Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Ar sudrabu no Baltijas

Jānis Gabrāns
12:47
25.01.2024
9
U14 Sudrabs Copy

Baltijas basketbola līgā noslēdzies pamatturnīrs, un trešajā posmā, kas notika Rīgā, Cēsu Sporta skolas U14 grupas meitenes trenera Reiņa Rudzīša vadībā izcīnīja sudraba medaļas.

Turnīrā komandas aizvadīja 15 spēles, gūstot 12 uzvaras, un pārliecinoši sev garantējušas vietu finālā, kad notiks cīņas par šīs sezonas godalgām.

Noslēdzošajā posmā savā grupā cēsnieces uzvarēja visās četrās spēlēs, izcīnot 1.vietu. Ar 46:41 pārspēta Somijas komanda “PuHu”, ar 59:24 komanda “Jugla”, ar 68:35 vēl viena Somijas komanda “BC Nokia” un ar 51:47 komanda “Jūrmala”. Šī bija spēle par uzvaru grupā un iekļūšanu finālā. Cēsu komanda veiksmīgi aizvadīja spēles pirmo pusi, uzvarot 38:24. Pēc pārtraukuma jūrmalnieces metās atspēlēties, arvien vairāk deldējot Cēsu komandas pārsvaru. Pēdējā minūtē tas tika samazināts līdz trīs punktiem un pēdējo sekunžu tālmetiens, kas ļautu panākt izlīdzinājumu pamatlaikā, netrāpīja grozā, tādējādi   cēsnieces varēja priecāties par uzvaru. Cēsu komandā rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Elīna Puriņa.

Uzvara ļāva Cēsu basketbolistēm ieņemt pirmo vietu grupā un iekļūt finālā, lai spēlē pret otrās grupas uzvarētajām “BJBS Rīga/ Jugla” noskaidrotu U14 grupas spēcīgāko komandu Baltijas līgā. Šoreiz nācās atzīt Rīgas komandas pārākumu (65:44). Cēsu komandā 13 punktus guva E. Puriņa, 12 – Taisija Danileiko un Marija Dzihora.

Šo komandu duelis zīmīgs arī ar to, ka Latvijas čempionātā abas cīnās bez zaudējumiem. Tiesa, Rīgas komanda spēlē Superlīgā, kur ir pārliecinošas līderes ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs, bet cēsnieces – Nacionālajā līgā, kur 11 spēlēs gūtas 11 uzvaras.

Komandas treneris Reinis Rudzītis atzīst, ka meitenes turnīru aizvadījušas pārliecinoši, neraugoties uz šo vienu zaudējumu pret Superlīgas līderēm: “Īpaši gribu uzteikt uzvaru pret Jūrmalas komandu, kas arī ir Superlīgas komanda, šobrīd tur ieņem trešo vietu. Līdz šim savstarpējās spēlēs bijām piedzīvojuši zaudējumus, šoreiz izdevās pirmo reizi izcīnīt uzvaru. Viegli nebija, bet varbūt arī veiksme bija mūsu pusē, un gribas teikt, ka šī bija turnīra labākā spēlē. Esmu lepns par komandu!”

Treneris stāsta, ka turnīrs bijis izaicinošs, uz tā norisi sekas atstāja arī laika apstākļi. Apgrūtinātās braukšanas dēļ komandas kavējās, spēles sākās ar pamatīgu nobīdi, un piektdienas vakara spēli, kam bija jāsakās astoņos vakarā, sāka tikai desmitos.    Pēc tam vēl ceļš uz mājām, lai otrā rītā pusdesmitos atkal dotos uz nākamajām spēlēm.

Treneris norāda, ka šādas spēles pret spēcīgākām komandām ir ļoti nozīmīgas, lai meitenes varētu audzēt meistarību: “Ja nāk tikai uzvara pēc uzvaras, tas pārāk nemotivē, vajadzīgi arī zaudējumi. Tāpēc vajadzīga Baltijas līga, Eiropas jaunatnes līga, kur pretī nāk spēcīgas komandas, kas dod tik vajadzīgo pieredzi. Jau esmu teicis, ka Latvijā meiteņu basketbolā turnīru trūkst, tāpēc jāizmanto šādas iespējas, startējot starptautiskajos turnīros. Prieks, ka meitenes tiek pamanītas un nedēļas nogalē reģiona izlasē U14 komandā iekļauta Elīna Puriņa, bet pie U15 komandas – Amēlija Belasova. Kopumā mums ir kādi seši septiņi audzēkņi, ieskaitot zēnus, kuri ir pamanīti. Var teikt, ka Cēsu basketbols atkal atgriežas apritē. ”

Baltijas basketbola līgas turnīrā komandā rezultatīvākā T. Danileiko, kura 14 spēlēs guva 223 punktus jeb vidēji 19,93 spēlē, kas ir labākais rādītājs starp visām komandām. E. Puriņai 14 spēlēs 132 punkti jeb 9,43 spēlē, bet M. Dzihorai – 129 jeb 9,21 vidēji spēlē.

Februāra sākumā komandai starts Eiropas jaunatnes līgā, kur komanda ir top4, bet pēdējā posmā svarīgi saglabāt tur vietu, lai varētu spēlēt lielajā finālā, kur piedalīsies četras labākās.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Apse” nosargā titulu

15:32
22.04.2024
24

Ar komandas “Apse” uzvaru noslēdzies apvienotais Cēsu un Smiltenes novada čempionāts basketbolā, kam sākotnējais nosaukums bija Vidzemes basketbola līga.  Šajā sezonā čempionātā startēja septiņas komandas: piecas no Smiltenes novada, viena Igaunijas komanda un “Apse” no Cēsīm. Regulārajā turnīrā komandas izspēlēja vienu apli, “Apse” izcīnīja piecas uzvaras, piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 83:84 pret “Basketbola klase Valkā”. Izslēgšanas […]

“Lekrings” bronzas mirdzumā

05:41
18.04.2024
49

Aizvadītās nedēļas nogalē (13.,14.04.) medaļas sadalīja Latvijas florbola čempionāta virslīgas komandas, un šoreiz bronzas medaļas gan kluba “Lekrings” vīriešu, gan sieviešu komandām. Atkārtots panākums Kā pirmās cīņā par medaļām iesaistījās “Lekrings” dāmas, kurām bronzas spēle notika ceturt­dienas vakarā. Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka Cēsu komanda noskaņojusies tikai uz uzvaru. Te var atcerēties, ka […]

Orientieristiem sākas cīņa par Latvijas kausiem

06:14
15.04.2024
97

Latvijas kausā orientēšanās sportā jau aizvadīti pirmie posmi. Sezona sākās Lieldienu brīvdienās, bet pagājušās nedēļas nogalē risinājās divu dienu orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, pulcējot vairāk nekā 750 orientieristu, viņu vidū arī kupls skaits Lietuvas sportistu. Savu varējumu rādīja arī komandas “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji.  Divu dienu kopvērtējumā elites grupās labākie: dāmām Leonarda Baltiņa, kurai 4.vieta, […]

Stadions četros gadalaikos izskriets

13:59
13.04.2024
46

Jau trešo sezonu sporta klubs “Ašais” un tā vadītājs Austris Āboliņš piedāvā īpašas sacensības, skriešanas seriālu “Stadions 4 gadalaikos”. Jau nosaukums vēsta, ka dalībniekiem ir iespēja Cēsu stadionā startēt ik sezonā, arī tik neierastajā – ziemā, kad, šķiet, stadionā neviens neskrien. Katrā posmā dalībnieki veic atšķirīgu distanci – vasarā 400 m, rudenī startē jūdzes skrējienā, […]

Sezona iesākta veiksmīgi

07:10
11.04.2024
38

Ventspilī aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts mešanu disciplīnās. Lai arī nosaukumā iekļauts vārds “ziemas”, patiesībā šīs ir sezonas pirmās vieglatlētikas sacensības stadionā. Tajās jau ierasti sacenšas diska, šķēpa un vesera metēji. Uz Ventspili no Cēsīm devās arī vairāki trenera Māra Urtāna audzēkņi, lai rādītu spēkus diska mešanā. Sezona iesākta ļoti atzinīgi, pārvedot mājās vairākas godalgas. Īpaši […]

Līgatnes florbolistēm– sudrabs

06:25
10.04.2024
94

Sadalītas medaļas un tituli Latvijas čempionātā sievietēm 1.līgā, kur finālā tikās komandas “Līgatne” un “Rubene 1”. Favorītu lomā rubenietes, kuras uzvarēja regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles var atnest pārsteigumus. Pēc pirmās trešdaļas 1:0 “Rubene 1” labā, otrās trešdaļas sākumā Līgatnes komanda panāca izlīdzinājumu. Taču spēles turpinājumā noteikumus laukumā diktēja “Rubene 1” komanda, spēli noslēdzot savā […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi