Pirmdiena, 17. jūnijs
Vārda dienas: Artūrs, Artis

Ir mērķis, uz ko tiekties

Druva
00:00
30.12.2008
5
200812291943507006

Jau rakstījām, ka cēsniece Dagnija Bērziņa Čehijā notikušajā pasaules junioru un masteru čempionātā bodibildingā, fitnesā un bodifitnesā izcīnīja bronzas medaļu junioru sieviešu grupā bodibildinga Open kategorijā. Arī pērn viņa no pasaules čempionāta atgriezās ar bronzas godalgu.

Sarunā medaļniece atzina, ka šoreiz klājies vieglāk, īpaši psiholoģiskajā ziņā, jo bijušas zināmas visas nianses. Dagnijas treneris Lauris Šķēle stāsta, ka viņas sniegums bijis ļoti pārliecinošs, diemžēl šajā sporta veidā daudz nosaka tiesnešu subjektīvais vērtējums: „Tiesnešu kolēģija gadiem nemainās, tāpēc vienmēr vajadzīgs kas cits, kas viņus pārsteigtu. Svarīgi, lai programma patiktu arī skatītājiem. Muzikālajam materiālam paņēmām Dimas Bilana dziesmu, ar ko viņš startēja Eirovīzijā, cerībā, ka tā iepatiksies Krievijas tiesnešiem. Taču pirmās divas vietas vienalga tika šīs valsts pārstāvēm, lai gan Dagnija bija labāka. Bet tur vari kaut uz galvas stāvēt, rezultāts skaidrs jau iepriekš. Pat vecās Eiropas tiesneši atzina, ka viņa bijusi pārāka par sāncensēm, bet slāvu valstu tiesneši bija Krievijas pusē.”

“Protams, patīkami, ja vācu tiesnesis pienāk klāt, uzslavē, ka esmu bijusi labākā, bet svarīgs tomēr tas gala rezultāts,” nosaka Dagnija.

L. Šķēle norāda vēl kādu niansi, proti, ka Dagnija uzaicināta uz foto sesiju pēc sacensībām, bet pirmo divu vietu ieguvējas ne: “Tas vien liecina par objektivitātes trūkumu.”

Sportiste norāda, ka panākumu pamatā ir izturība, pacietība, neatlaidība un disciplīna pret sevi. Sportā tāpat kā dzīvē panākumi atkarīgi no mērķtiecības un gribasspēka. Viens nav karotājs, tāpēc nozīmīga loma esot trenerim, kurš izstrādāja treniņu programmu, sekoja līdzi treniņu procesam, arī citiem, kuri palīdzēja gatavoties sacensībām. Lai priekšnesums būtu skatāmāks, saturīgāks, stilistiski labāks, konsultācijas sniedza hip hop deju pasniedzējs Vitālijs.

Sportiste lielu paldies saka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolai. Gatavošanās sacensībām paņemot daudz laika, bet pasniedzēji esot ļoti pretimnākoši, lai paralēli treniņiem un sacensībām varētu arī turpināt mācības klātienē.

Divas bronzas medaļas junioru kategorijā paliks arī D. Bērziņas vienīgās medaļas šajā vecuma grupā bodibildingā. Junioru laiks beidzies, tagad Dagnija startēs sieviešu konkurencē bodifitnesā.

„Atšķirība tāda, ka bodifitnesā nav jāveido programma, tur jāprot parādīt visas muskuļu grupas. Šajā veidā vairāk tiek akcentēta sievišķība. Tur nav nepieciešama milzīga muskuļu masa, svarīgs atlētisks augums. Uz skatuves jāiet augstpapēžu kurpēs, jāprot graciozi kustēties. Tur nav sīkumu, visam jābūt perfekti, tā, lai tevi pamana.

Vispirms maijā būs Baltijas čempionāts, tad sekos Eiropas meistarsacīkstes. Baltijā gribu cīnīties par vietu trijniekā, bet Eiropā būtu labi iekļūt desmitniekā. Apzinos, ka tas nebūs viegli, bet ir mērķis, uz ko tiekties. Sportista sagatavošanās ir ļoti daudzpusīgs process, kur jāņem vērā daudzi faktori, bet vēlmei sasniegt augstus rezultātus jābūt pāri visam.

Sacensībās uz skatuves vienlaikus ir apmēram 30 dalībnieces, tāpēc jāprot sevi parādīt tā, lai žūrija pamana. Visu laiku jāsmaida, visam jābūt perfekti, jo mazākā kļūdiņa var maksāt vietu pusfinālā vai finālā. Tur ir pamatīgas dzirnavas, ja iekļūsti starp pirmajām 15, labi, ja ne – brauc mājās. No tām 15 uz finālu izsijā tikai sešas.”

Treneris gan uzsver, ka pirmajā gadā augsti mērķi netiek izvirzīti, svarīgi vispirms aklimatizēties jaunajā vidē. Sagatavošanās programma nemainās, tāpat ir darbs trenažieru zālē, diēta.

„Šis ir sporta veids, par ko jādomā 24 stundas diennaktī. Ko ēd no rīta, ko pusdienā, ko vakarā, plus vēl rūpīgi treniņi. Tātad sportists visu gadu domā par sacensībām. Augstākā līmeņa sportistiem ir dietologi, kuri rūpīgi seko līdzi ēdienkartei, jo šajā sporta veidā pusi no panākumiem dod tas, ko sportists apēd. Dagnija pati veic rūpīgu uzskaiti, kas kurā dienā apēsts, un arvien vairāk top zināms, kas notiks, apēdot to vai citu produktu. Katrs sīkums ietekmē, un vienā naktī var sabojāt visu gada darbu. Ja vakarā pirms sacensībām uzņem pārāk daudz ogļhidrātu, otrā dienā organisms ir kā švamme, un par labiem panākumiem var nesapņot. Vajadzīgs konkrēts mērķis, uz ko iet, tad vieglāk noskaņoties šādam dienas režīmam. Ļoti daudzi jaunieši, kuri nāk uz zāli, nesaprot, cik svarīga ir ēšana. Viņi nāk, trenējas, bet rezultāta nav. Kad paprasu, ko esi ēdis, atbild – pāris sviestmaižu brokastīs. Cilvēki nepievērš uzmanību tam, ko ēd, liek iekšā, kas pagadās, bet labākais ēdiens, ja gribi ko panākt, ir vistas fileja ar rīsiem. Tur ir gan ogļhidrāti, gan olbaltumvielas. Jāiztiek bez sāls un cukura, bet, kad pie tā pierod, tas ir pieņemami,” skaidro L. Šķēle.

D. Bērziņa gatava nākamajam izaicinājumam, aicinot arī jauniešus un jaunietes pievērsties šim joprojām mazpazīstamajam sporta veidam.

„Nebaidieties izaicinājuma – viss ir jūsu spēkos, un patiesībā nav nekā neiespējama. Ja ir vēlme sasniegt iespējami augstākus rezultātus, dariet to vairākos posmos. Izvirziet sasniedzamu mērķi, kad tas īstenots, dodieties uz nākamajām virsotnēm. Tas mobilizē gribasspēku, kad mērķi tiek sasniegti, rezultāts dod patiesu gandarījumu. Gribu atgādināt, ka, sākot nodarboties ar fitnesu, daudz atkarīgs no saņemtajām zināšanām un konsultējošā trenera pieredzes,” saka D. Bērziņa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
14

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
32

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
40

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
91

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
51

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Veronika Monika Stūriška arī Eiropas čempione

06:11
06.06.2024
299

Pasaules čempiones titulam BMX riteņbraukšanā U23 grupā Veronika Monika Stūriška pievienojusi arī Eiropas čempiones titulu. Eiropas čempionāts norisinājās Itālijas pilsētā Veronā, un kopumā Latviju tajā pārstāvēja ļoti kupls braucēju skaits – vairāk nekā simts. Īpaša uzmanība, protams, pievērsta Veronikai, kura pirms divām nedēļām izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Protams, viņai bija vēlme to atkārtot. Dāmu U23 […]

Tautas balss

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
19
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
28
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
20
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
33
1
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Neieklausās iedzīvotājos

13:05
07.06.2024
80
2
Cēsniece Z. raksta:

“Izlasīju otrdienas “Druvā” Annas Kolas viedokli par Cēsu Vienības laukumu. Ne jau viņa vienīgā domā, kā iekārtojums nav pievilcīgs, bet nav jēgas neko teikt. Domē domā, ka tikai viņi saprot, kā labi un pareizi. Man arī šķiet, ka mūsu senajai pilsētai nepiederas ne tie soliņi, ne daudzie karogi. Tāpat joprojām nesaprotu, kāpēc bija jānoņem soliņi, […]

Sludinājumi