Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Eiropas junioru čempionāts

Jānis Gabrāns
12:09
21.02.2024
68
Lauara Alzina

Polijā aizvadīts Eiropas junioru čempionāts biatlonā, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja arī divas Cēsu Sporta skolas audzēknes Elza Bleidele un Estere Volfa, kopā ar viņām bija arī trenere Ieva Cēderštrēma.

Laika apstākļi nebija sacensību rīkotājiem un dalībniekiem labvēlīgi, tāpēc nācās atcelt stafetes, dalībniekiem treniņi bija jāaizvada tūristu trasēs, lai rīkotāji varētu glābt sacensību trases no lietus radītajām sekām. Taču tas netraucēja abām mūsu biatlonistēm rādīt labu sniegumu, un viņas sevi ir pieteikušas spēcīgāko vidū, jo visās sacensībās finišēja punktos. Tas īpaši uzteicams tāpēc, ka abas pēc sava vecuma vēl atbilst jauniešu grupai un šogad sacenšas ar vairāku gadu vecākām konkurentēm!

Čempionāts sākās ar 12,5 km individuālo distanci, kurā abas kļūdījās pa piecām reizēm, bet E. Volfa bija nedaudz ātrāka trasē, tāpēc viņai 29.vieta, bet E.Bleidelei – 33.vieta.

Sprinta distancē Elza nesašāva divus mērķus, katrā šautuvē kļūdoties pa reizei, un finišēja 25.vietā. Estere pirmo šautuvi veica nekļūdīgi, otrajā nesašauti palika trīs mērķi, un viņai 36.vieta, bet abas bez problēmām nopelnīja vietas distancē ar kopēju startu, kurā junioriem startē 60 dalībnieki atšķirībā no pieaugušajiem, kur tikai 30. Šajā distancē Elzai piecas kļūdas un 22.vieta, Esterei 34.vieta ar sešām kļūdām.

Čempionāts ļāva papildināt punktus Pasaules kausa ieskaitē, un šobrīd E. Bleidele ar 126 punktiem ir 29.vietā, bet E. Volfa ar 51 punktu – 58.vietā.

Tagad biatlonistēm neliels brīdis, lai labāk sagatavotos Pasaules jauniešu un junioru čempionātam, kas mēneša beigās notiks Igaunijā, Otepē. Tur startēs vēl viena CPSS audzēkne Elizabete Slotiņa.

Latvijas kauss

Pēc vairāku gadu pārtraukuma biatlona sacensību apritē atgriezās Alūksne, sporta un aktīvās atpūtas centrā “Mežinieki” notika Latvijas kausa izcīņas 2.kārta. Dalībnieku vidū, protams, arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, kuri mājās atgriezās ar vairākām god­algām.

Pirmajā dienā sacensības sprintā. Jaunākajā grupā jau ierasti dalībnieki sacentās tikai slēpošanā bez šaušanas. Zēniem V13 grupā ātrāks par visiem bija Gustavs Bērziņš, par 5,6 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju. 4.vietā Klāvs Gavars, 6. Artūrs Zaķis. Uzvara arī meitenēm S13 grupā, kur labāko rezultātu uzrādīja Adele Šlēziņa. 5.vietā Zane Sal­miņa, 6. Sendija Dūmiņa.

S15 grupā viss goda pjedestāls Madonas sporta skolas jaunajām biatlonistēm, labākā no mūsu puses Estere Piksone (SK ASM). V15 grupā sudraba medaļa Ernestam Skridem.

S17 grupā otrajā vietā Laura Alziņa, 6. Stella Bleidele, bet V17 grupā trešajā vietā Rūdolfs Raudziņš. Viņam ļoti neveiksmīga šaušana stāvus, kur neskarti palika visi pieci mērķi.

Otrajā sacensību dienā distance ar kopējo startu. V13 grupā otrā uzvara divās dienās G. Bērziņam, bet K. Gavars finišēja 5.vietā. S13 grupā ļoti sīvā cīņā A. Šlēziņa palika otrā, uzvarētājai zaudējot tikai 0,7 sekundes un par 0,7 sekundēm apsteidzot 3.vietas ieguvēju. 4.vietā Elza Krastiņa, 5. Z. Salmiņa.V15 grupā 5.vietā Armands Gulbis, 6. E. Skride, abiem pa sešām kļūdām trijās šau­tuvēs.

S17 grupā 3.vietā L. Alziņa, 5. S. Bleidele, bet V17 grupā otrajā vietā R. Raudziņš. S19 grupā trešajā vietā Elizabete Slotiņa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Biatlonisti sāk vasaras sezonu

05:25
20.06.2024
224

Jau ierasti vasaras biatlona sacensību sezona sākas ar slēpošanas un biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņu biatlona šaušanas vingrinājumos. Trenere Ilze Cekule stāsta, ka šis ir pirmais pārbaudījums, lai redzētu, kā veicies treniņos vasaras sezonā: “Sacensības notika vingrinājumos, kas raksturīgi biatlona sacensībām, tikai bez slodzes – šaušana uz punktiem pirmā šāviena vingrinājumā, kā arī kombinētajā vingrinājumā […]

Iespētais kontrolpunktu meklējumos

06:48
15.06.2024
80

Savulaik sabiedrības balsojumā par populārāko sporta veidu tika atzīta orientēšanās, un tas tiešām tā ir. Pat ja neņemam vērā masveidību, ievērības cienīgs ir piedāvāto sacensību skaits, ar to, šķiet, nevar konkurēt neviens cits sporta veids. Katru darba dienu Latvijas mežos notiek vairāki orientēšanās klubu rīkoti seriāli, bet sestdienās un svētdienās valsts mēroga sacensības – kausa […]

Badmintonistu sacensības pirms vasaras pauzes

05:35
14.06.2024
40

Pirms došanās vasaras pau­zē tika sarīkotas Cēsu novada un sporta kluba “Saulrīti” badmintona sacensībās vīru grupā, kurās par konkurenci sūdzēties nevarēja. Jāpiemin, ka enerģiskākie kluba jaunieši treniņu nolūkos arī cenšas nepalaist garām izdevību piedalīties pašmāju sacensībās. Šoreiz viņi arī sensāciju autori. Debitante Paula Rieviņa trešajā vienspēlē sasparojās un trijos setos 2:1 (21:10; 20:22; 21:18) uzvarēja […]

Vieglatlēti izcīna medaļas, krāj pieredzi

22:33
13.06.2024
55

U18 un U20 grupu vieglatlētiem aizvadītajā sestdienā bija pēdējā spēku pārbaude sacensību režīmāpirms valsts čempionāta. Notika “Sportland kausu” izcīņas 4., noslēdzošais, posms. Jau šīs nedēļas nogalē Valmierā viņi dalīs titulus un medaļas. 400 m barjerskrējienā U18 grupā sudraba medaļu izcīnīja Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) audzēknis Emīls Sandlers-Bomis (treneris Rihards Parandjuks), finišējot pēc 56,46 sekundēm. […]

Vienas kļūdas cena

07:18
09.06.2024
99

Mūsu orientieristam Aināram Drozdam līdz uzvarai pietrūka piecas sekundes Latvijas kausu izcīņā orientēšanās sportā aizvadīts 11. un 12.posms, un var teikt, ka sezonas ekvators pārvarēts, jo kalendārā ir 22 posmi. Aizvadītās nedēļas nogalē sportisti tikās Smiltenes novadā, kur notika Mazās balvas izcīņa. Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā – garajā, uzvarētājus nosakot divu dienu […]

Cēsu vieglatlētu starti

06:33
07.06.2024
54

Vieglatlētu vasara rit pilnā gaitā, sacensības notiek ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Visu vecuma grupu atlēti cenšas krāt pieredzi, uzlabot sportisko formu, tehniku, lai iespējami labāk sagatavotos Latvijas čempionātiem, kas nav vairs aiz kalniem. Barjerskrējēju svētki Cēsīs jau par tradīciju kļuvušas divas sacensības, kas veltītas konkrētām vieglatlētikas disciplīnām. Lodes grūdēji un diska […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi