Ceturtdiena, 20. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Jau 50. Sāremā rudens

Jānis Gabrāns
10:51
31.10.2023
7
Noskrien Cesis Saremaa 1

Cēsu puses aktīvākajiem skrējējiem Igaunijas salā Sāremā notiekošās trīs dienu skriešanas sacensības vairs nav jaunums.

Šis notikums Igaunijā esot gluži vai kulta statusā, stāsta sporta kluba “Ašais” vadītājs un treneris Austris Āboliņš, kurš savējos turp sāka vest pirms 11 gadiem.

Šogad sacensības notika jau 50.gadu, pulcējot aptuveni tūkstoti dažāda vecuma dalībnieku, tostarp visus labākos Igaunijas skrējējus. Šo sacensību formāts no citām atšķiras, proti, dalībnieki piedalās skrējienos trīs dienas, rezultāti tiek summēti, tā nosakot vietu sadalījumu. Pieau­gušo konkurencē dalībniekiem trīs dienās jānoskrien maratons, kas tiek sadalīts šādi: 10 km + 16,195 km + 16 km. Trešajā dienā desmit labākie pieaugušie pēc divu dienu summas distancē dodas pēc iedzīšanas principa, proti, katrs nākamais startē ar to laika atstarpi, cik atpaliek no līdera. Un dažas sekundes pēc desmitā distancē dodas visi pārējie.

SK “Ašais” līderis Roberts Glazers pirmo gadu startēja pieaugušo konkurencē un bija uzlicis mazo mērķi iekļūt šajā pirmajā desmitā pēc divām dienām, kas viņam arī izdevās, Roberts distancē devās kā astotais. Šajā dienā distancē uzrādījis trešo labāko laiku, finiša līniju R. Glazers šķērsoja kā septītais, tikai 1,3 sekundes atpaliekot no labāko sešnieka. Savā vecuma grupā viņam pārliecinoša uzvara.

Interesanti, ka starp ātrākajiem 100 no Latvijas vien divi – Roberts un Alise Petrova no Rīgas”Skriešanas skolas”, kurai 54. labākais rezultāts. Vērts atzīmēt, ka otrs ātrākais no Latvijas vīriešu konkurencē bija Nauris Spalviņš no kluba “Noskrien Cēsis”, kuram 116.rezultāts.

Kopumā Latvijas skrējēji pārstāvēti samērā maz, vairums no mūsu novada, sporta kluba “Ašais”, “Noskrien Cēsis”, “OK Meridiāns”, vēl pa kādam individuālajam dalībniekam.

Žanna Vanaga no “Noskrien Cēsis” saka, ka viņu komandai tā bijusi debijas reize Sāremas skrējienā: “Bijām no “Ašajiem” vairākkārt dzirdējuši labus vārdus par šo skrējienu, vairākus gadus tam briedām, līdz pavasarī nolēmām – braucam! Tagad var teikt, ka tā bija pareiza izvēle, jo tas ir patiešām lielisks pasākums! Tās nav ierastās sacensības, kad noskrien savu distanci un vakarā esi mājās. Tā bija kā neliela trīs dienu treniņnometne ar domubiedriem, arī kā nelielas brīvdienas un ekskursija uz rudenīgo Igauniju.”

Stāstot par sacensībām, Žanna atzīst, ka visi bijuši pārsteigti par sirsnīgumu, kas valda. Tur ir tikai skriešana, nav nekādu lieku tirdz­niecības punktu.

“Ja runājam par sportisko pusi, igauņi pamatīgi pārsteidza, viņi bija ļoti ātri, tur ir neticami ātrumi, tur nebrauc tā vienkārši paskriet,” atzīst Ž. Vanaga. “Tas arī mums lika nedaudz iespringt. Man patika, ka trijās dienās izskrien maratonu un, saliekot kopā visu trīs dienu rezultātus, provizoriski redzi savu rezultātu šajā distancē. Noskriet maratonu trijās dienās ir vieglāk, nekā visu veicot uzreiz.”

Mājās visi atgriezušies ar piemiņas medaļām un vispozitīvākajiem iespaidiem. Jautāta, vai arī nākamgad šo skrējienu jau ierakstījuši kalendārā, Ž. Vanaga saka, ka, mājup braucot, par to runājuši un labprāt atgrieztos, bet esot arī citas sacensības, ko varētu izmēģināt, piemēram, Kuršu kāpas skrējiens Lietuvā, kas arī notiek rudenī. “Ja nu paši neatbrauksim uz Sāremā, tad kāds cits no mūsu pulka, jo esam jau šo notikumu izreklamējuši!” piebilst viņa.

Vēl var piezīmēt, ka V75 grupā, kur skrien vispieredzējušākie dalībnieki, uzvaru izcīnīja cēsniekiem zināmais Igaunijas kluba “Hermes” pārstāvis Jāns Vel­mans, kurš regulāri startē skrējienā “Jānis un Jānītis” un tiek sveikts kā Jānis.

Jauniešu konkurencē jāveic 8,44 km (2 km+ 3,24 km+ 3,2 km). Te pirmajā simtiņā tikai seši Latvijas skrējēji, no viņiem četri pārstāvēja SK “Ašais”, viens – Amatas pamatskolu.

Jauniešu skrējienā absolūtajā vērtējumā Teodors Godiņš 12. vietā, savā P14 grupā izcīnot trešo vietu, bet Roberts Cercins 14., savā grupā 10.vieta. P11 grupā 10.vietā Krišjānis Platacis (Atamtas pamatskola).

Meiteņu vērtējumā Annija Cercina 12.vietā, savā grupā T11 viņai 4.vieta. Luīze Rajecka, kurai šī bija debija Sāremā, kopvērtējumā 15., bet savā grupā T14 viņai 5.vieta.    Agnese Volmane T16 grupā 7.vietā.

R. Glazers un T. Godiņš kopā ar treneri A. Āboliņu šajā nedēļā atkal devušies uz Igauniju, lai Latvijas izlases sastāvā startētu Baltijas komandu čempionātā krosā. Atgādināsim, ka Latvijas čempionātā R. Glazers U20 grupā kļuva par čempionu, bet T. Godiņš U16 grupā krosā veselības dēl nestartēja, taču pēc treneru padomes lēmuma iekļauts izlasē, jo ir Latvijas čempions 2000 m skrējienā stadionā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
66

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
36

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
51

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
94

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
52

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
302

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi