Svētdiena, 19. maijs
Vārda dienas: Lita, Sibilla, Teika

“Apkārt Cēsīm” ar jauniem rekordiem

Jānis Gabrāns
05:26
01.05.2024
139
Aapkart Cesim

Starts! Dalībnieki devušies distancē, centrā uzvarētājs 10 km distancē Dmitrijs Serjogins. FOTO: Guntis Bērziņš

Lielās talkas dienā, 27.aprīlī, skriešanas entuziasti pulcējās skrējienam “Apkārt Cēsīm”. Kopš atjaunošanas tas notika trešo reizi. Skrējiens iezīmējās gan ar jaunu dalībnieku skaita rekordu, gan ar jaunu rekordu vīriešu konkurencē 10 km distancē.

Skrējienam reģistrējās 435 dalībnieki, par gandrīz simtu vairāk nekā pirms gada. Atgā­dināsim, ka pirms trim gadiem sporta kluba “Ašais” vadītājs Austris Āboliņš atjaunoja “Ap­kārt Cēsīm”, tas ir saņēmis 10 km trases sertifikātu un iekļauts World Athletic kalendārā. Skrē­jiens notiek sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un ilggadējo atbalstītāju Ansi Kupli.

Vīriem elites grupā uz starta stājās arī 2022.gada uzvarētājs, Latvijas rekordists pusmaratonā Dmitrijs Serjogins, kurš jau no pirmajiem metriem apliecināja, ka ieradies, lai uzvarētu. Ja pirms starta bija cerības, ka nopietnāku konkurenci sagādās Igaunijas skrējēji, tas nenotika, un D. Serjogins svinēja pārliecinošu uzvaru, otrās vietas ieguvēju apsteidzot par minūti un 11,7 sekundēm. Viņa pārsvars bija tik liels, ka pirms finiša līnijas šķērsošanas uzvarētājs vēl mierīgi vairākas reizes piepumpējās balstā guļus.

Sarunā ar “Druvu” D. Ser­jogins atzina, ka uz Cēsīm braucis tikai ar vienu mērķi – uzvarēt un labot pirms diviem gadiem uzstādīto rezultātu: “Šoreiz gan nekāda cīņa nesanāca, varēju skriet ar zināmu rezervīti, kontrolējot situ­āciju. Zināju, ka vajadzības gadījumā varu tempu kāpināt, bet to nevajadzēja. Lai arī visu savu varējumu neparādīju, izdevās izskriet trases rekordu, nākamgad varēšu to uzlabot!”

D. Serjogins ir izteikts šosejas skrējējs, nestartē taku skrējienos. Viņš atcerējās, ka pirmo reizi Cēsīs skrējis jau 2007. gadā, tāpēc pilsētas reljefs ir labi zināms un problēmas nav radījis.      

Otrais finišēja daudzkārtējais Igaunijas čempions stadionā un telpās Ollavi Allase, bet trijnieku noslēdza Latvijas skrējējs Emīls Reinfelds. Labākais no mājiniekiem bija Raitis Jirgensons (“Noskrien Cēsis”), kurš finišēja 13.vietā.

Dāmu konkurencē 10 km distancē trīs ātrākās: Alise Petrova (Skriešanas skola), Jeļena Ābele (“abele.runners”) un Kitija Val­tere (SK “Bulta”). Labākā no mājiniecēm Agnese Strazdiņa – Jaunzema (“Noskrien Cēsis”) uzrādīja 15. ātrāko rezultātu absolūtajā vērtējumā dāmām.

10 km distancē atsevišķās vecuma grupās Cēsu novada skrējējiem šādi sasniegumi: V40 grupā 2. R. Jirgensons (“Noskrien Cē­sis”), 5. Mārtiņš Treijs (“Noskrien Cēsis”); S40 grupā 5. Marta Liepiņa (“TRX Cēsis”); V50 grupā 5. Aldis Zelčs (“Virsotne/ MARMOT”), 6. Dzintars Jakāns (“TRX Cēsis”); D50 grupā 5. Žanna Vanaga (“Noskrien Cē­sis”), 6. Vineta Skrastiņa (“No­skrien Cēsis”); V60 grupā 3.Ivars Oraševskis (“Noskrien Cēsis”); S60 grupā 2. Agrita Pilābere (“Meridiāns”).     

5km distancē absolūtajā vērtējumā pirmais alūksnietis Jānis Žagars ar jaunu trases rekordu (16:31). Otrajā vietā Mārtiņš Babkins (SK “Bulta”), trešais – Adrians Vaisjūns (“Arkādija”). Labāko sešnieku noslēdza Rū­dolfs Raudziņš (CPSS). Trīs ātrākās dāmas šajā distancē: Marta Gustiņa (individuāli), otrā Una Pērkone (“Smiltenes putekļi”), trešā Šarlote Gredzena (Valmieras Sporta skola). No mūsu puses labākā absolūtajā vērtējumā Ma­dara Grauduma (CPSS), kura uzrādīja 12.rezultātu.

Atsevišķās vecuma grupās mūsējo veikums šāds: V12 grupā 2. Rūdolfs Dumbris (Cēsis), 4. Roberts Indrēvics (Straupe), 6. Harijs Jansons (CPSS); S12 grupā 2. Madara Grauduma (CPSS), Alise Krastiņa (CPSS), 6. Kristela Ivanova (CPSS); V14 grupā 4. Krišjānis Platacis (OK “Meridi­āns”), 6. Valters Nakurts (CPSS); S14 grupā 4. Adele Šlēziņa (“Bērzkrogs Auto”), 6. Nellija Puriņa (CPSS); V16 grupā 4. Ernests Skride (CPSS), 5. Armands Gulbis (SK “Vecpie­balga”); S16 grupā 5. Estere Piksone (ASM); V18 grupā 3. Rūdolfs Raudziņš (CPSS); S18 grupā 5. Alise Kampenusa (Cē­sis), 6. Anete Lismente (Cēsis); V “Open” grupā 4. Emīls Freivalds (Cēsu Valsts ģimnāzija), 6. Ernests Jekimovs; S “Open” grupā 4. Anita Ieviņa (“Noskrien Cēsis”), 6. Santa Kampuse (Cē­sis).

Bērnu skrējienā 0,6 km distancē meitenēm trīs ātrākās bija cēsnieces: Adele Millere, Madara Šķēle un Jasmīna Anna Breikša, bet zēniem 2.vietā Ernests Sproģis.

Skrējiena noslēgumā rīkotājs Austris Āboliņš atzina, ka viss ir izdevies: “Patīkami, ka uzstādīts jauns trases rekords, arī dalībnieku skaits jūtami palielinājies. Priecē, ka dalībnieku vidū bija gan Dmitrijs, gan spēcīgi Igau­nijas skrējēji. Gribas cerēt, ka arī turpmākie gadi pulcēs jaunus dalībnieku rekordskaitļus un būs arī jauni trases rekordi.”

Jautāts, kas ierakstīts ailīte, ko vajadzētu uzlabot, viņš norāda, ka būtu jāpiestrādā pie sabiedrības izpratnes uzlabošanas, un tas attiecināms gan uz dalībniekiem, gan pilsētniekiem kopumā: “Gribētos cieņpilnāku attieksmi no dažu autovadītāju puses, kuri atklāti ignorē to, ka notiek sacensības. Arī ne visi dalībnieki izturas pietiekami atbildīgi, vēlas piedalīties, bet negrib ievērot nolikuma prasības. Latvijā dalībniekiem jāmāca vēl viena nianse – pieteikties laikus, neatlikt uz pēdējām dienām, tā radot pārslodzi skrējiena organizatoriem. Daudzviet pasaulē skrējienos reģistrācija tiek slēgta jau nedēļu pirms starta dienas, ja nokavēji pieteikšanos, neko mainīt nevar. Mums skrējēji līdz pēdējām brīdim zvana, jautā, vēlas pieteikties, bet Latvijā jau tā iegājies, ka daudzviet vēl īsi pirms starta var reģistrēties. Visiem mums vēl ir, kur pilnveidoties!”

Noskrien Cesis

Padarīts! Kārtējais kopīgais ieraksts kluba “Noskrien Cēsis” skrējienu sarakstā izdarīts, un var arī sanākt uz kopīgu foto. FOTO: Guntis Bērziņš

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Personīgie rekordi un medaļas

21:08
16.05.2024
85

“Svētavota” kauss lodes grūšanā un diska mešanā, ko rīko biedrība “Cēsu Vieglatlētikas klubs” sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru un Cēsu pilsētas Sporta skolu (CPSS),  Cēsu Valsts ģimnāzijas stadionā pulcēja vairāk nekā simts sportistu no Latvijas un viesus no Igaunijas. Kluba vadītājs un šo sacensību idejas autors Māris Urtāns uzsver, ka tik liels dalībnieku skaits ir […]

“Lekrings” senioriem – zelts!

05:08
14.05.2024
49

Valsts čempionātu ciklu florbolā pieaugušajiem noslēdza komandas, kas spēlē senioru līgās. 35+ vecuma grupā par čempioniem kļuva “Lekrings Sr” komanda, pēc gada pārtraukuma atgriežoties čempionu tronī. Pēdējos sešos gados cēsnieki četras reizes kļuvuši par čempioniem, divas bijuši vicečempionu godā. Šogad 35+ grupā piedalījās septiņas vienības, galīgo vietu sadalījumu noskaidrojot trīs apļu regulārajā turnīrā. Cīņa par […]

Pieskarties vieglatlētikas vēsturei

10:26
13.05.2024
91

Sporta kluba “Ašais” treneris Austris Āboliņš vienmēr gādā, lai viņa audzēkņiem būtu kas daudz vairāk nekā tikai Latvijas mēroga sacensības, kur visi cits citu pazīst, zina sāncenšu spējas un varēšanu. Kopā ar kluba līderi Robertu Glazeru abi devās uz Oksfordu Lielbritānijā, lai būtu klāt kādā vēsturiskā notikumā, kā arī pieskartos vēsturei. Tieši pirms 70 gadiem, […]

Izcīnīti pirmie Vidzemes volejbola līgas čempionu tituli dāmām un kungiem

05:02
11.05.2024
84

Ar lielo fināla dienu, kurā sadalīja medaļu komplektus dāmu un kungu komandām, noslēgusies Vidzemesvolejbola līgas pirmā sezona. To rīkoja sporta klubs “IVI”, kas izveidots, lai attīstītu volejbolu Cēsīs un novadā, un Vidzemes volejbola līga bija viņu lielais izaicinājums. Sieviešu līgā startēja četras komandas. Regulārajā turnīrā uzvarēja “IVI” pirmā komanda, kas cīnījās bez zaudējumiem. Otrajā vietā […]

Brauc brīvi un uzvar

09:06
10.05.2024
114

Valsts neatkarības atjaunošanas svētku dienā 4.maijā Raunā jau ierasti pulcējas velo­braucēji, lai piedalītos braucienā “Brauc brīvi!”. Sacensības organizēja Raunas pagasta pārvalde sadarbībā ar Smiltenes novada Sporta pārvaldi. Salīdzinājumā ar 2023.gada velobraucienu rīkotāji bija gādājuši par dažiem jaunumiem MTB trasei – tika izveidots pilnīgi jauns meža takas posms, kā arī distance papildināta ar vairākām jaunām cilpām. […]

Jaunā čempione dambretē

05:15
09.05.2024
53

Latvijas čempionātā 64 lauciņu dambretē jaunākajā – U8 vecuma – grupā meitenēm čempiones titulu izcīnījusi Dambretes attīstības biedrības (DAB) Cēsu pārstāve Marlēna Gudēvica-Liepiņa. Divas dienas par godalgotajām vietām meitenes un zēni sacentās atsevišķos turnīros pēc Šveices sistēmas astoņās kārtās. Marlēna uzvaru guva 17 meiteņu konkurencē, lai arī bija viena no jaunākajām spēlētājām. Viņa izcīnīja uzvaras […]

Tautas balss

Runā pilnīgus melus

21:00
16.05.2024
19
Seniore raksta:

“Kad klausies, ko saka dažu prokrievisko partiju politiķi, ir ne tikai dusmas, bet arī ļoti bēdīgi. Cilvēki bauda visus labumus, ko dod Latvijas valsts un sabiedrība un tajā pašā reizē tā nomelno notiekošo. Kā var teikt, ka skolēniem skolā nedod ēst, ja līdz ceturtajai klasei visiem bērniem pusdienas apmaksā valsts! Tad kā tu vari vispār […]

Jābūt modriem

10:21
13.05.2024
24
"Druva" lasītājs raksta:

“Raksta, ka “Balticom” ka­nālos Maskavas 9.maija parādi varēja redzēt kiberuzbrukuma rezultātā. Es gan domāju, ka vajag kārtīgi pārbaudīt arī pašu televīzijas pakalpojumu sniedzēju, cilvēkus, kas tajā brīdī bija atbildīgi. Lai nu ko kurš saka, aizdomu ēna tomēr paliek, ka viss var nebūt tik vienkārši,” pārdomās dalījās lasītājs.

Svinēsim svētkus kopā

10:21
13.05.2024
21
Seniore Z. raksta:

“Priecājos par 4.maija svētkiem Cēsīs. Bija ļoti sirsnīgs un patriotisks pasākums. Protams, palīdzēja arī tas, ka bija skaists laiks. Ir jauki, ka svētkos varam sanākt kopā, kopā priecāties un svinēt. Tādus pasākumus vajadzētu rīkot biežāk. Piemēram, arī Jāņu vakarā pilsētniekiem varētu būt skaista kopā sanākšana. Nav jau visiem lauku, kur aizbraukt. Tad Zāļu vakarā varētu […]

Krūmi aizsedz krustojumus

12:21
05.05.2024
47
Druva raksta:

“Viss sazaļojis, saplaukuši arī krūmi. Tāpēc gribētos lūgt dažos Cēsu ielu krustojumos tos pavērtēt, vai nevajag apcirpt, lai netraucē autovadītājiem pārskatīt ceļu. Nezinu, kuram dienestam vajadzētu apsekot pilsētu, bet gan jau tāds ir. Īpaši jau bažas par to, ka no krustojuma pa ietvi var izbraukt velosipēdists vai skrejriteņa vadītājs. Tie pārvietojas ātrāk nekā gājēji, un […]

Lielisks pakalpojums

12:20
05.05.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju avīzē par Cēsu Veselības istabu. Arī es gribu teikt paldies, ka ir vieta , kur var uzzināt to, ko par savu veselību nesaproti, jo nereti ģimenes ārstam tādas it kā vienkāršas lietas neērti prasīt. Māsiņa pastāsta, izskaidro, pasaka, kad tiešām jāmeklē dakteris, kad pietiek ar to, ko pats ikdienā vari uzlabot,” sacīja seniore.

Sludinājumi