Svētdiena, 14. aprīlis
Vārda dienas: Strauja, Gudrīte

Čempionu tituli, spītējot dubļiem

Jānis Gabrāns
04:36
20.10.2023
2
Cempionts Krosaa2 1

Jau ierastā vietā, Drabešu pagastā pie Āraišu dzirnavām, aizvadīts Latvijas čempionāts krosa skrējienā.

Ja iepriekšējos gados laika apstākļi skrējējus lutināja, šogad vienīgais pluss bija gaisa temperatūra, kas bija virs desmit grādiem, bet nemitīgi lija lietus, pūta pamatīgs vējš. Iepriekšējo dienu lietus trasi bija krietni samērcējis, un bija skaidrs, ka sausām un tīrām kājām neizdosies veikt pat pirmos metrus, jau nokļūšana līdz starta vietai bija dubļaina.

Šī situācija skrējiena rīkotājiem lika mainīt sacensību programmu. Sākotnēji bija ieplānots, ka trasē vispirms dosies jaunākie sportisti un to noslēgs pieaugušie, taču, ņemot vērā, ka jaunākajās grupās dalībnieku skaits liels un ar katru skrējienu trase kļūs arvien sliktāka, nolēma vispirms distancē laist U16, U18, U20 un pieaugušo vecuma grupu skrējējus. Viņi cīnījās arī par iespēju startēt Baltijas komandu čempionātā krosā, kas notiks 28. oktobrī Igaunijā. Ceļazīmi ieguva sportisti, kuri izcīnīja godalgotās vietas savās grupās.

Uz starta stājās arī vairāki mūsu novada skrējēji, bet pie čempionu titula un ceļazīmes uz Baltijas čempionātu tika vien Roberts Glazers, kurš pārliecinoši uzvarēja U20 grupā junioriem. Jau no pirmajiem metriem viņš izvirzījās vadībā un ar katru apli arvien vairāk palielināja pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Sešu kilometru distancē viņš finišēja pēc 23 minūtēm 38 sekundēm, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par minūti un desmit sekundēm. U20 grupā Roberts krosā triumfēja ­otro gadu pēc kārtas un ar šo arī noslēdza dalību junioru grupā.

Pēc finiša sportists atzina, ka skrējiena taktika bija skaidra jau pirms starta, jāskrien savā tempā, saprotot, ka nāksies veikt distanci vienatnē: “Cerēju, ka vēl kāds kādu laiku turēs līdzi, bet tas nenotika. Šāda distance prasīja krietni vairāk spēkā, nekā skrienot trasi sausā laikā. Dubļi pamatīgi, bet apstākļi jau visiem vienādi. Sākumā domāju, ka pirmajā aplī centīšos izvairīties no peļķēm, lai sausākas kājas, bet itin drīz sapratu, ka tas veltīgi.”

Lai arī trase smaga, pēc finiša R. Glazers nemaz neizskatījās pārāk noguris. “Šogad tiešām esmu labā formā, jūtu, ka kājas ir stipras. Vairāk esmu strādājis pie spēka treniņiem, un rezultāts ir. Šajā trasē stipras kājas bija ļoti nepieciešamas, pretējā gadījumā tikt augšā kalnā būtu grūti.”

Tagad Roberts var sākt gatavoties Baltijas čempionātam, kurā cer gūt revanšu par pērno neveiksmi, kad nācās izstāties. Kā labs treniņš būšot šīs nedēļas nogalē notiekošās trīs dienu sacensības Sāremā, kur viņš kopā ar klubu “Ašais” ir regulāri viesi.

Pieaugušo konkurencē sievietēm 5.vietā Daido Dagne Brūvere (Cēsu Vieglatlētikas klubs), bet U16 grupā jaunietēm 6.vietā Estere Piksone (SK ASM).

U18 grupā jauniešiem Roberts Cercins (SK “Ašais”) finišēja astotajā vietā, lai gan bija cerējis uz augstāku vietu. Viņš neslēpa, ka trase bijusi ļoti smaga un skrējiens vairāk bijusi cīņa ar sevi, nevis konkurentiem: “Jābūt īpaši uzmanīgam, skrienot no kalna, var paslīdēt un nokrist, bet tikt augšā ļoti sarežģīti, bija sajūta, ka divi soļi uz priekšu, viens atpakaļ. Nācās tērēt ļoti daudz spēka, bet izdarīju visu, ko varēju, un jāsamierinās ar to vietu, kura ir.”

Gana labi mūsējiem veicās pieredzējušo skrējēju grupās. S30 grupā čempiones tituls Līgai Gudēvicai – Liepiņai. V55 grupā sudraba medaļa Ivaram Oraše­v­skim, 5.vietā Pēteris Serovs, bet S50 grupā uz goda pjedestāla divas komandas “Noskrien Cēsis” dalībnieces: otrajā vietā Anita Ieviņa, trešajā Žanna Vanaga.

Jaunākajās grupās dalībnieku skaits kupls, taču Cēsu novada skrējēju ļoti maz, lai arī ar Latvijas Vieglatlētikas savienību bija panākta vienošanās, ka Cēsu novada skolēniem dalība valsts čempionātā krosā būs par samazinātu dalības maksu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
9

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
31

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
77

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Eiropas kausi un medaļas jaunajiem basketbolistiem

06:03
08.04.2024
68

Ar izcīnītajām godalgotajām vietām no Eiropas jaunatnes līgas atgriezušās divas Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā. U14 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas 1.divīzijā, bet U15 puiši bronzu 2.divīzijā, izcīnot tiesības spēlēt lielajā finālā kopā ar 1.divīzijas labākajām komandām. Izbaudīt basketbolu Eiropas meiteņu basketbola līgā izšķirošās spēles “Final Four” formātā notika Rīgā. […]

“Einšteins” – trīskārtējie čempioni

08:57
05.04.2024
43

Ar komandas “Einšteins” uzvaru noslēdzies septītais Cēsu novada florbola čempionāts. Gan zelta spēlē, gan cīņā par trešo vietu pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu uzvarētājus. Jānis GabrānsTiesa, fināla spēkošanās sērijā līdz divām uzvarām starp komandām “Einšteins” un “Amata” bija ļoti sīva, abās spēlēs visu izšķīra vienu vārtu starpība. Pirmajā spēlē sākumā labāk klājās “Amatas” komandai, […]

Nītaurietis – čempions loka šaušanā

08:05
30.03.2024
96

Kanāriju salās Spānijā notika Eiropas Apvidus loka šāvēju čempionāts telpās. Latviju sacensībās pārstāvēja loka šāvējs Andris Kuzņecovs. Trijās dienās dalībnieki izšāva trīs vingrinājumus: divus Indoor raundus un Flint raundu. Lai arī Andrim konkurence nebija liela, viņam izdevās labot trīs pasaules, trīs Eiropas rekordus un arī trīs Latvijas rekordus katrā no raundu veidiem un kopējo trīs […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
19
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi