Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Jūlijs, Ainis

Biatlonisti sāk sezonu

Druva
00:00
29.11.2006
3

Ar 15 kilometru individuālo distanci šodien Zviedrijas pilsētā Esterzundā sāksies pirmais Pasaules kausa posms biatlonā. Šodien trasē dosies dāmas, vīri savu dalību pasaules kausa izcīņā sāks rīt.

Salīdzinājumā ar aizvadīto olimpisko sezonu Latvijas dāmu izlasē notikušas izmaiņas, jo aktīvās sporta gaitas pārtraukušas Anžela Brice un Linda Savļaka, kas bija varbūt nedaudz negaidīts lēmums. Un lai arī Latvijas dāmas šajā sezonā katrās sacensībās var startēt ar četrām dalībniecēm, vairāk nekā trīs kvotas izmantotas netiks. Iemesls ļoti vienkāršs, trūkst ceturtās biatlonistes. Ja vīru grupā konkurence uz vietām izlasē ir jūtama, dāmām pagaidām uz vietu izlasē pretendē trīs sportistes – Madara Līduma, Gerda Krūmiņa un Līga Glāzere. Mūsu rajona sporta līdzjutēji šogad varēs vairāk pasekot līdzi sieviešu startiem, jo Gerda un Līga ir mūsu biatlona skolas audzēknes. Tiesa, L.Glāzere pasaules līmenī startēs pirmo gadu, un būs vajadzīgs laiks, lai iejustos biatlona augstākajā sabiedrībā.

Lielākās cerības tomēr tiek liktas uz M.Līdumu, kura aizvadītajā sezonā uzrādīja labus rezultātus. Pagaidām aktuāls paliek jautājums par Latvijas dāmu stafetes komandu, jo tās rezultāti svarīgi, lai krātu punktus nāciju ieskaitē. Dzirdēta versija, ka stafetē mūsējām talkā tomēr varētu nākt A.Brice.

Ceturtdien 20 kilometru distancē dosies vīri, un jau tradicionāli komandas līderis būs Ilmārs Bricis. Vēl izlasē iekļauti Edgars Piksons, Kristaps Lībietis, Jānis Bērziņš un Gints Rozenbergs.

Pirms sezonas pārbaudes mačos, kas notika Monio, kur piedalījās spēcīgākie Latvijas, Igaunijas, Somijas un Vācijas biatlonisti, labākos rezultātus no mūsējiem uzrādīja I.Bricis, bet vājāk veicās J. Bērziņam. Tāpēc iespējams, ka pirmie mači Jānim būs jāpavada uz rezervistu soliņa, bet to redzēsim rīt.

Esterzundā Latvijas izlasē būs vēl viens mūsu rajona sportists, Intars Spalviņš. Tiesa, šoreiz viņu trasē neredzēsim, Intars piekritis šajā posmā palīdzēt ar slēpju sagatavošanu, lai atvieglotu darbu pieredzējušajam speciālistam Aivaram Bogdanovam.

Piektdien notiks sprints sievietēm, bet sestdien sprinta distancē sacentīsies vīri. Savukārt svētdien notiks sacensības iedzīšanā.

Biatlons Eiropā valdīs visu decembri, jo otrā posma sacensības notiks no 6.līdz 10.decembrim Hohfilcenē (Austrija), bet trešais no 14.līdz 17.decembrim Osrblī (Slovākija).

Savā trasē mūsu biatlonistus ieraudzīsim gadu mijā, kad Priekuļos notiks Latvijas čempionāts, kas būs arī viens no atlases mačiem cīņā par vietu galvenajā izlasē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
27

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
71

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Eiropas kausi un medaļas jaunajiem basketbolistiem

06:03
08.04.2024
65

Ar izcīnītajām godalgotajām vietām no Eiropas jaunatnes līgas atgriezušās divas Cēsu pilsētas Sporta skolas (CPSS) komandas trenera Reiņa Rudzīša vadībā. U14 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas 1.divīzijā, bet U15 puiši bronzu 2.divīzijā, izcīnot tiesības spēlēt lielajā finālā kopā ar 1.divīzijas labākajām komandām. Izbaudīt basketbolu Eiropas meiteņu basketbola līgā izšķirošās spēles “Final Four” formātā notika Rīgā. […]

“Einšteins” – trīskārtējie čempioni

08:57
05.04.2024
43

Ar komandas “Einšteins” uzvaru noslēdzies septītais Cēsu novada florbola čempionāts. Gan zelta spēlē, gan cīņā par trešo vietu pietika ar divām spēlēm, lai noskaidrotu uzvarētājus. Jānis GabrānsTiesa, fināla spēkošanās sērijā līdz divām uzvarām starp komandām “Einšteins” un “Amata” bija ļoti sīva, abās spēlēs visu izšķīra vienu vārtu starpība. Pirmajā spēlē sākumā labāk klājās “Amatas” komandai, […]

Nītaurietis – čempions loka šaušanā

08:05
30.03.2024
96

Kanāriju salās Spānijā notika Eiropas Apvidus loka šāvēju čempionāts telpās. Latviju sacensībās pārstāvēja loka šāvējs Andris Kuzņecovs. Trijās dienās dalībnieki izšāva trīs vingrinājumus: divus Indoor raundus un Flint raundu. Lai arī Andrim konkurence nebija liela, viņam izdevās labot trīs pasaules, trīs Eiropas rekordus un arī trīs Latvijas rekordus katrā no raundu veidiem un kopējo trīs […]

"Buki" sāk skriet

11:36
28.03.2024
140

Ar sacensībām Saulkrastos startējusi skriešanas seriāla “Stirnu buks” kārtējā sezona, kurā ieplānoti septiņi posmi. To, ka šis ir Latvijā populārākais taku skriešanas seriāls, apliecināja lielais dalībnieku skaits, dažādās distancēs uz starta stājās 4252 dalībnieki. Pasākuma galvenais organizators Rimants Liepiņš uzsver, ka šobrīd ir ļoti svarīgi būt kopā un stiprināt mūs kā Latvijas iedzīvotāju un sabiedrības […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
9
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi