiši nospēlēja labi. Pie labākas veiksmes varēja būt arī četriniekā, bet šajā turnīrā vāju komandu nav, un ar katru jāspēlē ar pilnu atdevi,” teica treneris.

Divas Cēsu komandas spēlēja arī 1995.gadā dzimušo grupā, kurā piedalījās 20 komandas. Cēsu otrā komanda krāja pieredzi.

“Pirmā komanda bija ielozēta visspēcīgākajā apakšgrupā, to apliecina tas, ka finālā tikās abas apakšgrupas komandas. Cīņas apakšgrupā bija sīvas, komandu, kas ierindojās trešajā vietā, uzvarējām tikai pagarinājumā. Ļoti smaga spēle bija pusfinālā pret Daugavas sporta nama komandu, ko uzvarējām tikai ar +1. Finālā atkal tikāmies ar Ogres basketbolistiem, ko apakšgrupā bijām uzvarējuši ar 53:37. Finālā izcīnījām pārliecinošu uzvaru ar 64:25,” stāstīja A. Stankēvičs.

Par turnīra labāko spēlētāju atzina Tomu Martinu. Komandā spēlēja: Raitis Freibergs, Kristers Drozds, Dāvis Sičevs, Valts Pikšēns, Dāvis Krastiņš, Toms Martins, Rūdolfs Georgs Markovskis, Mārtiņš Blūms, Kaspars Vadonis, Edijs Ozoliņš, Ralfs Jānis Punāns.

Pēc turnīra cēsnieki saņēma uzaicinājumu piedalīties nopietnā turnīrā Lietuvā, kurā startēs Lietuvas, Krievijas, Slovēnijas, Itālijas un citu valstu vadošie jaunatnes basketbola klubi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Lekrings” tomēr tiek pie zelta

05:02
24.04.2024
96

Lai arī pirms nedēļas rakstījām, ka Cēsu virslīgas vīriešu florbola komanda “Lekrings” šogad valsts čempionātā palika vien trešajā vietā, tagad jāteic, ka sezonai tomēr izdevās pielikt arī zelta punktu. Kaut mazāku, bet tomēr.  Sestdien notikušajā Latvijas 1. čempionātā florbolā 3 pret 3 cēsnieki dramatiskā finālā ar 7:6 pieveica “Rubenes” vienību, kļūstot par pirmajiem šī formāta […]

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
58

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
64

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
98

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
48

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
40

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi