Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas: Hermīne, Estere, Liepa

Cēsu novads – sportiski aktīvs

Jānis Gabrāns
12:28
23.11.2016
5

Ja agrāk Cēsis tika uzskatīta par pilsētu ar plašu kultūras un mākslas piedāvājumu, pēdējos gados arvien daudzveidīgāks top arī sporta pasākumu piedāvājums. Novada sporta dzīves koordinatore Rasa Siliņa norāda, ka Latvijas Olimpiskā komiteja Cēsis nosaukusi par sportiskāko pilsētu, arī nesen notikušajā Latvijas riteņbraukšanas 130.jubilejā Cēsis īpaši cildinātas. Veidojas laba sadarbība ar dažādām sporta federācijām.

Plaša infrastruktūra

Mēdz teikt, jo vairāk ir, jo vairāk gribas, un to var attiecināt arī uz sporta infrastruktūru. No sportiskajiem cēsniekiem ik palaikam dzirdams, ka trūkst sporta zāļu, laukumu, tomēr kopumā situācija nav slikta un arvien uzlabojas.

Pilsētā ir galvenā sporta halle ar trim laukumiem, kā arī vēl piecas sporta zāles, četras no tām –skolās. R. Siliņa informē, ka visas ir samērā noslogotas, bet gribētāju pulks arvien palielinās: “Ir plānots apkopot zāļu noslodzi un veidot piedāvājumu, lai telpas tiktu maksimāli izmantotas. Sporta biedrībām piemērotas atlaides par augstiem sasniegumiem, tās par telpu izmantošanu maksā tikai 2,85 eiro mēnesī. Nevis no cilvēka, bet no visas biedrības, tas ir ļoti mazs līdzfinansējums. Ir pašvaldības, kurās šādu atlaižu nav, klubiem tiek piešķirts finansējums, kas tiek tērēts telpu īrei, nauda atgriežas pašvaldības budžetā. Mēs esam izvēlējušies citu variantu, kas, mūsuprāt, ir sportistiem labvēlīgāks.”

Ilgus gadus pilsētas galvenā sāpe bijis centrālais stadions, kas beidzot piedzīvo atdzimšanu un, cerams, jau pēc gada vērs durvis sportot gribētājiem. Vēl ir Cēsu Valsts ģimnāzijas stadions, cēsnieki izmanto arī sporta laukumus pie 2.pamatskolas un Pastariņa sākumskolas. Ir iespēja arī dažādām citām aktivitātēm, top veloparks pie bijušā ugunsdzēsēju depo, ir skeitparks, nesen atklāti brīvdabas trenažieri pie Sociālās aģentūras ēkas, plašs piedāvājums Olimpiskajā centrā Priekuļu pusē. Arī Cēsu un apkārtnes reljefs rosināt rosina uz fiziskajām aktivitātēm – skriešanu, velobraukšanu, nūjošanu, slēpošanu.

Var prognozēt, ka līdz ar stadiona atvēršanu pēc rekonstrukcijas sporta popularitāte vēl palielināsies, jo būs vieta, kur darboties, garāmejot cilvēki redzēs, ka citi sporto, un labs piemērs iedvesmo.

Kalendārs piepildīts

Cēsīs darbojas 23 sporta klubi, kuri apvieno ļoti daudzu sporta veidu aktīvistus. Ir daudzskaitlīgi klubi kā “Meridiāns”, “Lekrings”, “Ferrum”, “Saulrīti”, novusa klubs “Cēsis” un citi. Ikviens fizisko aktivitāšu cienītājs var atrast domubiedrus kādā no klubiem.

Pašvaldība klubus atbalsta, ne tikai dodot iespēju gandrīz bez maksas trenēties sporta zālēs, bet piešķir arī finansējumu sporta pasākumu rīkošanai, novada sporta komandu un sportistu dalībai valsts mēroga sacensībās, veterānu sportam. Šogad finansējums bija apmēram 96 tūkstoši eiro, uz daļu pretendēja arī valsts mēroga sporta pasākumu rīkotāji. R. Siliņa piebilst, ka šajā summā neietilpst nauda, kas tiek tērēta sporta infrastruktūras uzturēšanai un Sporta skolas darbībai, tāpēc kopējais sporta budžets ir krietni lielāks.

Sporta pasākumu piedāvājums kļūst arvien plašāks, arī dalībnieku skaits pašvaldības rīkotajās sacensībās katru gadu kļūst lielāks. Droši vien tāpēc, ka tie pieejami visām vecuma grupām un cilvēkiem ar dažādu fizisko sagatavotību, kā arī ir bez maksas.

“Cēsis ļoti iecienījuši arī augsta līmeņa sacensību rīkotāji, un piedāvājums ir tik liels, ka visus pasākumus vairs nevaram uzņemties organizēt. Kalendārais plāns nākamajam gadam jau piepildīts. Gada laikā būs desmit lieli pasākumi, tostarp Pasaules kauss orientēšanās sportā, pirmo reizi Cēsīs būs “Ghetto Games” festivāls, Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Iepriekšējo rīkojām sadarbībā ar Valmieru, šoreiz Cēsis ir galvenie rīkotāji.

Šonedēļ saskaņots, ka pie mums atkal notiks Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kā arī MTB XCO Latvijas čempionāts. Šādi pasākumi tiek rīkoti par valsts vai federāciju finansējumu.

Pie mums labprāt vēlas rīkot sacensības, jo izveidojusies laba sadarbība ar visiem dienestiem, te pasākumus viegli organizēt, jo skaidri spēles noteikumi. Arī pašvaldībai ir liels ieguvums. Pirmkārt, tiek veicināta uzņēmējdarbība, iegūst viesnīcas, ēdinātāji, citu pakalpojumu sniedzēji, otrkārt, šādi pasākumi popularizē Cēsis,” stāsta R. Siliņa.

Līdztekus minētajiem notiks vēl 16 pasākumi, kurus finansiāli atbalsta pašvaldība, tostarp novada čempionāti daudzos komandu sporta veidos. Var teikt, ka gandrīz katru nedēļas nogali Cēsīs būs kāds lielāks vai mazāks sporta pasākums, kas pulcēs gan dalībniekus, gan līdzjutējus.

Gada sportists 2016

Šogad punkts sporta aktivitātēm tiks pielikts ar pasākumu “Gada sportists 2016”, un tieši līdzjutēju balsojums noteiks balvu ieguvējus vairākās nominācijās. Līdz 27.novembrim notiek iedzīvotāju balsojums par izvirzītajiem kandidātiem nominācijās “Gada sporta pasākums”, “Gada populārākais sportists” un “Gada sporta skolotājs”.

Nominācijai “Gada sporta skolotājs” izvirzīti: Andris Rajeckis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Boriss Cibankovs (Cēsu Pilsētas vidusskola), Jautrīte Bahmane (Cēsu 2.pamatskola), Juris Vaido (Cēsu 2.pamatskola), Inese Rudzīte (Cēsu pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”), Zane Rozīte (Cēsu 1.pamatskola), Inga Jursone (Cēsu 1.pamatskola), Aivars Krickis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Unda Eislere (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija).

Nominācijai “Gada sporta pasākums” izvirzīti: skriešanas – nūjošanas seriāls “Cēsu apļi”, Latvijas IV olimpiāde, “Cēsis ECO Trail”, Cēsu 1.velofestivāls, “Zelta mopēds”, “Euromeeting” orientēšanās sportā, “Ghetto Games”, basketbola turnīrs “Cēsu kauss”, Cēsu sporta svētki, SEB velomaratons Cēsis – Valmiera.

Nominācijai “Gada populārākais sportists” izvirzīti: Mārtiņš Blūms, Arnis Pētersons, Pēteris Trekše, Andris Malkavs, Artis Savins, Aleksandrs Abramovs, Māris Urtāns, Edgars Jurkāns, Andris Ronimoiss, Mareks Dainis, Kārlis Sabulis, Ieva Krastiņa, Rihards Dainis, Dāvis Rozītis, Zane Rozīte.

Nobalsot par kandidātiem var Cēsu domes mājaslapā internetā.

Savukārt par nominācijām “Gada sportists/-e”, “Gada sporta komanda”, “Paraugs sportā”, “Cerība sportā” un “Gada aktīvākā sporta biedrība” balsos Sporta padomes apstiprināta komisija.

Pasākuma laikā, klātesošajiem aizklāti balsojot par vienu no 2016.gada nomināciju ieguvējiem, tiks noteikts ceļojošā kausa “Sporta laureāts” ieguvējs. Šobrīd kauss glabājas pie nominācijas “Cerība sportā 2015” ieguvējas, jaunās un talantīgās basketbolistes Māras Motes.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Azarts pludmales smiltīs

18:28
15.07.2024
30

Šīs nedēļas nogalē Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos norisināsies Latvijas čempionāta pludmales volejbolā trešais posms. Dalībnieku vidū redzēsim arī Cēsu novada spēlētājus, informē sporta kluba “IVI” pārstāvis Igors Pupurs. Klubs panācis vienošanos ar Volejbola federāciju, ka pamatturnīrā var startēt divi dāmu un divi vīriešu du­eti. Lai noskaidrotu, kuriem būs šī iespēja, aizvadīts atlases turnīrs. Atbilstoši […]

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
50

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
37

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
52

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
79

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
112

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
14
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
10
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
9
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
12
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi