Ceturtdiena, 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Cēsu jaunajiem futbolistiem veiksmīgi starti

Jānis Gabrāns
10:54
31.10.2023
8
Cesu Futbolisti 1

Gandrīz mēneša garumā divās Igaunijas pilsētās, Tallinā un Saku, norisinās viens no zēnu futbola lielākajiem notikumiem šajā valstī “Saku Cup”. Spēles nedēļas nogalēs notiek desmit vecuma grupās, piedalās galvenokārt Igaunijas komandas, arī vairākas Somijas komandas, bet U13 vecuma grupā, kas spēles aizvadīja Tallinā, savus spēkus pārbaudīt devās FK “Cēsis” komanda trenera Jurģa Zumberga vadībā. Jāatzīmē, ka cēsnieki bija vienīgā komanda no Latvijas visā turnīrā.

U13 grupā par kausu cīnījās septiņas komandas, sešas no Igaunijas un cēsnieki. Uzreiz jāsaka, ka Cēsu jaunie futbolisti aizvadīja teicamu turnīru, atgriežoties mājās ar uzvarētāju kausu. FK “Cēsis” komandai sešās spēlēs sešas uzvaras, gūstot 18 vārtus, savos ielaižot tikai divas bumbas.

Komandām slodze liela, divās dienās sešas spēles, pirmajā – četras no tām. Šajā vecuma grupā jau spēlē lielo futbolu 11:11, spēles laiks mazāks – 2×17 minūtes.

Neskatoties uz salu un futbolam ne tik ļoti piemērotiem laik­apstākļiem, jaunie cēsnieki turnīru sāka apņēmīgi, pirmajā spēlē ar 4:1 uzvarot “Saku Sporting”. Tas deva pārliecību par spēkiem, ļāva sajust uzvaras garšu, un uzvaras gūtas arī trijās nākamajās pirmās dienas spēlēs. Ar 3:0 pieveikta komanda “JK Viljandi Tulevik”,    ar 4:0 pārspēta “Saue JK”, bet dienas noslēdzošajā spēlē ar 3:1 uzveikta komanda “FC Flora Valged”.

Otrajā dienā slodze nedaudz mazāka, tikai divas spēles, ar vienādu rezultātu 2:0 pieveikta “JK Noova” un “Parnu JK Poseidon”.

Komandas treneris Jurģis Zumbergs stāsta, ka braukuši ar mērķi būt trijniekā, bet uz tik veiksmīgu turnīru neesot cerējuši: “Mūsu stiprā puse bija laba fiziskā sagatavotība, vasarā daudz esam pie tās strādājuši. Pirmajā dienā bija četras spēles, kopējais spēles laiks sanāca vairāk nekā divas stundas, kas nav maz. Citās komandās pēdējās spēlēs bija jūtams nogurums, mūsu spēlētāji fiziski turējās ļoti labi! Bija prieks vērot, ka puiši rāda arī labu komandas spēli, ar labām izspēlēm, daudziem izgājieniem viens pret vienu ar vārtsargu. Arī aizsardzībā nospēlēja ļoti vienoti, ja kāds kļūdījās, klāt uzreiz bija nākamais, tāpēc arī tikai divi ielaisti vārti. Varu par spēlētājiem teikt tikai labu.”

U13 grupai šī ir pirmā vasara, kad zēni spēlē 11:11 futbolu, un pirmais gads vienmēr ir pielāgošanās gads pēc 8:8 futbola. Tagad lielāks laukums, tajā vairāk spēlētāju un vajadzīgas citas iemaņas, cita domāšana.

“Mazajā futbolā daudz nosaka katra spēlētāja individuālais sniegums, tehnisks spēlētājs, apvedot vienu, otru, jau ir pie vārtiem. Lielajā futbolā tik vienkārši nav, te visu nosaka komandas spēle, prasme atrast īsto vietu laukumā, arī spēja izmantot visu laukumu. Viss jau vēl zēniem neizdodas, bet ar katru spēli palielinās pieredze, uzlabojas kopējais sniegums. Tāpēc svarīgi piedalīties turnīros, un par to trūkumu šogad sūdzēties nevaram, katru nedēļu vismaz viena spēle. Šis “Saku Cup” bija    lielisks sezonas noslēgums ar daudziem gūtiem vārtiem un uzvaru turnīrā,” saka J. Zumbergs.

Turnīra labākā spēlētāja titulu ieguva Gustavs Zauriņš. Komandā vēl spēlēja: Kristers Kreitūzis, Markuss Miezītis, Ernests Kosītis, Gustavs Goba, Eduards Račila, Jēkabs Kurmelis, Kristaps Davidovs, Sergejs Zemtsovs, Mārtiņš Krauze, Gustavs Rubulis, Miks Laiviņš, Regnārs Lusts, Rinalds Vecmanis, Rihards Ozols.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Lekrings” tomēr tiek pie zelta

05:02
24.04.2024
117

Lai arī pirms nedēļas rakstījām, ka Cēsu virslīgas vīriešu florbola komanda “Lekrings” šogad valsts čempionātā palika vien trešajā vietā, tagad jāteic, ka sezonai tomēr izdevās pielikt arī zelta punktu. Kaut mazāku, bet tomēr.  Sestdien notikušajā Latvijas 1. čempionātā florbolā 3 pret 3 cēsnieki dramatiskā finālā ar 7:6 pieveica “Rubenes” vienību, kļūstot par pirmajiem šī formāta […]

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
61

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
66

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
98

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
48

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
40

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi