Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

“Cēsis/ Remarks” maina uzsvarus

Druva
00:00
22.11.2006
3

“Druva” jau rakstīja, ka sporta kluba “Cēsis” vadība aizvadītajā nedēļā tikās ar Latvijas basketbola līgā (LBL) spēlējošās komandas “Cēsis/ Remarks” galveno treneri Vladimiru Kiseļovu, lai pārrunātu šīs sezonas neveiksmes, kā rezultātā cēsnieki ir samērā tālu no kārotā četrinieka. Pēc tikšanās ar kluba vadību komandas treneris savas pārdomas un nākotnes redzējumu pastāstīja arī “Druvai”. Saruna notika pagājušajā nedēļā.

– Tātad jāatzīst, ka šīs sezonas uzdevums – pēc pirmā posma būt starp četrām labākajām komandām – netiks izpildīts?

– Teorētiskas iespējas vēl ir, bet laikam pareizāk būtu atzīt, ka to nespēsim īstenot. Tāpēc ar sporta kluba vadību pārrunājām, kur meklējama vaina, mēģinājām visu salikt pa plauktiņiem un izanalizēt, kas traucēja uzdevuma izpildei.

Gribu teikt paldies kluba “Cēsis” vadībai – Jānim Rozenbergam un Andrim Mihaļovam par darbu, ko viņi paveica pirms sezonas komandas komplektācijā. Viņi izdarīja daudz, lai uzdevums tiktu izpildīts, taču realitāte izrādījās nedaudz citādāka.

– Kur meklējami apstākļi, kas liedza sasniegt iecerēto, jo pērn ar salīdzinoši vājāku sastāvu rādīts krietni labāks sniegums?

– Pirmām kārtām vainu meklēju sevī. Jāatzīst, ka man neizdevās izveidot komandu no spēlētājiem ar pazīstamiem uzvārdiem, ar kuriem tika noslēgts kontrakts. Jāsecina, ka pieredzējušajiem spēlētājiem basketbols palicis tikai kā hobijs. Viņi nāk uz treniņiem, spēlē, bet redzams, ka cenšas pabeigt basketbolistu karjeru, vairāk darbojas individuāli, tāpēc vienotu komandu izveidot neizdevās. Varbūt tam bija vajadzīgs daudz vairāk laika. Negribu pārmest spēlētājiem, ka kāds nestrādāja ar atdevi, bet šogad nebija komandas. Iepriekšējā sezonā komandas spēles stils bija citādāks, mēs spēlējām ātru basketbolu ar agresīvu aizsardzību, un bija laba komandas gaisotne. Šogad tas izpalika. Mūsu cerības, ka var uzvarēt ar spēlētājiem, kuriem ir zināmi uzvārdi, nepiepildījās. Ir labi, ja var mācīties no citu kļūdām, šoreiz mums jāmācās no savējām.

Nevar teikt, ka komanda spēlēja slikti, bet arī citas komandas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kļuvušas krietni spēcīgākas. Palielinājies komandu budžets, treneru korpusā ienākuši tādi pazīstami uzvārdi kā Krauliņš, Valters, Melderis, komandās parādījušies spēcīgi spēlētāji. Vairākas komandas trenējas divas reizes dienā. Par līmeni liecina arī tas, ka, piemēram, Gulbenes komanda, kas pērn spēlēja Baltijas basketbola līgā, šogad piedzīvojusi jau trīs zaudējumus.

Šajā sezonā sākām sadarbību ar Vitāliju Umbraško par fizisko treniņu uzlabošanu, par jaunām un modernākām treniņu metodēm. Taču rezultāti nav tik ātri, kā gribētos.

– Komanda rādīja labu sniegumu, bet vairākās spēlēs zaudēts pašā galotnē.

– Pēc katras zaudētas spēles meklēju iemeslu, kas un kāpēc. Kādas bija manas kļūdas, ka zaudējām spēles galotnēs. Iespējams, neatradu īsto spēlētāju, kuram katras konkrētās spēles izskaņā uzticēt līdera lomu. Un sekoja zaudējumi pret komandām, kuras bija jāuzvar. Varbūt radās psiholoģiskas problēmas. Lieliem sportistiem ir tā, ja pazaudē uzvaras garšu, spēle vairs neiet.

– Tātad, šīs sezonas plāns paliek neizpildīts. Bet ko tālāk?

– Ar kluba vadību smalki pārrunājām nākotnes redzējumu. Mērķis paliek – izveidot labu un spēcīgu vīriešu basketbola komandu Cēsīs. Tāpēc sāksim meklēt savu komandas stilu un domāt par nākotni.

Centīsimies iesaistīt komandā mūsu sporta skolas audzēkņus, dot viņiem izjust LBL garšu. Ar katru viesspēlētāju atsevišķi būs pārrunas, vai viņš ir gatavs palīdzēt jaunas komandas veidošanā. Vai viņam pieņemams tāds spēles stils, kādu to gri-bam izveidot. Ja ne, meklēsim atbilstošāku spēlētāju.

– Kurus vietējos spēlētājus redzēsim laukumā?

– No 1990.gadā dzimušajiem dosim iespēju spēlēt Dāvim Krastiņam, kurš varētu būt saspēles vadītājs, un Tomam Stalmanim, kura augums ir 2,04 metri. Paliek komandā Dāvis Rozītis, Juris Timaškovs. Atpakaļ komandā gribam Iļju Kiseļovu. Piedāvāju spēlēt arī Aldim Veinbergam, bet viņš šo sezonu grib pabeigt Saldus komandā. Katrā ziņā, nākamgad komplektējot komandu, vispirms runāsim ar saviem spēlētājiem, jo arī skatītāji grib redzēt tos. Protams, bez viesspēlētājiem iztikt nevaram, to nevar neviens klubs.

– Vai no kāda spēlētāja paredzēts atteikties?

– Ar katru atsevišķi pārrunāšu, kā viņš redz savu vietu komandā. Arī otrajā etapā mums jācīnās par iespējami augstāku vietu, un bez labiem spēlētājiem to neizdarīt. Mums kopīgi jāveido jauna komanda.

– Vai kluba vadība nelika manīt, ka vainojams treneris?

– Es viņiem izstāstīju savu redzē-jumu, kur varētu būt manas kļūdas un kā redzu iespēju tās labot, uzlabojot arī spēles stilu. Pagaidām no maniem pakalpojumiem viņi neatteicās, bet tas jālemj vadībai, ne es tur ko noteikšu.

Jāatzīst, ka šogad nedaudz ne-novērtējām pretiniekus vai pārvērtējām sevi. Domājām, ka savāksim komandu, piesaistot labus spēlētājus, četriniekā iekļūsim, un tad piemeklēsim spēlētājus vēl dažās pozīcijās, lai labāks sniegums būtu cīņā par medaļām. Tā nesanāca. Bet, manuprāt, par sliktu Cēsu basketbolam šī mācība nenāks. Būs secinājumi, kas varbūt ļaus pakāpties augstāk. Es gribu, lai vīriešu basketbols Cēsīs ir tagad un turpmāk. Lai varam rādīt spēli, kas patīk skatītājiem, lai viņi pēc katras spēles ir gandarīti, neatkarīgi no rezultāta – uzvaras vai zaudējuma. Kā treneris gribu pie-rādīt, ka arī ar šo komandu var rādīt labu sniegumu.

Ja man uzticēs komandas formēšanu arī nākamgad, vispirms izveidosim komandas stilu, un tad uz katru pozīciju meklēsim atbilstošos spēlētājus.

– Ko iegūs skatītāji, kuri šogad varbūt ir nedaudz vīlušies savā komandā, jo, kā zināms, līdzjutējiem vienmēr vajag uzvaras?

– Uz visām turpmākajām šīs sezonas spēlēm skatītājiem ieeja būs bez maksas. Komanda tagad būs savas spēles meklējumos, lai tā apmierinātu skatītājus.

Man kā trenerim nepatīk, ka skatītāju rindas kļūst arvien tukšākas, bet es saprotu arī viņus. Komanda var zaudēt, un skatītāji būs apmierināti, ja būs bijusi laba spēle. Bet ja nav arī spēles, ko varam piedāvāt skatītājiem? Mums jāspēlē ātrs basketbols ar labu, agresīvu aizsardzību, tāds, kas spēj iepriecināt skatītājus.

Tas, ka neiekļūsim četriniekā, nenozīmē, ka esam nolaiduši rokas. Katrā spēlē iesim tikai uz uzvaru. Uz Cēsīm brauks spēcīgas komandas, kuras ir vadošās LBL, un nevienai vieglu spēli nesolām. Gribam, lai skatītāji redz, ka spēle uzlabojas.

– Varbūt arī mūsu komandai jātrenējas biežāk, lai panāktu citas komandas?

– Šogad neko mainīt nevaram, jo līgumos atrunāts, cik bieži notiek treniņi. Par nākamo sezonu vēl nav domāts, jo nezinu, vai kluba vadība man uzticēs vadīt komandu. Bet, ja gribam iet uz priekšu, jādomā par treniņu procesa izmaiņām. Viens no variantiem, ka ir trīs, četri profesionālie spēlētāji, kuri trenējas divas reizes dienā, veidojot komandas kodolu, citi ieņem tādu kā pus-profesionāļa statusu un trenējas tikai vakaros.

– Tātad tagad jau tiek domāts par nākamo LBL etapu, kurā spēlēs komandas, kas neiekļūs labāko četriniekā?

– Jā, jo otrajā etapā, kurā paliks astoņas komandas, viss sāksies no nulles, un divos apļos tiks noteikts galīgais vietu sadalījums Latvijas čempionātā. Pēdējās vietas ieguvēji automātiski izkritīs no LBL, bet priekšpēdējās vietas ieguvēji pārspēlēs ar amatieru līgas otrās vietas ieguvēju.

Cīnīsimies par katru uzvaru, lai ieņemtu iespējami augstāku vietu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
18

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
47

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi