Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

Jānis Gabrāns
06:48
15.06.2024
98
Sprinta Stafete1

Finišs. Sprinta stafetēs SV21 grupā “Meridiāns OK/ CPSS” komandas puiši Mārcis Jansons un Edvards Zvirgzdiņš finišā sagaida Leonardu Baltiņu, lai kopā priecātos par bronzas medaļu. FOTO: Mareks Gaļinovskis

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids.

Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa izcīņas un čempionāti. Un šajā sporta veidā sevi atzīstami piesaka Cēsu novada orientieristi.

Grosberga nosargā titulu

Aizvadītās nedēļas nogalē tika sadalīti medaļu komplekti divos Latvijas čempionātos – sprintā un sprinta stafetē. Čempioni orientēšanās sprintā tika noskaidroti Ikšķilē, kur uz starta kopumā stājās vairāk nekā 500 orientieristu.

Grosberga

Pretī uzvarai. Finišē sprinta uzvarētāja elites grupā dāmām Sandra Grosberga, kura savas komandas sastāvā uzvarēja arī sprinta stafetēs. FOTO: Mareks Gaļinovskis

Sievietēm elites grupā Latvijas izlases līderes statusu apliecināja Cēsu novada sportiste Sandra Grosberga, kura tagad pārstāv Smiltenes klubu “Azimuts OK-Sm BJSS”. Sprintā, kur bieži vien visu izšķir pat viena sekunde, Sandra otrās vietas ieguvēju apsteidza par vairāk nekā minūti. Ar šo panākumu viņa aizstāvēja savu pirms gada izcīnīto titulu. Tūlīt aiz goda pjedestāla palika Le­onarda Baltiņa (“Meridiāns OK/ CPSS”). Kluba “Meridiāns OK/ CPSS” spēcīgākie vīri, kuri startē šajā grupā, šoreiz čempionātu izlaida, jo sprints tomēr prasa mazliet atšķirīgas iemaņas un īpašības nekā meža distances.

Toties citās grupās “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji rādīja atzīstamu sniegumu. V14 grupā uzvarēja Teodors Rebinovs, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā divām minūtēm. Sestajā vietā Krišjānis Platacis.
V16 grupā čempiona tituls Larsam Andersam Luikam, bet 5.vietā Jēkabs Graudums.

V18 grupā sudraba medaļa un vicečempiona tituls Edvardam Zvirgzdiņam, no uzvarētāja viņu šķīra 22 sekundes.

V20 grupā piektais Mārtiņš Trops, V35 grupā bronzas godalga Ivaram Celiņam, bet V40 grupā 4. Agris Peipiņš. Līdz bronzai pietrūka septiņas sekundes.

V45 grupā otrajā vietā Sulevs Luiks, bet V60 grupā pārliecinoši uzvarēja Marts Kūlviks. V70 grupā čempiona titulu izcīnīja Uldis Alksnis, tuvāko sekotāju apsteidzot par trim sekundēm.

S12 grupā 5.vietā Anabella Luika, S16 grupā 4.vietā Lauma Jānelsiņa, bet 6. – Anna Dzedone. Par sprinta spraigumu un rezultātu blīvumu liecina S20 grupa, kur tika pasniegtas divas bronzas god­algas, jo divas orientieristes, tostarp Rūta Dāboliņa, uzrādīja identisku rezultātu. S45 grupā 5.vietā Laura Luika.

Visu izšķir sekunde

Dienu vēlāk orientieristi tikās Salaspilī, lai sacenstos sprinta stafetēs jauktajām komandām.

Vislielākā konkurence – 35 komandas – spēcīgākajā ,SV21, grupā. Uzvarēja “Azimuts OK-Sm BJSS-1”, kuras sastāvā startēja S. Grosberga. Spēcīgajā konkurencē bronzas medaļu izcīnīja “Meri­diāns OK/ CPSS” komanda, tās sastāvā Mārcis Jansons, Edvards Zvirgzdiņš un Leonarda Baltiņa.   

SV12 grupā 16 komandu konkurencē 3.vietā “Meridiāns OK/ CPSS” pirmā komanda, kurā startēja Pauls Salnits, Madara Grauduma un Anabella Luika.

Vienas sekundes vērtība pierādījās SV14 grupā, kur “Meridiāns OK/ CPSS” komanda palika tūlīt aiz goda pjedestāla, trešās vietas ieguvējiem zaudējot tikai sekundi. Komandā startēja: Krišjānis Platacis, Teodors Rebinovs, Made Vecā. SV16 grupā sudraba medaļu izcīnīja Jēkabs Grau­dums, Lars Anders Luiks un Lauma Jānelsiņa. Ceturtajā vietā šajā grupā Miks Graudums, Renārs Ruža, Anna Dzedone.

Iekļūst izlasē

Nosaukts Latvijas pieaugušo izlases sastāvs startam 2024.gada Pasaules čempionātā, kas no 11.līdz 16.jūlijam notiks Edin­burgā, Skotijā. Šoreiz Pasaules čempionātā trīs sprinta distances: sprints, sprinta stafete un izslēgšanas sprints. Latvijas izlasē arī Sandra Grosberga, kura šogad īpaši gatavojas sprintiem, citas distances atliekot malā. Tieši uz viņu liek lielākās cerības.

Paziņoti arī tie jaunie orientieristi, kuri pārstāvēs Latviju Eiropas jaunatnes čempionātā, kas no 21. līdz 24.jūnijam notiks Polijas pilsētā Ščecinā. V16 izlasē iekļauts Lars Anders Luiks, kurš trijās atlases sacensībās savāca lielāko punktu skaitu. S16 izlasē iekļauta Lauma Jānelsiņa. V18 izlasē – Edvards Zvirg­zdiņš.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
27

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
21

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
45

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
76

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
108

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi