Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Dāmas uzvar, vīri zaudē

Druva
00:00
01.11.2006
6
Siev Basketbols 5

Sporta kluba “Cēsis” basketbola komandas nedēļas nogali aizvadīja ar mainīgām sekmēm. Veiksmīgas spēles Latvijas sieviešu basketbola līgā turpina aizvadīt komanda “Cēsis”. “Druva” jau rakstīja, ka šogad komanda ieguvusi nopietnu sponsoru, kas ļāva ievērojami pastiprināt sastāvu.

Pēc pirmajām divām spēlēm pret turnīra līdervienībām, kurās piedzīvoja zaudējumus, nākamās trijās komanda “Cēsis” svinējusi uzvaras. Pēdējā spēlē savā laukumā mūsējās sagādāja pirmo zaudējumu šajā sezonā komandai “RTU/ Klondaika” ar 93:54 (29:12, 20:10, 24:16, 20:16). Jau ceturtdaļu rezultāti liecina par Cēsu komandas pārsvaru visā spēles gaitā.

Komandas sniegumu atzinīgi novērtēja gan tehniskais direktors Krišjānis Kļaviņš, gan trenere Maija Kubuliņa, kura īpaši uzsvēra cēsnieču labo sniegumu: “Ieva Krastiņa un Karlīna Nīmane rāda tiešām augstvērtīgu spēli, tāpēc esmu viņas iekļāvusi U-20 izlases kandidātos, lai gan abām ir tikai 16 gadi. Arī Cēsu komandas pieredzējušās spēlētājas dod nozīmīgu ieguldījumu spēlē. Arvien labāk pilnveidojas sadarbība starp jaunienācējām un pamatsastāva spēlētājām, kas ļauj nākotnē raudzīties cerīgi. Ja ar līderēm būtu jāspēlē tagad, iespējams, rezultāts būtu citādāks.”

Komandai tiek radīti labi treniņu apstākļi, tas ļauj uzlabot spēles kvalitāti, arī spēlētājām ir lielāka atbildības sajūta. Pēdējās spēlēs izcīnītās pārliecinošās uzvaras uz šo sezonu ļauj raudzīties optimistiski. Tiesa, viss jau vēl priekšā.

Spēlē pret “RTU/ Klondaika” punktus guva: I. Krastiņa – 24, I. Ose-Hlebovicka – 14, K. Nīmane – 12, I. Kvasņika – 8, S. Langenfelde – 7, I. Trekše – 6, D. Ozoliņa – 6, Z. Rozīte – 5, M. Adata – 4, L. Ošeniece – 4, G. Grava – 3.

Pēc piecām spēlēm komanda “Cēsis” ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem ieņem 4.vietu.

Krietni bēdīgāka nedēļas nogale bija vīriešu komandai “Cēsis/ Remarks”, kas divās dienās piedzīvoja divus zaudējumu ar gandrīz vienādu rezultātu: 65:75 pret komandu “Līvāni” savā laukumā un 67:75 pret “Liepājas Lauvas” izbraukumā. Ja zaudējums turnīra līderiem liepājniekiem vēl būtu saprotams, jo šī komanda vienīgā cīnās bez zaudējumiem, piekāpšanās ”Līvāniem” bija kā auksta duša gan trenerim, gan līdzjutējiem. Jau no pirmajām minūtēm mājnieki nonāca zaudētāju lomā, lai kā centās spēlētāji un treneris, spēles gaitu mainīt neizdevās. Vien pēdējā ceturtdaļā izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, lai zaudējums nebūtu graujošs. Komandas galvenais treneris Vladimirs Kiseļovs atzina, ka konkrētu iemeslu negaidītajam zaudējumam nevar nosaukt: “Pēc spēles runāju ar katru spēlētāju, un visi atzina, ka centušies spēlēt kā ierasts, bet spēle kopumā nevedās. Gribas cerēt, ka tā bija īslaicīga neveiksme, kādas vairs neatkārtosies.”

Jau nākamajā spēlē Liepājā pret turnīra līderiem “Cēsis/ Remarks” atkal bija labā formā, un laukumā bija vienota, spēlēt varoša komanda. Visu laiku mājnieki bija iedzinēju lomā, un jau radās aizdomas, vai liepājnieki nepiedzīvos pirmo zaudējumu.

“Pietrūka pavisam nedaudz, lai mēs nosargātu uzvaru. Beigās līderi nolūza fiziski, jo laukumā pavadīja gandrīz visu spēli, iespaidoja arī tas, ka veselības problēmu dēļ spēlē nevarēja piedalīties Andris Umbraško un Monvīds Pirsko. Tomēr ar spēli esmu apmierināts, ceru, ka arī nākamajās laukumā būs tikpat saliedēta un spēcīga komanda,” teica V. Kiseļovs, piebilstot, ka nākamās trīs spēles ir jāpaņem, ja komanda grib cīnīties par vietu labāko četriniekā.

Aizvadītajās spēlēs rezultatīvākie bija U. Višņēvics, gūstot 39 pun-ktus, un K. Melnbārdis – 36 punkti. Pēc astoņām kārtām cēsnieki atrodas sev tik nepierastajā sestajā vietā.

Šodien spēle savā laukumā pret “Falco”, komandas sastāvā būšot arī A. Umbraško un M. Pirsko, treneris cer arī uz līdzjutēju atbalstu, kas ir ļoti nepieciešams. Sestdien izbraukumā pret “ASK/ Juniors”.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
15

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
47

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi