Piektdiena, 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Florbolistiem uzvaras pirms pārtraukuma

Jānis Gabrāns
12:36
23.11.2016
4
Pargauja Florbols 1

Latvijas florbola čempionātā “Elvi” līgā vīriešiem komandas devušās gandrīz mēnesi ilgā pārtraukumā, kas saistīts ar pasaules čempionātu vīriešu komandām. Čempionāts decembra sākumā risināsies Rīgā. Abas mūsu puses
komandas pārtraukumā var doties ar pozitīvām emocijām, jo izcīnītas uzvaras.

“Pārgauja” turpina veiksmīgi

Stalbes “Pārgaujai”, kas šo sezonu sākusi krietni veiksmīgāk nekā iepriekšējo, bija jāaizvada divas spēles ar komandām, kas turnīra tabulā atrodas kaimiņos, un abās izdevās gūt uzvaru. Vispirms mājas zālē pretī stājās komanda “Rockets”, kas turnīra tabulā atrodas vienu vietu virs “Pārgaujas”. Pirmajos divos periodos spēle ritēja ļoti līdzvērtīgi, uz katru kādas komandas vārtu guvumu pretinieki atbildēja ar precīzu raidījumu. Pirms pēdējās trešdaļas rezultāts 3:3, taču pēdējās 20 minūtēs komandas kopā guva deviņus vārtus. Pirmie nouguņoja “Pārgaujas” florbolisti, 65 sekundēs gūstot trīs vārtus un panākot 6:3. “Rockets” spēlētāji spēja rezultātu samazināt līdz minimumam, taču tad 16 sekunžu laikā mājnieki guva divus vārtus, panākot 8:5. Spēles noslēgumā katra komanda guva vēl vienus vārtus, un rezultātā svarīga uzvara “Pārgaujai” 9:6. Vērts atzīmēt, ka šī bija pirmā uzvara pār šo klubu aizvadītajās 25 spēlēs.

Divus vārtus uzvarētāju labā guva Gvido Lauga, pa vienam – Kristiāns Miezītis, Aivis Ādminis, Lauris Ābols, Oskars Balodis, Edgars Puriņš, Edijs Vents, Emīls Eglītis.

Svētdien “Pārgaujas” komanda savā laukumā uzņēma Valmieras komandu, kas turnīra tabulā atrodas vienu vietu aiz Stalbes komandas. Šī spēle risinājās punkts punktā līdz pat pamatlaika beigām, jo 60 minūtēs uzvarētāju neizdevās noskaidrot, tablo rādīja 4:4. Vārtus guva: L. Ābols, E. Puriņš, E. Vents, G. Lauga. Arī papildlaika piecas minūtes rezultātu nemainīja, uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienos, kuros veiksmīgāk darbojās mājnieki. Savas iespējas realizēja K. Miezītis un Ingus Laiviņš, bet “Pārgaujas” vārtsargs Renārs Arājs atvairīja visus pretinieku mēģinājumus. Līdz ar to spēles beigu rezultāts 5:4 “Pārgaujas” labā.

Šobrīd komanda ar 18 punktiem ieņem piekto vietu turnīra tabulā. Tieši tikpat punktu ir ceturtajā vietā esošajiem “Rockets”, kas gan aizvadījuši par spēli mazāk. Stalbes florbolisti 11 spēlēs guvuši septiņas uzvaras.

Komandas treneris Ingus Laiviņš šīs sezonas un aizvadītās nedēļas sniegumu vērtē atzinīgi: “Bijām sev devuši uzdevumu uzvarēt, jo vienmēr labāk pauzē doties ar pozitīvām emocijām. Abas spēles bija ļoti svarīgas, lai saprastu, kādi ir mūsu spēki, kuru vietu ieņemt.”

Ja salīdzinām komandas sniegumu šajā un iepriekšējā sezonā, pārmaiņas ir acīm redzamas. Pērn “Pārgauja” tā arī neiekļuva play-off zonā, šogad tā pārliecinoši turas labāko sešniekā. Jautāts, kas ir pamatā šīs sezonas veiksmīgajam sniegumam, treneris mazāk akcentē pieredzējušo spēlētāju ienākšanu komandā, drīzāk uzsvaru liek uz kopējo komandas sniegumu: “Manuprāt, mēs tagad vairāk cenšamies spēlēt florbolu. Agrāk akcents tika likts uz cīņas sparu un neatlaidību, tagad cenšamies skatīties, ko dara pretinieks, labot savas kļūdas, uzlabot sniegumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Esam pamainījuši spēles stilu, kas arī deva rezultātu. Jā, sākumā bija grūti un darāmā netrūkst, bet rezultāts parādās, arī spēlētāji to novērtējuši. Sāk veidoties cita izpratne, viņi saprot, ko es, treneris, gribu redzēt laukumā.”

Izveidotas trīs maiņas, pirmajā ir pieredzējušie spēlētāji, kuri var gūt vārtus, otrajā – jaunie un talantīgie spēlētāji, uz kuriem tiek liktas cerības nākotnē, trešajā – spēlētāji, kuri spēj noturēt rezultātu, ļaujot pirmajām divām ievilkt elpu. I. Laiviņš stāsta, ka esot sapratis samērā vienkāršu lietu, proti, ka jaunos un talantīgos nav pareizi likt vienā maiņā ar pieredzējušajiem: “Tas nepalīdz jauno izaugsmei, jo viņi gaida rezultātu no pieredzējušajiem, bet paši neuzņemas atbildību. Tas arī neveicina izaugsmi. Taču, ja vienā maiņā ir visi jaunie, viņiem pašiem jātiek galā, jākomunicē, jāuzņemas atbildība. Tas ir pareizais ceļš, kas dos arī cerēto rezultātu.”

Tagad pārtraukumā treniņos lielāks uzsvars tiks likts uz fizisko sagatavotību, vien pēdējā nedēļā akcentējot spēles prasmes. Spēles Stalbes komandai atsāksies pret līderiem – “Lielvārde/ FatPipe”. Treneris saka: “Cerēsim viņus pārsteigt nesagatavotus. Daudzi no viņiem ir izlasē, pasaules čempionāts būs paņēmis daudz spēka un emociju, būs iezadzies tāds kā tukšums, varbūt varam to izmantot!”

Uzvar vīri un dāmas

Cēsu “Lekrings” izbraukumā devās uz Rīgu, kur tikās ar “FK Rīga”. Cēsnieki jau otro spēli pēc kārtas visu atliek uz trešo trešdaļu. Pēc 40 nospēlētām minūtēm uz tablo bija 3:3, taču pēdējā trešdaļā viņi guva piecus vārtus, savējos nosargājot neieņemtus, un spēle beidzās 8:3 Cēsu komandas labā.

Divus vārtus guva Artis Savins, pa vienam – Andris Malkavs, Toms Rīsmanis, Dāvis Vilders, Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše un Pauls Erenbots.

Ar 24 punktiem “Lekrings” turnīra tabulā ieņem trešo vietu, tiesa, cēsnieki aizvadījuši mazāk spēļu nekā līderi “Lielvārde/ FatPipe” un otrajā vietā esošie – “Triobet/ Ulbroka”.

Uzvaru sēriju turpina sieviešu komanda “Lekrings”, kas joprojām saglabā līderpozīcijas sieviešu čempionāta 1.līgā. Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieces ar 5:2 pārspēja “Talsi/ Irlava”. Jāteic, ka arī dāmas seko vīriešu komandas paraugam, visu atstājot uz pēdējo trešdaļu, jo pēc pirmajām divām rezultāts Cēsu komandas labā bija tikai 2:1. Četrus vārtus guva Paula Egle, vienus – Klinta Mārtiņjēkaba, kura, starp citu, tika atzīta par labāko spēlētāju 1. līgā oktobrī.

Cēsu čempionātā joprojām intriga

Turpinās arī Cēsu novada florbola čempionāts, un katra komanda jau aizvadījusi desmit spēles. Joprojām nav izteikta līdera, bet trīs komandas – “Farm Dumperi.lv Club”, “Einšteins” un “SK Fono” – ir nedaudz aizbēgušas no sekotājiem.

Pēdējā sabraukumā nopietnākais pārbaudījums bija komandai “Einšteins”. Vispirms spēle pret ceturtajā vietā esošo “Lekrings Sr”. Pamatlaiks noslēdzās 3:3, bet pēcpsēles metienos uzvaras vārtus guva “Lekrings Sr” spēlētājs Artis Malkavs, atnesot uzvaru 4:3.

Pēc tam “Einšteina” spēlētājiem pretī stājās spēcīgā “SK Fono”. Iespējams, nule piedzīvotā zaudējuma rūgtums deva papildu stimulu, un “Einšteins” guva pārliecinošu uzvaru 6:2.

Divas uzvaras guva arī “Farm Dumperi.lv Club”, ar 6:1 pārspējot “Olimpic” un ar 7:5 komandu “Auciems”.

Vēl šajā sabraukumā fiksēti šādi rezultāti: “Auciems” – “Smiltene `09” 5 :3; “Lekrings Sr” – “Smiltene `09” 6:0; “Napalm” – “Olimpic” 7:5; “FYA Shots” – “Napalm” 4:3; “Amata” – “FYA Shots” 3:0; “FRK Raccoons” – “Vecpiebalga” 2:3; “Maribu” – “SK Fono” 1:7; “Amata” – “Vecpiebalga” 4:3; “FRK Raccoons” – “Maribu” 11:2.

Turnīra tabulā divām komandām ir 25 punkti, bet labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība 1.vietā ierindo “Farm Dumperi.lv Club”. Otrajā vietā “Einšteins”, trešajā – “SK Fono”, kam 24 punkti. Tālākajās vietās: “Lekrings Sr” – 19 punkti, “Auciems” – 18, “Amata” – 17, “FYA Shots” – 16, “Maribu” – 14, “Vecpiebalga” – 10, “Napalm” – 10, “FRK Raccoons” – 9, “Smiltene ’09” – 6, “Olimpic” – 2.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Azarts pludmales smiltīs

18:28
15.07.2024
54

Šīs nedēļas nogalē Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos norisināsies Latvijas čempionāta pludmales volejbolā trešais posms. Dalībnieku vidū redzēsim arī Cēsu novada spēlētājus, informē sporta kluba “IVI” pārstāvis Igors Pupurs. Klubs panācis vienošanos ar Volejbola federāciju, ka pamatturnīrā var startēt divi dāmu un divi vīriešu du­eti. Lai noskaidrotu, kuriem būs šī iespēja, aizvadīts atlases turnīrs. Atbilstoši […]

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
60

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
93

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
56

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
84

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
121

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
25
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
21
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
15
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
22
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
29
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi